پیش‌بینی باران و برف برای دو روز آینده

پیش‌بینی باران و برف برای دو روز آینده

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اعلام کرد که طی دو روز آینده برخی از استانهای کشور شاهد بارش باران و برف خواهند بود.
کد خبر: ۳۳۰۲۲
بازدید : ۸۸۰
۰۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۳
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اعلام کرد که طی دو روز آینده برخی از استانهای کشور شاهد بارش باران و برف خواهند بود.

احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، بیان کرد: از بعد از ظهر روز چهارشنبه با نفوذ سامانه بارشی جدید به شمال غرب کشور، در شمال غرب، دامنه‌های مرکزی زاگرس و دامنه‌های البرز مرکزی ابرناکی و بارش پراکنده باران پیش بینی می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار کرد: روز پنجشنبه در استان‌های واقع در غرب، جنوب غرب، دامنه‌های جنوبی و مرکزی زاگرس و دامنه‌های جنوبی البرز، بارش باران و برف و وزش باد پیش بینی می‌شود و از بعد از ظهر شدت بارش در مناطق یاد شده به طور قابل ملاحظه افزایش می‌یابد و رویداد پدیده رعد و برق و تگرگ در استان‌های واقع در زاگرس جنوبی و مرکزی دور از انتظار نیست.

وظیفه با اشاره به اینکه از اواخر وقت پنجشنبه با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر در استان‌های ساحلی دریای خزر افزایش ابر، بارش باران، وزش باد و کاهش دما آغاز می‌شود افزود: روز جمعه علاوه بر مناطق فوق گستره بارش به شمال شرق نیز کشیده خواهد شد. شدت بارش روزهای پنجشنبه و جمعه در استان‌های کرمانشاه، ایلام، لرستان و چهارمحال و بختیاری خواهد بود.

وی با بیان اینکه روز جمعه مقدار بارش در استان‌های مازندران و گیلان قابل توجه خواهد بود گفت: روز پنجشنبه در شمال شرق و روز جمعه در جنوب شرق وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی درباره وضعیت آسمان تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران روز پنجشنبه نیمه ابری تا ابری در بعضی ساعات بارش باران و وزش باد با حداقل دمای 4 و حداکثر دمای 8 درجه سانتیگراد و روز جمعه ابری همراه با بارش باران و برف گاهی وزش باد و حداقل دمای 1 و احداکثر دمای 5 درجه سانتیگراد خواهد بود.

همچنین سازمان هواشناسی طی اخطاریه‌ای نسبت به شدت بارش در برخی استان‌های کشور هشدار داده است.

در این اعلامیه آمده است: پیرو اطلاعیه شماره 116 مورخ 5 بهمن ماه با توجه به پیش بینی شدت بارش وضع هوای استان‌های کشور به شرح زیر پیش بینی می‌شود:

پنجشنبه 7 بهمن ماه: بارش برف و باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید و آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها و اختلال در تردد جاده‌ای در کرمانشاه، ایلام، لرستان، شمال و شرق خوزستان، چهار محال و بختیاری؛ اختلال در تردد جاده‌ای در ارتفاعات البرز مرکزی و غربی با توجه به پیش بینی بارش برف.

جمعه 8 بهمن ماه: بارش باران و برف همراه با رعد و برق، وزش باد شدید همراه با آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها و احتمال رخداد تگرگ در کرمانشاه، ایلام، لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد. همچنین بارش برف و باران همراه با آبگرفتگی معابر و اختلال در تردد جاده‌ای در همدان، مرکزی، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، گیلان، مازندران و گلستان و بارش برف و اختلال در تردد جاده‌ای در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی پیش‌بینی می‌شود.

از این رو توصیه می‌شود جهت جلوگیری از خسارت‌های احتمالی تمهیدات لازم بکار گرفته شود.

مجموعه‌ای از بهترین تصاویر تاریخ ایران و جهان را اینجا ببینید
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه