کاسیاس امشب رکورد می‌زند

کاسیاس امشب رکورد می‌زند

دروازه‌بان تیم ملی فوتبال اسپانیا در صورت قرار گرفتن در ترکیب لاروخا، رکورد می‌زند.
کد خبر: ۳۴۷۰
بازدید : ۹۴۴
۱۴ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۹
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال اسپانیا در صورت قرار گرفتن در ترکیب لاروخا، رکورد می‌زند.
 
به گزارش آس، تیم ملی فوتبال اسپانیا امشب (شنبه) در مرحله گروهی راهیابی به یورو 2016 از ساعت 23:15 دقیقه به مصاف اسلواکی می‌رود. لاروخا در حال حاضر با 15 امتیاز در رده دوم جدول گروه C قرار گرفته است. اسلواکی با 18 امتیاز در صدر جدول رده بندی این گروه است.
 
ایکر کاسیاس، دروازه‌بان اسپانیا در صورتی که در دیدار مقابل اسلواکی به میدان برود و بازوبند کاپیتانی را نیز به بازو ببندد، برای یکصدمین بار این کار را انجام داده است. نخستین باری که کاسیاس بازوبند لاروخا را به بازو بست، سال 2004 مقابل اسکاتلند بود. آن دیدار به خاطر توفان در دقیقه 59 و قطع برق ورزشگاه متوقف شد.
 
کاسیاس با 23 سال و 106 روز به عنوان چهارمین بازیکن جوانی نام گرفت که بازوبند کاپیتانی اسپانیا را در اختیار گرفته است. سامیتیر با 20 سال و 318 روز، مینا با 22 سال و 140 روز و وایانا با 22 سال و 278 روز، در آن سال بالاتر از کاسیاس قرار گرفته بودند. درست یک سال بعد از نخستین کاپیتانی کاسیاس، فرناندو تورس با 21 سال و 167 روز، بازوبند کاپیتانی اسپانیا را در اختیار گرفت تا کاسیاس را به رده پنجم جوان‌ترین کاپیتان‌های لاروخا بفرستد.
 
کاسیاس به عنوان دروازه‌بان اسپانیا، 99 بار بازوبند را در اختیار داشته است. پیش از او، دروازه‌بان‌هایی بودند که بازوبند را در اختیار داشته‌اند. آندونی زوبی‌زارتا با 50، آرکونادا 48، رامایتس 4، ایگنازیو ایزاگویره 3 و سانتیاگو کانیزارس یک بار بازوبند کاپیتانی اسپانیا را به بازو بسته‌اند.
 
در 99 دیداری که کاسیاس، بازوبند کاپیتانی اسپانیا را در اختیار داشته است، 35 دیدار دوستانه بوده، هفت دیدار در جام کنفدراسیون‌ها برگزار شده و 26 دیدار نیز در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی و خود جام جهانی بوده است. کاسیاس در 31 دیدار از رقابت‌های اروپایی (مقدماتی و حضور در مرحله نهایی) نیز کاپیتان اسپانیا بوده است.
 
کاسیاس به همراه پائولو مالدینی، در رکوردی رویایی مشترک است. این دو در 22 بازی تیم‌های ملی فوتبال اسپانیا و ایتالیا در رقابت‌های اروپایی و جهانی، کاپیتان تیم‌های ملی فوتبال کشورشان بوده‌اند. کاسیاس همچنین تنها کاپیتان در تاریخ فوتبال دنیا است که دوبار قهرمانی در اروپا و یک بار قهرمانی در جهان را کسب کرده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین