رازگشایی از یک قتل با دوربین مداربسته

رازگشایی از یک قتل با دوربین مداربسته

راز یک جنایت در محدوده نوبنیاد با بازبینی دوربین مداربسته فاش شد. اختلاف بر سر یک قطعه زمین در منطقه پاسداران این جنایت هولناک را رقم زده بود. دوم بهمن ماه یک درگیری در یک مجتمع تجاری در محدوده میدان نوبنیاد به کلانتری ١٦٤ قائم اعلام شد.
کد خبر: ۳۳۱۶۴
بازدید : ۱۱۷۶
۱۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۰:۰۵
راز یک جنایت در محدوده نوبنیاد با بازبینی دوربین مداربسته فاش شد. اختلاف بر سر یک قطعه زمین در منطقه پاسداران این جنایت هولناک را رقم زده بود. دوم بهمن ماه  یک درگیری در یک مجتمع تجاری در محدوده میدان نوبنیاد به کلانتری ١٦٤ قائم اعلام شد.

به گزارش شهروند، با حضور مأموران در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد مردی به نام «حسین»  ٦٥ ساله به‌عنوان فروشنده یک قطعه زمین در منطقه پاسداران از حدود دو ‌سال پیش با شخصی به نام «رمضان»  ٤٨ ساله  به‌عنوان خریدار اختلاف مالی پیدا کرده و پس از گذشت دو‌ سال از این موضوع و در زمان انتقال سند مالکیت زمین، با خریدار درگیر شده و پیکر نیمه‌جانش در حالی‌که از ناحیه پشت سر دچار جراحت شدیدی شده بود، در پلکان مجتمع تجاری پیدا شده است. 

یک روز از این حادثه می‌گذشت که از بیمارستان شهید چمران به کلانتری ١٦٤ قائم اعلام شد که با وجود انجام تمامی اقدامات درمانی، «حسین» به علت شدت جراحت وارده جان باخته  است؛ با اعلام خبر به قاضی کشیک ویژه قتل و تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «فوت مشکوک»، به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه ٦ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
 
کارآگاهان پلیس در نخستين مرحله به تحقیق از «رمضان» پرداختند؛ «رمضان» در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «حدود دو ‌سال پیش، زمینی به متراژ ٢٥٠ متر را از حسین خریداری کردم اما در این مدت او اقدامی جهت انتقال اسناد انجام نداد و همین موضوع زمینه  بروز اختلاف و درگیری ما دو نفر شد؛ پس از گذشت دو سال، او  تصمیم به انتقال سند مالکیت زمین گرفت و به همراه پسرشان به مجتمع تجاری.... مراجعه کرد؛ قبل از رفتن به دفترخانه اسناد رسمی در طبقه سوم مجتمع، من با پسر متوفی در طبقه همکف درگیری پیدا کردم اما با وجود اين به دفترخانه رفتم و منتظر حسین  ماندم؛ پس از گذشت دقایقی اطلاع پیدا کردم که او  در پلکان طبقه دوم بیهوش شده و از ناحیه پشت سر نیز دچار جراحت شدیدی شده است.»

در شرایطی که رمضان منکر هر گونه دخالت در مرگ حسین  شده بود، اما وکیل مرد قربانی  با حضور در اداره دهم پلیس آگاهی گفت: «حسین  در  درگیری با رمضان به قتل رسیده است؛ من در زمان درگیری قصد مداخله و میانجیگری داشتم اما حین درگیری، ناگهان حسین روی زمین افتاد و از ناحیه پشت گردن دچار خونریزی شد؛ بلافاصله من به طبقه همکف آمدم و پسر وی را مطلع کردم اما متأسفانه او در داخل بیمارستان جان باخت.»

شکار تصویر وقوع جنایت  
با وجود اظهارات وکیل حسین  مبنی بر وقوع جنایت توسط رمضان، وی در اظهارات بعدی خود همچنان منکر هر گونه دخالت در مرگ مقتول شد؛ با توجه به تناقض مابین اظهارات وکیل متوفی و رمضان، کارآگاهان به مجتمع تجاری رفتند و در بررسی‌های میدانی اطلاع پیدا کردند که دقیقاً در طبقه‌ای که پیکر حسین  قرار داشته، یک دوربین مداربسته متعلق به یکی از واحدهای تجاری مجتمع نیز قرار دارد؛ بلافاصله تصاویر ضبط‌شده مورد بازبینی قرار گرفت.

بررسی تصاویر به‌دست آمده از دوربین مداربسته نشان داد که حسین به همراه وکیل خود و «رمضان» در زمان پایین آمدن از مجتمع تجاری هستند که ناگهان مقتول و رمضان با یکدیگر درگیر شده و در یک لحظه رمضان با چاقوی همراهش ضربه‌ای به پشت گردن مقتول وارد می‌کند که همین ضربه باعث مرگ و ارتکاب جنایت می‌شود.

«رمضان» پس از روبه‌رو شدن با تصاویر به‌دست آمده از لحظه جنایت چاره‌ای جز اعتراف و بیان حقیقت نداشت. با ادعاهای متهم  وی با قرار بازداشت جهت انجام تحقیقات تکمیلی راهی زندان شد. 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه