قیمت «تجاری» اطراف پلاسکو

قیمت «تجاری» اطراف پلاسکو

قیمت سرقفلی واحدهای تجاری در مجتمع‌های تجاری خیابان جمهوری که به اذعان کسبه منطقه، «پاخور» زیادی دارند، مترمربعی 15 تا بعضا 50 میلیون تومان است.
کد خبر: ۳۲۸۱۳
بازدید : ۷۷۸
۰۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۵
قیمت سرقفلی واحدهای تجاری در مجتمع‌های تجاری خیابان جمهوری که به اذعان کسبه منطقه، «پاخور» زیادی دارند، مترمربعی 15 تا بعضا 50 میلیون تومان است.

به گزارش دنیای اقتصاد، خیابان‌ جمهوری یکی از پرازدحام‌ترین راسته‌های تجاری پایتخت به شمار می‌رود که مرکز فعالیت دو صنف لوازم صوتی، تصویری و تجهیزات الکترونیکی و نیز پوشاک است.

تحقیقات میدانی خبرنگار «دنیای اقتصاد» نشان می‌دهد متوسط قیمت سرقفلی در پاساژ‌های چندطبقه محدوده خیابان جمهوری متناسب با موقعیت قرارگیری (طبقه)، متراژ و برخورداری از امکاناتی همچون نیم‌طبقه و نظایر آن تعیین می‌شود. واحدهای تجاری همکف گران‌تر از واحدهای طبقات منفی و مثبت هستند و هرچه متراژ واحد بیشتر باشد، قیمت سرقفلی آن قدری تعدیل می‌شود.

به‌عنوان مثال در یکی از مجتمع‌های چندطبقه واقع در این محدوده، قیمت سرقفلی هر مترمربع واحد تجاری به وسعت 20 مترمربع در طبقه همکف و قرار گرفتن در قسمت «بر» پاساژ، 45 میلیون تومان عنوان شده است در حالی‌که واحدهای چندصد متری در همین مجتمع زیر مترمربعی 20 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

قیمت «تجاری» اطراف پلاسکو

برخی از مجتمع‌های این راسته روزانه بیش از 10 هزار مراجعه‌کننده دارند و همین امر سبب می‌شود گردش مالی بسیار بالایی در واحدهای تجاری این مجتمع‌ها صورت گیرد.

این اطلاعات قیمتی اگرچه هیچ‌گاه نمی‌تواند ابعاد فاجعه فروریختن ساختمان پلاسکو را تحت‌الشعاع قرار دهد اما چون این سوال مطرح است که چرا پلاسکو با وجود اینکه مناسب فعالیت کارگاه‌های تولید پوشاک نبوده به این امر اختصاص پیدا کرده و اساسا چه چیزی باعث می‌شود در حالی که 40‌درصد از ساختمان‌های تجاری خیابان جمهوری اخطار ایمنی دریافت کرده‌اند، باز هم با قیمت‌های بالا معامله شوند و به انواع فعالیت‌های تولیدی، انبار و تجاری اختصاص پیدا کنند، می‌تواند حائز اهمیت باشد.

شاید ریشه بی‌توجهی به اخطارهای ایمنی در پلاسکو و دیگر ساختمان‌های این منطقه ناشی از ارزش نجومی املاک تجاری موجود باشد.

مجموعه‌ای از بهترین تصاویر تاریخ ایران و جهان را اینجا ببینید

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین