کاهش 10 میلیونی نرخ خودروهای چینی

کاهش 10 میلیونی نرخ خودروهای چینی

در گذشته مردم خودرو را به عنوان کالای سرمایه‌ای در نظر داشتند اما در حال حاضر تمام افرادی که احتیاج واقعی به خرید خودرو دارند آن را تهیه می‌کنند.
کد خبر: ۳۳۲۹
بازدید : ۲۶۰۰
۱۰ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۴
در گذشته مردم خودرو را به عنوان کالای سرمایه‌ای در نظر داشتند اما در حال حاضر تمام افرادی که احتیاج واقعی به خرید خودرو دارند آن را تهیه می‌کنند.
 
سعید موتمنی در گفت و گو با ایلنا با بیان اینکه طی یک ماه گذشته قیمت خودروهای داخلی و وارداتی افت قابل ملاحظه‌ای داشته است، گفت: در حال حاضر عرضه خودرو بیش از تقاضاست اما رغبتی از سوی مردم برای خرید دیده نمی‌شود.
 
وی افزود: در گذشته مردم خودرو را به عنوان کالای سرمایه‌ای در نظر داشتند اما در حال حاضر تمام افرادی که احتیاج واقعی به خرید خودرو دارند آن را تهیه می‌کنند.
 
وی با اشاره به قیمت برخی از خودروهای ساخت داخل گفت: به عنوان مثال پژوی پارس خودرو طی یک ماه گذشته با کاهش 600 هزار تومانی از 35 میلیون و 700 هزار تومان به 35 میلیون تومان رسیده است و پژو 405 جی ال‌ایکس از  29 میلیون و 500 هزار تومان به 28میلیون و 200 هزار تومان رسیده است.
 
موتمنی تصریح کرد: همچنین ال 90 ایران خودرو با 3 میلیون و نیم کاهش از 42 میلیون تومان به 38 میلیون و 500 هزار تومان رسیده است. اما در مورد دو خودروی 206 تیپ 5 و سمند تغییر قیمتی نداشته‌ایم اما 206 تیپ 2 طی یک ماه گذشته از 33 میلیون تومان به 32 میلیون تومان و سراتوی سایپا با 7 میلیون تومان افت قیمت مواجه شده و از 91 میلیون تومان به 83 میلیون تومان رسیده است.
 
وی ادامه داد: دنا نیز 3 میلیون تومان کاهش یافته و از 43 میلیون تومان به 40 میلیون تومان رسیده است همچنین خودروهای چینی بین 8 تا 10 میلیون تومان افت قیمت داشته‌اند.
 
این عضو اتحادیه نمایشگاه داران خودرو گفت: خودروی جک از 62 میلیون تومان به 55 میلیون تومان، چیلی شاسی بلند از 82 میلیون تومان به 70 میلیون تومان، لیفان x60 از 62 میلیون تومان به 52 میلیون تومان و ام وی ام 315 نیز با 5 میلیون افت از 42 میلیون تومان به 37 میلیون تومان رسیده است.
 
موتمنی در خاتمه گفت: در صورتی که شرکت ها هزینه‌های سربار خود را کاهش دهند و کیفیت محصولات خود را بالا ببرند مردم نیز برای خرید اقدام خواهند کرد اما به نظر می‌رسد تا زمانی که بازار به ثبات برسد چند ماهی اوضاع به همین منوال باشد.
برچسب ها: بازار خودرو چینی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین