پلمب 272 کافی نت غیرمجاز در پایتخت

پلمب 272 کافی نت غیرمجاز در پایتخت

رئیس پلیس تهران بزرگ از نظارت مستمر پلیس بر عملکرد کافی‌نت‌ها و پلمب 272 کافی‌نت متخلف در پایتخت خبر داد.
کد خبر: ۳۵۳۱
بازدید : ۸۶۶
۱۵ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۱
رئیس پلیس تهران بزرگ از نظارت مستمر پلیس بر عملکرد کافی‌نت‌ها و پلمب 272 کافی‌نت متخلف در پایتخت خبر داد.
 
به گزارش ایسنا، سردار حسین ساجدی نیا با اشاره به اجرای طرح امنیت و آرامش در محلات شهر تهران، گفت: در پی تخلفات متعدد و مکرر برخی از این واحدهای صنفی متخلف و همچنین تشکیل پرونده‌های گوناگون در پلیس فتای تهران بزرگ و نیز گزارش‌های مردمی در مورد سوء استفاده این متخلفان در کافی‌نت‌های غیرمجاز، ماموران پلیس تهران بزرگ ضمن اجرای طرح برخورد با کافی‌نت‌های غیرمجاز و متخلف از این صنوف بازدید کردند.
 
وی با بیان اینکه در این طرح مالکان کافی‌نت‌هایی که خلاف مقررات صنفی و هنجارهای اجتماعی فعالیت داشته باشند، به عنوان متخلف شناخته و واحد صنفی آنها پلمب می‌شود، گفت: طی این طرح که از ابتدای سال جاری اجرا شده است کارشناسان پلیس فتا به همراه ماموران نظارت بر اماکن عمومی پلیس تهران بزرگ 5280 مرتبه کافی‌نت‌ها را مورد بازدید قرار داده‌اند که در نتیجه 272 کافی‌نت به خاطر تخلفات مالکان آن پلمب شد و 847 کافی نت دیگر نیز اخطاریه پلمب دریافت کرده‌اند.
 
ساجدی‌نیا با اشاره به کشف 8000 حلقه لوح فشرده مبتذل و مستهجن از کافی‌نت‌های متخلف، گفت: به صاحبان تعدادی از واحدهای صنفی بازدیدشده نیز تذکرات لازم داده شد.
 
رییس پلیس پایتخت با بیان اینکه طرح برخورد با کافی‌نت‌های متخلف شهر تهران در راستای اجرای طرح آرامش و امنیت در محلات شهر تهران و بنا به درخواست خانواده‌ها در دستور کار پلیس تهران بزرگ قرار گرفته است، گفت: با کسانی که سعی در انجام اعمال خلاف قانون و اخلاق دارند، بدون اغماض و برابر قانون برخورد خواهد شد چرا که متصدیان و مالکان کافی‌نت‌های متخلف با ارائه خدمات غیرقانونی در راه آسیب‌ رساندن به جوانان و به تبع آن خانواده‌ها حرکت می‌کنند و وظیفه پلیس است که با این متخلفان برخورد کند.
 
وی با اشاره به مصادیق مجرمانه این گونه واحدهای صنفی تصریح کرد: از جمله جرایم و تخلفاتی که در این گونه واحدهای صنفی متخلف روی می دهد می توان به نداشتن پروانه کسب، بازی های اینترنتی مستهجن و مبتذل، نگهداری تصاویر نامناسب، استفاده از مجاری فیلترشکن و در اختیار قرار دادن آن در دسترس کودکان و نوجوانان، امکان ورود کاربران به سایت های مبتذل و مستهجن، امکان دسترسی به رمز عبور مشتریان، امکان دسترسی هکرها به اطلاعات شخصی کاربران، حضور افراد ناباب و بدون صلاحیت در واحد های صنفی متخلف جهت ایجاد مزاحمت برای مشتریان خصوصا بانوان و نوجوانان و ... اشاره کرد.
 
ساجدی نیا در بخشی از سخنان خود بر همکاری پلیس و اتحادیه صنف کافی نت داران اشاره کرد و افزود: طی هماهنگی های انجام شده با مسئولان اتحادیه این صنف، تمامی واحدهای صنفی ارایه دهنده خدمات اینترنتی شناسایی شده و در خصوص کنترل اقدامات و فعالیت های صنفی به متصدیان و مالکان این واحدهای صنفی، اطلاع رسانی شده است.
 
رییس پلیس تهران در پایان ضمن هشدار به شهروندان تاکید کرد: در خرید‌های اینترنتی که از کافی‌نت‌ها انجام می‌شود، رمز خود را در اختیار متصدی قرار نداده و در صورت اجبار پس از گرفتن موجودی حساب در همان لحظه نیز نسبت به تغییر رمز اقدام کنید. همچنین از ارائه اسناد و مدارک شخصی، رمزهای ایمیل و وبلاگ و سایت‌های شخصی خود به دیگران پرهیز کنید.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین