فیلم و تصاویر/ چرا آنجلینا جولی حشره می‌خورد؟

فیلم و تصاویر/ چرا آنجلینا جولی حشره می‌خورد؟

خوردن حشرات یکی از راه‌هاست، منابع طبیعی را تخلیه نمی‌کند بنابراین به محیط زیست آسیب نمی‌زند، مغذی است و در شرایط مناسب پرورش حشرات راحت و ارزان است.
کد خبر: ۳۴۲۷۳
بازدید : ۱۵۸۹۵
۰۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۶
 
 

آنجلینا جولی در سفر به کامبوج برای افتتاحیه فیلم تازه‌اش، "اول پدرم را کشتند"، نه تنها در پختن بلکه در خوردن حشرات شرکت کرد و از علاقه‌اش به خوردن حشرات گفت. چرا او چنین کاری کرد؟

به گزارش بی بی سی، تخمین زده می شود جمعیت دنیا تا سال ۲۰۵۰ به نه میلیارد نفر برسد و این به معنای آن است که تولید غذا در دنیا باید تقریبا دو برابر شود. با افزایش جمعیت باید برای تامین غذا به خصوص پروتئین باید منابع جدید را جایگزین منابع سنتی مثل گوشت و ماهی کرد.

چرا آنجلینا جولی حشره می‌خورد؟

خوردن حشرات یکی از راه‌هاست، منابع طبیعی را تخلیه نمی‌کند بنابراین به محیط زیست آسیب نمی‌زند، مغذی است و در شرایط مناسب پرورش حشرات راحت و ارزان است.

چرا در کشورهای غربی حشره نمی‌خورند؟
تخمین زده می‌شود در دنیا دو میلیارد نفر حشرات را به عنوان بخشی از تغذیه سنتی خود می‌خورند اما هنوز چنین چیزی در کشورهای غربی اتفاق نیفتاده است.
یکی از دلایل این است که در این کشورها حشرات کثیف و غیربهداشتی و ناقل بیماری تلقی می‌شوند. تغییر سبک زندگی بشر و گسترش کشاورزی هم باعث شد حشرات آفت تلقی شوند.

تصاویر/ چرا آنجلینا جولی حشره می‌خورد؟

مگس و پشه به خانه‌های هجوم می‌آورند و ما را نیش می‌زنند، موریانه‌ها تخریب می‌کنند و بعضی حشرات به مواد غذایی راه پیدا می‌کنند که برای ما تهوع‌آور است.

با این حال این طرز تلقی به آرامی در حال تغییر است و کم‌کم خوردن حشرات به صورت کاری نو یا غذایی متفاوت جای خود را باز می‌کند.

آیا خوردن حشرات می‌تواند کره زمین را از فاجعه نجات دهد؟

چرا آنجلینا جولی حشره می‌خورد؟
خوردن حشرات در شرق آسیا بسیار رواج دارد

خوردن حشرات چه فایده‌ای دارد؟
به گفته شامی رادیا یکی از بنیانگذاران شرکتی که حشرات خوردنی می‌فروشد حشرات را می‌توان سوپرغذا دانست: "آنها سرشار از پروتئین، مواد معدنی و اسیدهای آمینه هستند."
پرورش آنها برای محیط زیست بهتر از پرورش دام و طیور است. حشرات می‌توانند از ضایعات طبیعی تغذیه کنند، گازهای گلخانه‌ای کمتری تولید می‌کنند و زمین کمتری را قیاس با دام و طیور اشغال می‌کنند.

حشرات چون خونسرد هستند راندمان آنها از نظر تبدیل غذا به توده بدنی بالا است. بطور متوسط از دو کیلو غذا یک کیلو حشره تولید می‌شود در حالی‌که هشت کیلو غذا یک کیلو به وزن دام اضافه می‌کند.

چرا آنجلینا جولی حشره می‌خورد؟
خوردن حشرات به آهستگی جای خود را در کشورهای غربی باز می‌کند؛ رستورانی در واشنگتن
 
چه نوع حشراتی را می‌توان خورد؟
به گفته فائو ۱۹۰۰ نوع حشره به عنوان خورده می‌شوند. رایج‌ترین حشراتی که خورده می‌شوند عبارتند از: سوسک‌ها، زنبورها، زنبورمورچه‌ها (wasp)، ملخها، ملخ آفت، جیرجیرک‌ها، موریانه‌ها ،سنجاقک‌ها و مگس‌ها.
 چرا آنجلینا جولی حشره می‌خورد؟
شکلات با طعم حشره (فرانسه)

آیا کشورهای غربی هم روزی حشره خواهند خورد؟
خوردن حشرات به تدریج از کاری بسیار غریب و ماجراجویانه به کاری اشناتر بدل می‌شود و در بسیاری از کشورها یا رستوران‌های حشرات راه ‌افتاده‌اند یا حشرات را می‌توان در بعضی فروشگاه‌ها پیدا کرد.

تجربه نشان داده که رفتار مصرف‌کنندگان به مرور زمان تغییر می‌کند و همینطور هم ذائقه مردم. آموزش و اگاهی‌رسانی هم در تغییر نگرش مردم موثر است. شاید چند دهه پیش هم میگو موجودی زشت و چندش‌آور به نظر می‌رسید اما اکنون بسیاری از مردم آن را با لذت می‌خورند و مزه‌اش را دوست دارند.
 
چرا آنجلینا جولی حشره می‌خورد؟
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۱۶
غیر قابل انتشار: ۰
اسماعيل
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۴
12
65
شما فرارويي ها از اربابان تان در غرب سبقت گرفته ايد و خيلي وقت است كرم و زالو و حشره و سوسك و...مي خوريد انقد عنكبوت خورديد كه شبيه عنكبوت شده ايد !
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۴
21
10
دم برات پیت گرم که با شخصیت تر از اون هست که با این خرچنگ قورباغه ها بگرده
aghaei
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۴
29
5
بهتر است برای تبلیغ حشره خواری تبلیغ کاهش نرخ رشد جمعیت می شد . در صورتیکه جمعیت انسانها کاهش یابد بسیاری از حیوانات منحجمله حشرات که مخلوق خداوند باری تعالی هستند از دست این موحود دو پا راحت می شدند.
nazi
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۴
28
27
فرادید قرارنیست هر مطلبی رو اینجا ترویج بدید!! خوردن حشرات از نظر اسلام حرام هست به هر صورت و نحوه ای.
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین