مرگ سالانه 3 هزار بیمار سوختگی در ایران

مرگ سالانه 3 هزار بیمار سوختگی در ایران

کد خبر: ۳۳۰۵۱
بازدید : ۵۳۰
۰۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۷
معاون امور اجتماعی وزیر بهداشت ضمن اشاره به آمار سوختگی در کشور، بر لزوم توجه به سلامت روان افرادی که دچار حریق می‌شوند، تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر سیدمحمدهادی ایازی با بیان اینکه سالانه حدود 3000 تن بر اثر حریق جان خود را در کشور از دست می‌دهند، گفت: همچنین 150 هزار نفر نیز دچار انواع سوختگی می‌شوند.

وی با اشاره به تشکیل کمیته پیشگیری از سوختگی با حضور وزارت نیرو، وزارت رفاه، شهرداری‌ها، سازمان برنامه و بودجه، بهزیستی و وزارت بهداشت گفت: این دستگاه‌ها باید برنامه‌هایی در راستای پیشگیری از سوختگی داشته باشند و مابقی دستگاه‌ها نیز باید اقدامات بعد از سوختگی را انجام دهند.

ایازی با بیان اینکه سلامت روان خانواده‌هایی که عضوی از آنها دچار حریق می‌شود یا با حریق سر و کار دارند مانند آتش نشان‌ها بسیار مهم است، گفت: باید اقداماتی نیز در راستای بهبود سلامت روان این افراد انجام شود.

وی با بیان اینکه سلامت جسمانی افرادی که با حریق سر و کار دارند نیز بسیار مهم است، گفت: اگر فردی دچار سوختگی شود، برای درمان در مراکز دولتی حداقل 2 میلیون و برای درمان در مراکز خصوصی باید 5 میلیون هزینه کند و در مجموع کسانی که دچار سوختگی می‌شوند 150 تا 160 میلیون باید هزینه تقبل کنند. لذا باید تا می‌توانیم از بروز سوختگی جلوگیری کنیم.
برچسب ها: سوختگی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه