مسیر عجیب پناهجویان سوری برای رسیدن به اروپا

مسیر عجیب پناهجویان سوری برای رسیدن به اروپا

شماری از پناهجویان سوری برای فرار از جنگ داخلی این کشور با عبور از مسیری در حاشیه قطب شمال خود را به اروپا می‌رسانند. به گزارش رسانه‌ها آنها تلاش می‌کنند با عبور از نروژ وارد اروپا شوند.
کد خبر: ۳۳۷۰
بازدید : ۸۵۸۰
۱۱ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۷
فرادید| شماری از پناهجویان سوری برای فرار از جنگ داخلی این کشور با عبور از مسیری در حاشیه قطب شمال خود را به اروپا می‌رسانند. به گزارش رسانه‌ها آنها تلاش می‌کنند با عبور از نروژ وارد اروپا شوند.

به گزارش روزنامه بریتانیایی "گاردین"، پناهجویان سوری مسیر سخت تاز‌ه‌ای برای رسیدن به اروپا کشف کرده‌اند.

گاردین به نقل از پلیس نروژ نوشته است آنها برای عبور از این مسیر به یکی از شمالی‌ترین نقاط روسیه در مرز نروژ و فنلاند سفر می‌کنند و اغلب با کمک رانندگان روس خود را به نخستین شهر کوچک در آنسوی مرز نروژ می‌رسانند.

عبور از مرز این منطقه غیرقانونی نیست. به گزارش پلیس نروژ از حدود شش ماه پیش، هرماه پنج تا ۲۰ پناهجو که اغلب شهروند سوریه هستند از این مسیر وارد خاک نروژ شده‌اند.

توماس پترسون، یکی از مأموران پلیس محلی شهر مرزی کوچک "شیریکنس" گفته است: «این مورد تقریبأ تازه است و از حدود شش ماه پیش آغاز شده است.»

پلیس نروژ این پناهجویان تازه از راه رسیده را با هواپیما به اسلو، پایتخت این کشور منتقل می‌‌کند. به گزارش روزنامه‌های محلی نروژ از آغاز سال ۲۰۱۵ میلادی تا کنون ۱۳۳ پناهجو از این مسیر وارد خاک نروژ شده‌اند.

نروژ عضو اتحادیه اروپا نیست اما قرارداد شنگن را امضا کرده است. به این ترتیب مرزهای نروژ با کشورهای اتحادیه اروپا از جمله فنلاند و سوئد کنترل نمی‌شوند و پناهجویان می‌توانند خود را به اتحادیه اروپا برسانند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین