(فیلم) دفاع همسر کلونی از سه خبرنگار متهم

(فیلم) دفاع همسر کلونی از سه خبرنگار متهم

سه خبرنگاه شبکه تلویزیونی الجزیره در دادگاهی در قاهره به سه سال زندان محکوم شدند. امل کلونی همسر هنرپیشه هالیوود جرج کلونی وکالت آنان را برعهده داشت.
کد خبر: ۳۲۵۶
بازدید : ۸۰۸
۰۹ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۴
(فیلم) دفاع همسر کلونی از سه خبرنگار متهم
فرادید| سه خبرنگاه شبکه تلویزیونی الجزیره در دادگاهی در قاهره به سه سال زندان محکوم شدند. امل کلونی همسر هنرپیشه هالیوود جرج کلونی وکالت آنان را برعهده داشت. 

به گزارش فرادید، امل کلونی وکیل حقوق بشر و همسر جرج کلونی، به عنوان وکیل مدافع روزنامه‌نگار کانادایی محمد فهمی در دادگاه محاکمه او در قاهره حاضر شد. این دادگاه موکل او را به همراه پیتر گرست استرالیایی و باهر محمد فهمی مصری به تحمل سه سال زندان محکوم کرد.

امل کلونی پس از اعلام حکم دادگاه گفت: «حکمی که امروز از سوی دادگاه صادر شد، به وضوح ما را ناامید کرد. حکم صادره از سوی دادگاه این پیام را به روزنامه‌نگاران داد که امکان دارد به راحتی و تنها به خاطر انجام کارشان، گفتن حقیقت و گزارش کردن اخبار گرفتار شوند.»

او ادامه داد: بدیهی است که ما از رای دادگاه ناراحت شده باشیم. تنها رای محتمل و مستقلی که کاملا هم منصفانه بود این بود که آن‌ها تمامی اتهامات را رد کنند. اما این اتفاق نیفتاد. همه از همان شروع کار با دقت این پرونده را پیگیر کرده‌اند: از سازمان ملل گرفته تا ایالات متحده و بریتانیا، و همه آن‌ها گفتند که نمی‌توان هیچ یک از اتهامات را اثبات کرد.

امل کلونی گفت: رای امروز دادگاه حاوی پیامی خطرناک برای مصر است. حکم صادره از سوی دادگاه این پیام را به روزنامه‌نگاران داد که امکان دارد آن‌ها به سادگی و تنها به دلیل انجام کارشان، یعنی گفتن حقیقت و گزارش اخبار، به حبس بیفتند. حکم صادره همچنین حاوی پیامی خطرناک است که قاضی‌های مصر می‌توانند اهرم فشار سیاسی و تبلیغات شوند. اما راه‌حلی برای آن وجود دارد: رئیس جمهور شما، آقای سیسی، از همان ابتدای شروع کار این پرونده گفت که ای کاش این تعقيب‌ قانونى‌ هیچ‌گاه صورت نمی‌گرفت و در پایان دادگاه، در صورتی که این روزنامه‌نگاران متهم شناخته شوند، ورود خواهد کرد و روزنامه‌نگاران را مشمول عفو خواهد کرد. این دقیقا چیزی است که باید در آینده صورت بگیرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین