باشگاه ٢٩٠‌ میلیاردی به دنبال کمک ٥ هزار تومانی

باشگاه ٢٩٠‌ میلیاردی به دنبال کمک ٥ هزار تومانی

«روزنامه شرق» در گزارشی با عنوان« باشگاه ٢٩٠‌میلیاردتومانی به دنبال کمک ٥هزارتومانی» به موضوع گرفتن کمک مالی پرسپولیس از هوادران می پردازد
کد خبر: ۳۲۵۸
بازدید : ۸۷۱
۰۹ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۰
«روزنامه شرق» در گزارشی با عنوان« باشگاه ٢٩٠‌میلیاردتومانی به دنبال کمک ٥هزارتومانی» به موضوع گرفتن کمک مالی پرسپولیس از هوادران می پردازد و نوشته:

«چندروزی است که با تصمیم علی‌اکبر طاهری، سرپرست باشگاه پرسپولیس، فعالیتی به نام «کمپین حمایت مالی کانون هواداران» راه افتاده است. طرح بسیار ساده‌ای است، باشگاه پرسپولیس شماره‌حسابی اعلام کرده تا طرفدارانش مبلغی به آن حساب بریزند تا به این صورت مشکلات مالی تیم حل شود.

طاهری چهارم شهریور در مصاحبه‌ای با فارس با اعلام این خبر درباره این روش درآمدزایی‌اش توضیح داد: «ما شماره‌حسابی در سایت باشگاه اعلام کردیم تا هواداران خودشان به تیم کمک کنند. شک نکنید که اگر هواداران خودشان به پرسپولیس کمک کنند دیگر نیازی به اسپانسر هم نداریم. البته به نظر من مسائلی که در فضای مجازی منتشر می‌شود باید در راستای حمایت از پرسپولیس باشد و تخریب‌کردن کمکی به پرسپولیس نمی‌کند. از طریق خبرگزاری فارس اعلام می‌کنم که اگر هر هوادار مبلغ ناچیز پنج هزار تومان به حساب باشگاه بریزد، دیگر نیازی به اسپانسر نداریم».

در این چندروز هم در سایت رسمی باشگاه تبلیغات زیادی برای این کمپین شده و روز شنبه هم همایشی برگزار شد. بااین‌حال انجام چنین اقدامی از سوی باشگاه پرسپولیس با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شده است. نکته جالب درباره کمپین حمایت مالی هواداران پرسپولیس این است که اعضای هیأت‌مدیره از وجود چنین طرحی ابراز بی‌اطلاعی می‌کنند و به نظر می‌رسد این فرمول ابتکار خود طاهری است.

محمدرضا زادمهر دیروز قبل از حضور در جلسه هیأت‌مدیره باشگاه گفت: «من واقعا نمی‌دانم چه اتفاقاتی در حال رخ‌دادن است و اصلا در جریان این موضوع قرار نداشتم. باید بگویم یکی از اصلی‌ترین دلایل حضورم در جلسه همین مسئله بود چون سرپرست باشگاه باید در این خصوص به ما توضیح دهد تا ما هم در جریان قرار بگیریم».

جعفر کاشانی، دیگر عضو هیأت‌مدیره، هم مانند زادمهر از این طرح ابراز بی‌خبری کرد و ایرادهایی از آن گرفت: «اینکه باشگاه از هواداران کمک مالی خواسته ایرادی ندارد، اما در قبالش هم باید خدماتی به هواداران ارائه شود که این اتفاق رخ نمی‌دهد. الان اگر کمک مالی هم گرفته شود برای تیم پرسپولیس است، نه باشگاه پرسپولیس، چون عملا باشگاهی وجود ندارد!»

حسین عبدی، یکی دیگر از اعضای هیأت‌مدیره، بعد از جلسه سعی کرد این اتفاق را توجیه کند: «شماره‌حسابی مطرح شده و در جلسه هم مطرح شد که در باشگاه برای همه باز است. بحث طاهری در آن مصاحبه این بوده که طرفداران در کنار باشگاه باشند تا با همکاری مشکلات برطرف شود». به‌هرترتیب به نظر می‌رسد ریشه این تنش‌ها، پیدانشدن یک اسپانسر قوی برای پرسپولیس است. جعفر کاشانی هم از این بابت گلایه کرد. عبدی هم ابراز امیدواری کرد که به‌زودی این مشکل حل شود. در دوسالی که پرسپولیس توسط وزارت ورزش اداره شده، مشکل جذب حامی مالی کاملا به چشم آمده و از این بابت انتقادهای زیادی به وزارت و مدیران باشگاه شده است.»
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین