فاجعه در اتریش
جسد 71 پناهجو در یخچال کامیون کشف شد

فاجعه در اتریش

پلیس اتریش از کشف اجساد ۷۰ پناهجو در کامیونی یخچال‌دار در جاده اصلی نزدیک به مرز مجارستان خبر داده است.
کد خبر: ۳۱۳۱
بازدید : ۲۳۶۲
۰۶ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۴
فاجعه در اتریش
فرادید پلیس اتریش از کشف اجساد 71 پناهجو  در کامیونی یخچال‌دار در جاده اصلی نزدیک به مرز مجارستان خبر داده است.   
 
به گزارش فرادید به نقل از خبرگزاری رویترز، 71 مهاجر غیرقانونی که قصد داشتند از طریق یک کامیون یخچال دار خود را به اتریش برسانند در قسمت بار همان کامیون به دلیل کمبود اکشیژن خفه شدند؛ پلیس مرگ این افراد را فاجعه هولناک خوانده است.
 
مأموران در حالی که این کامیون در شهری در شرق اتریش پارک شده بود، اجساد مهاجران نگون‌بخت را در آن یافتند. بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد که قربانیان، خفه شده‌اند و مدتی از مرگ این افراد گذشته و اجساد در حال پوسیدن بوده‌اند.

فاجعه در اتریش 

به گفته پلیس اتریش این کامیون دارای لوگوی شرکت مرغ هایزا (Hyza) در اسلوکی است اما این شرکت اعلام کرده که دیگر مالکیت این خودرو را در اختیار ندارد.
 
سخنگوی پلیس اتریش، در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که جسد این مهاجران را در کامیونی در یک بزرگراه در ایالت مرزی بورگن‌لند در شرق کشور یافته‌اند.
 
«میکل لیتنز» وزیر کشور اتریش، در این زمینه اظهار داشت: این فاجعه عمیقاً ما را متاثر کرد. قاچاقچیان جنایتکارند، هر که گمان کند که آن‌ها مهربانند و به مردم کمک می‌کنند، نیاز به کمک دارد.

فاجعه در اتریش 

وزیر کشور اتریش گفته است این فاجعه نشان می‌دهد که اتحادیه اروپا به سیاست واحدی برای مراقبت از جان پناهجویان و مقابله با گروه‌های قاچاق انسان نیاز دارد.

کامیونی که پیدا شد پلاک مجارستان داشت و دولت مجارستان گفته است در حال همکاری با دولت اتریش برای یافتن راننده این کامیون است که فراری است.  
 
 همزمان با کشف جسد پناهجویان "سباستین کورتس"، وزیر امور خارجه اتریش هشدار داده است که سیاست اتحادیه اروپا در مورد پناهندگی در حال ناکامی است.
 
کورتس در آستانه برگزاری نشست کشورهای غرب بالکان در وین، پایتخت اتریش به بی‌بی‌سی گفت هدف این نشست هماهنگ کردن تلاش‌ها برای مواجهه با تعداد زیاد مهاجران و پناهجویانی است که از طریق کشورهای بالکان غربی وارد اتحادیه اروپا می‌شوند.
 
وزیر خارجه آلمان که برای شرکت در این جلسه به وین رفته، گفته است که اگر بحران پناهجویان تنها بر چند کشور عضو اتحادیه اروپا تحمل شود، باعث بروز واکنش‌های نامطلوب خواهد شد.
 
طبق قوانین اتحادیه اروپا، پناهجویان باید فرم درخواست پناهندگی خود را در اولین کشور ورود خود به اتحادیه اروپا ارائه دهند. این در حالی است که وزیر امور خارجه اتریش می‌گوید کشورهای فقیرتری همچون یونان، این اجازه را می‌دهند تا این افراد به کشورهای مرفه‌تر سفر کنند.
 
گفتنی است ده‌ها هزار نفر که از مناطق درگیری در خاورمیانه و آفریقا گریخته‌اند، سعی می‌کنند به هر ترتیب خود را به اروپا برسانند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین