نظر سامی یوسف درباره فیلم محمد(ص) مجیدی

نظر سامی یوسف درباره فیلم محمد(ص) مجیدی

سامی یوسف گفت: علمای الازهر حتی فیلم را ندیده اند که در مورد آن اظهار نظر می کنند.
کد خبر: ۳۱۷۴
بازدید : ۲۸۸۲
۰۷ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۶
سامی یوسف گفت: علمای الازهر حتی فیلم را ندیده اند که در مورد آن اظهار نظر می کنند.

خبرگزاری رویترز مقاله ای را در رابطه با رونمایی فیلم محمد(ص) در ایران و خارج از کشور و  در رابطه با مخالفتهای علمای اهل سنت برای پخش این فیلم ، بیانیه و موضع دانشگاه الازهر بر علیه فیلم مجید مجیدی منتشر کرده است که در این مقاله به سراغ سامی یوسف یکی از خواننده ها و موزیسن های که در این فیلم فعالیت داشته اند رفته است و سوالاتی را در رابطه با اعلام ممنوعیت تماشای این فیلم توسط علمای اهل سنت پرسیده است.
 
سامى یوسف یكی از بزرگترین ستاره های موسیقی جهان اسلام وخواننده ی یكی از موسیقی های متن فیلم محمدرسول الله درمصاحبه با رویترز گفت: بیشتر این واكنش ها سیاسی هستند. من مطمئن هستم علمای الأزهر و كسانى كه از فیلم انتقاد كرده اند هنوز آنرا ندیده اند. مخالفت آنها بیشتر به دلیل ترویج و حضور فرهنگی ایران در این فیلم است.
 
او اشاره كرد: بسیارشرم آوراست كه در مقابل تولیدات بسیاری از زندگی حضرت مسیح و دیگر پیامبران فقط  دو محصول اصلی درباره ی توصیف زندگی حضرت محمد (ص) داریم.
 
وی ادامه داد: امكان ندارد شما زندگی حضرت محمد(ص) رابخوانید و عاشق و شیفته شخصیت بزرگوارشان نشوید. اگر این فیلم باعث آشنایی بهتر مردم جهان با پیامبراسلام شود و اینكه چقدر مهربان و درستکار بودند، ما كار خود را با موفقیت انجام داده ایم.
 
الازهر درمصاحبه با روییترز در یك جمله گفت: این اتفاق قبلا حل و فصل شده است. شریعت(قانون اسلام) به تصویركشیدن چهره ی پیامبران را ممنوع كرده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین