جنایت شبانه در کهریزک
جوان ۲۰ ساله در قصابی کشته شد

جنایت شبانه در کهریزک

درگیری شبانه دو جوان در یک قصابی با قتل یکی از آنها رنگ خون گرفت.
کد خبر: ۳۵۳۹
بازدید : ۲۵۱۲
۱۵ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۲
فرادید| درگیری شبانه دو جوان در یک قصابی با قتل یکی از آنها رنگ خون گرفت.
 
به گزارش مرکز اطلاع رسانی پلیس اگاهی تهران بزرگ، پلیس در حالی موفق به شناسایی و دستگیری متهم این پرونده شده که هنوز مشخص نیست چرا این دو جوان که با هم دوست بودند با هم درگیر شدند و نهایتا یکی از آنها به قتل رسیده است.
 
حوالی ساعت 01:30 بامداد اول شهریور ماه امسال و از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110، کشف یک جسد مجهول الهویه متعلق به جوانی حدودا 20 ساله، در میدان تبائین به کلانتری 170 کهریزک اعلام شد.
 
با حضور مأموران کلانتری در محل و انجام بررسی های اولیه مشخص شد که این جوان به علت اصابت ضربات متعدد جسم تیز به قسمت های مختلف سر، گردن و سینه به قتل رسیده است.
 
با اعلام خبر کشف جسد به پلیس آگاهی، تیم بررسی صحنه جرم اداره دهم و تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ در محل کشف جسد حاضر شدند؛ در همان بررسی های اولیه مشخص شد که جنایت در محل دیگری رخ داده و عامل یا عاملین جنایت اقدام به انتقال جسد به محل کشف جسد کرده اند.
 
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "قتل عمـد" و به دستور رئیس شعبه 101 دادگاه کهریزک، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
 
همزمان با آغاز تحقیقات جهت شناسایی هویت جسد، اعضای یک خانواده با مراجعه به پایگاه نهم پلیس آگاهی و تشکیل پرونده با موضوع فقدان افراد اعلام کردند که پسر 20 ساله آنها به نام محمدرضا از روز سی و یکم مرداد ماه از منزل خارج و دیگر بازنگشته است.
 
بلافاصله مشخصات جوان فقدانی با مشخصات جسد کشف شده در منطقه کهریزک مطابقت داده شد و کارآگاهان اداره دهم موفق به شناسایی هویت جسد ناشناس شدند که خانواده فقدانی نیز پس از حضور در پزشکی قانونی، جسد محمدرضا را مورد شناسایی قرار دادند.
 
با شناسایی هویت جسد، کارآگاهان در دومین مرحله از رسیدگی به پرونه به تحقیق از دوستان و افراد مرتبط با مقتول پرداخته و طی چندین نوبت دعوت از دوستان مقتول به یکی از آنها بنام سعید 17 ساله مشکوک شدند که بر روی قسمت مختلف بدنش آثار ناشی از درگیری وجود داشت، ضمن آنکه برابر تحقیقات بعمل آمده مشخص شد که مقتول روز قبل از کشف جسد همراه سعید بوده است؛ بنابراین با هماهنگی مقام قضایی این شخص دستگیر و جهت ادامه تحقیقات در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
 
سعید در اظهارات اولیه به کارآگاهان گفت: "سی و یکم مرداد ماه من با محمدرضا در پارک بودم اما در پایان شب از یکدیگر جدا شدیم و من به خانه آمدم و پس از آن دیگر از مقتول هیچ خبری ندارم فقط زمانیکه قصد جدا شدن از یکدیگر را داشتیم، محمدرضا گفت که قصد دارد تا به منطقه شورآباد برود تا شخصی بنام مهرداد را ملاقات کند".
 
در ادامه تحقیقات، سعید که در خصوص چگونگی ایجاد جراحت های بر روی قسمت مختلف بدن و همچنین علت بهم ریختگی و داشتن حالت پریشان خود در شب حادثه که اهالی محل مشاهده کرده بودند، پاسخ قانع کننده ای ارائه نکرده بود، سرانجام امروز لب به اعتراف گشود و به ارتکاب جنایت اعتراف کرد.
 
سعید در خصوص شب جنایت به کارآگاهان گفت: در ساعت 12 شب بود من و محمدرضا در پارک نشسته بودیم؛ چند دقیقه ای نشستیم ساعت 12 و نیم شب با محمدرضا خداحافظی کردم و به مغازه پدرم رفتم تا یخچال مغازه را خاموش و مغازه را ببندم؛ ناگهان متوجه حضور یک نفر در پشت سر خود در مغازه شدم که این شخص مرا به سمت عقب مغازه هل داد. محمدرضا بود؛ ابتدا فکر کردم که دارد شوخی می کند اما ناگهان چاقو را از روی تخته مغازه برداشت و ضربه ای را به سمت سینه ام پرتاب کرد که من خود را به عقب کشیدم اما با این وجود قسمتی از چاقو به سینه ام برخورد کرد؛ پس از آن مجددا ضربه ای دیگر اینبار به سرم زد که سر و صورتم پر از خون شد ... .

او ادامه داد: با مقتول درگیر شدم و قصد فرار داشتم اما نمی توانستم؛ نفهمیدم چطور چاقو را از دستش گرفتم و به سمتش بردم تا فرار کنم؛ خیلی ترسیده بودم؛ گیج بودم؛ متوجه نبودم که دارم چه کار می کنم؛ چند ضربه چاقو به سمت مقتول پرتاب کردم اما نفهمیدم که چاقو چطور وارد بدنش شد؛ فقط می خواستم فرار کنم که دیدم محمدرضا افتاد روی زمین؛ در آن موقع بود متوجه شدم که چه کار کردم؛ مانده بودم که چه کار کنم؛ سر و صورت و تمامی لباس هایم خون آلود شده بود البته نه خون مقتول بلکه خون خودم بود. به سرعت به خانه رفتم و ماشین پدرم را برداشته و مجددا به مغازه بازگشتم؛ جنازه مقتول را سوار صندلی عقب ماشین کردم و جنازه را به محل کشف جسد منتقل کردم. ماشین را همان شب تمیزم کردم؛ سپس مغازه را تمیز کردم و پس از آن به خانه رفتم و خودم را شستم. آن شب تمام شد تا اینکه دستگیر شدم ".
 
سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی و مشخص شدن علت و انگیزه درگیری منجر به جنایت در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.
برچسب ها: کهریزک قصابی قتل
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین