(تصاویر) افسانه"قطار طلا" واقعیت پیداکرد
دولت لهستان به دنبال آدرس جواهرات

(تصاویر) افسانه"قطار طلا" واقعیت پیداکرد

افسانه "قطار طلای" نازی ها به واقعیت بدل شد؛ این ادعا را دوشهروند آلمانی و لهستانی مطرح کرده و به مقامات دولت لهستان گفته‌اند در ازای دریافت 10 درصد از ارزش این گنج آدرس آن را خواهند داد.
کد خبر: ۳۳۱۹
بازدید : ۶۶۲۳
۱۰ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۷
فرادید| افسانه "قطار طلای" نازی ها به واقعیت بدل شد؛ این ادعا را دوشهروند آلمانی و لهستانی مطرح کرده و به مقامات دولت لهستان گفته‌اند در ازای دریافت 10 درصد از ارزش این گنج آدرس آن را خواهند داد.

به گزارش فرادید، جمعه گذشته وکلای یک آلمانی و یک لهستانی اعلام کردند قطار زرهی با طول 150 متر در تونل های مخفی شهر "والبرزیچ" لهستان در نزیدیکی قصر "گیزیاس" کشف کرده‌اند که همان قطار پر از جواهرات نازی ها است که در پایان جنگ جهانی دوم در این منطقه ناپدید شد.

آنها مدارکی ارائه کردند که نشان می دهد نازی ها به وسیله این قطار برای فرار از حملات هوایی متفقین به داخل تونل می رفتند و علاوه بر اینکه محل نگه داری سلاح های آنها بوده است آنها صندوقچه های طلا را هم در آن مخفی می‌کردند.

وکلای این دو نفر خواستار 10درصد از قیمت گنجی شدند که در قطار وجود دارد؛ این گنج حاوی "اسلحه، جواهرات، طلا و مواد صنعتی" است که در سال 1945 وارد تونلی در مناطق کوهستانی شد اما پس از آن هیچ‌گاه دیده نشد. آن‌ها پذیرش این شرط از سوی مقام‌های مسئول را برای پرده برداشتن از محل گنج عنوان کردند. 

در همین حال روز جمعه رئیس سازمان میراث ملی وزارت فرهنگ لهستان اعلام کرد که خود نتایج بررسی‌های دستگاه‌های فلزیاب و تصاویر موجود را بررسی کرده و دریافته است که احتمالا این ادعا صحت دارد.

"پیوتر زوشوفسکی" با بیان اینکه این ادعا را جدی گرفته است تاکید کرد که تصاویر گرفته شده از قطار و نیز تونل‌های مخفی را مورد بررسی قرار داده است و شواهد حاکی از آن است که به احتمال بالای 90 درصد این ادعا واقعیت دارد.

روایت ها حاکی از آن است که لکوموتیوران این قطار زرهی از پیشروی نیروهای شوروی سابق به برلین در پایان جنگ جهانی دوم فرار کرده بود و غنایم نازی را از شهر "پربسلاو" که پیشتر در آلمان شرقی بود منتقل کرده است و این قطار از همان زمان در تونل‌های زیر زمینی دفن شده است.  
 
بسیاری بر این باورند که این قطار حامل "اتاق کهربا" است. این اتاق که در سال 1716 میلادی برای پادشاه پروس ساخته شده بود، محفظه‌ای یازده متر مربعی است که دیوارهایش با کهربا و انواع جواهرات تزئین شده است.
 
این اتاق که ارزشی معادل حدود 386 میلیون دلار دارد، در نزدیکی کاخ "کاترین" در سن پترزبورگ روسیه قرار داشت اما نیروهای آلمانی در جریان جنگ جهانی آن را به سرقت بردند. لهستان اعلام کرده است اگر وجود این گنج صحت داشته باشد، متعلق به این کشور خواهد بود. در همین حال عکاس خبرگزاری رویترز به منطقه والبریچ رفته و همراه با مقامات محلی، محدوده اطراف قصر "گیزیاس" و تونل های مخفی نازی‌ها که احتمالا قطار افسانه‌ای در آنجا پیدا شده را دیده و عکاسی کرده است.
 
(تصاویر) افسانه

(تصاویر) افسانه

(تصاویر) افسانه

(تصاویر) افسانه

(تصاویر) افسانه

(تصاویر) افسانه

(تصاویر) افسانه

(تصاویر) افسانه

(تصاویر) افسانه

(تصاویر) افسانه

(تصاویر) افسانه

(تصاویر) افسانه

(تصاویر) افسانه

(تصاویر) افسانه

(تصاویر) افسانه

(تصاویر) افسانه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین