فرار ۱۷ صیاد ایرانی از دخمه دزدان دریایی

فرار ۱۷ صیاد ایرانی از دخمه دزدان دریایی

17 صیاد کنارکی که از چنگال دزدان سومالیایی فرار کرده‌اند تا پایان هفته وارد ایران می‌شوند.
کد خبر: ۳۲۶۱
بازدید : ۸۷۹
۰۹ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۵
17 صیاد کنارکی که از چنگال دزدان سومالیایی فرار کرده‌اند تا پایان هفته وارد ایران می‌شوند.
 
به گزارش ایرنا، مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان با تأیید فرار صیادان کنارکی از چنگال دزدان دریایی سومالیایی گفت: در صورت نبود مشکل این 17 صیاد بعد از پنج ماه اسارت تا پایان هفته وارد کشور می شوند. محسنعلی گلشنی با اشاره به ناقص بودن اطلاعات درباره نحوه فرار این صیادان اظهار داشت: 17 صیاد شناور کنارکی فروردین ماه امسال در چنگال دزدان دریایی سومالیایی گرفتار شدند و مسئولان ایرانی به صورت جدی در پنج ماه گذشته پیگیر آزادی آنان بودند.
 
وی ادامه داد: وزارت امورخارجه ایران و دیگر دستگاه‌ها در این مدت مکاتبات زیادی برای آزادی این صیادان انجام دادند اما با توجه به اینکه موضوع، دزدان دریایی بودند یک سری عوامل بازدارنده در این رابطه وجود داشت. وی تأکید کرد: با این وجود برنامه‌ریزی لازم برای فراهم کردن شرایط آزادی همه صیادان ایرانی گرفتار در چنگال دزدان سومالیایی در حال انجام است.
 
مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان در تشریح کلی نحوه آزادی صیادان گفت: صیادان کنارکی که در شناور خود حبس بودند پنجشنبه هفته گذشته با استفاده از هوای طوفانی موفق شدند ضمن خلع سلاح و دستگیری گروگانگیران با استفاده از موقعیت به وجود آمده فرار کنند. وی اضافه کرد: پس از فرار این افراد دزدان دریایی با چند فروند قایق تندرو به تعقیب آنان پرداختند اما موفق به دستگیری دوباره‌شان نشدند. این لنج صیادی موفق شد خود را از مهلکه نجات دهد و به یک ناو اروپایی برساند. گلشنی افزود: با همکاری نیروی دریایی ایران این لنج صیادی تا پایان هفته وارد کشور می‌شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین