نظر لاریجانی درباره موضع ترانه علیدوستی

نظر لاریجانی درباره موضع ترانه علیدوستی

رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از سیاست‌های آمریکا، بر راسخ بودن ایران در مبارزه با تروریسم تاکید کرد.
کد خبر: ۳۳۱۷۵
بازدید : ۸۲۱
۱۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۵
رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از سیاست‌های آمریکا، بر راسخ بودن ایران در مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در سخنانی در نطق پیش از دستور خود در آغاز جلسه علنی امروز مجلس، گفت: ایران کشوری امن و متکی بر خود است و بر خلاف روش نااهلانه آمریکا زمینه مراودات اجتماعی را بین ملل به خوبی فراهم می‌کند و براساس ارزش‌های اسلامی از همزیستی مسالمت‌آمیز همه ملل با عقاید گوناگون حمایت می‌کند و در مبارزه با تروریسم نیز راسخ است و دچار بازی‌های کودکانه برخی کشورها نمی‌شود.

رئیس مجلس به حادثه پلاسکو نیز اشاره کرد و گفت: در روزهای گذشته حادثه فرو ریختن ساختمان پلاسکو وجدان جامعه را جریحه‌دار کرد. کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از ساعات اولیه مأموریت رسیدگی به موضوع را بر عهده گرفته و رسیدگی‌های خوبی انجام داد که گزارش آن باید در ابعاد مختلف و در چرایی وقوع این حادثه نظر روشنی را ارائه کند. همچنین راهکارهایی برای جلوگیری از حوادث اینچنینی در آن مطرح شود.

به گزارش ایسنا، لاریجانی همچنین با انتقاد از دولت آمریکا در لغو صدور ویزای اتباع ایرانی، گفت: این اقدام دولت آمریکا، سخافت در بینش و رفتار آنها را بیشتر نشان می‌دهد. البته این حادثه از طرفی هراس این دولت را ظاهر کرد که از سایه خود هم می‌ترسد و هم روحیه خشن نژادپرستانه آنها را که پشت ظواهر عوام‌فریبانه دموکراسی خواهی و حقوق بشر پنهان شده است.

او ادامه داد: در غیر این صورت کشوری که از قدرت امنیتی برخوردار باشد با دلهره و اضطراب و هراس چنین تصمیماتی را نمی‌گیرد به ویژه ذکر نام ایران در این رابطه آن هم به بهانه اقدامات تروریستی به شوخی شباهت بیشتری دارد.

لاریجانی افزود: بر کسی پوشیده نیست که ایران یک‌تنه در مقابل تروریست‌ها در سال‌های گذشته ایستاد و بعدها برخی کشورها به این جریان پیوستند. آن هم در مقابل تروریست‌هایی که مسئولان آمریکایی به ویژه یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری اخیر آمریکا که قبلاً وزیر امور خارجه آن کشور بود با صراحت اعلام کرد ما داعش را به وجود آورده‌ایم. لذا دولت آمریکا امروز دچار پدیده هراس از خود و سوء تفاهم با خود شده است.

لاریجانی با اشاره به اقدام ترانه علیدوستی مبنی بر شرکت نکردن در مراسم اسکار، گفت: موضع هنرمند گرامی ما در تحریم حضور در جشنواره هنری آمریکا نمونه‌ای از غیرت ملی ملت ایران است. دولت آمریکا باید از این نمونه درس بگیرد که در مقابل یک ملت بزرگ و ریشه‌دار و متمدن قرار دارد و اینگونه اقدامات عجولانه و نارس بیش از آنکه قدرت آنها را نشان دهد هراس و ضعف آنها را هویدا می‌کند.

رئیس مجلس در بخش دیگری از صحبت‌های خود در رابطه با سیل سیستان و بلوچستان متذکر شد: لازم است دولت و مجلس در اسرع وقت کمک‌های لازم را به آسیب دیدگان انجام دهند. نمایندگان استان سیستان و بلوچستان پیگیر این موضوعات هستند و کمیسیون عمران و کمیسیون شوراها نیز تا حصول نتیجه تلاش کرده و نتیجه نهایی را به مجلس گزارش دهند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه