فوت ۲ زائر ایرانی در عربستان

فوت ۲ زائر ایرانی در عربستان

معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت از فوت دو زائر ایرانی در عربستان سعودی خبر داد و گفت: اکنون ۲۵ هزار و ۵۰۰ زائر ایرانی در مکه مکرمه حضور دارند.
کد خبر: ۳۵۸۵
بازدید : ۱۴۴۷
۱۶ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۲
معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت از فوت دو زائر ایرانی در عربستان سعودی خبر داد و گفت: اکنون ۲۵ هزار و ۵۰۰ زائر ایرانی در مکه مکرمه حضور دارند.
 
به گزارش فارس، حمید محمدی در تشریح آخرین وضعیت زائران بیت‌الله‌الحرام گفت: هم‌اکنون 25 هزار و 500 زائر وارد مکه مکرمه شدند و 11 هزار و 500 زائر در مدینه منوره هستند که به تدریج به مکه می‌آیند.
 
معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت افزود: آخرین پرواز مدینه قبل زائران 20 شهریور انجام می‌شود و آخرین پرواز زائران مدینه بعد هم 26 شهریور در فرودگاه جده می‌نشیند.
 
وی در ادامه تصریح کرد: اوضاع کلی حمل‌و نقل، مسکن، تغذیه، بهداشتی و پزشکی زائران خوب است و تاکنون مشکل خاصی نداشتیم.
 
محمدی در خصوص تعداد فوتی‌های امسال گفت: تاکنون 2 پیرمرد که بر اثر مشکلات قلبی از ناراحتی رنج می‌برند، دار فانی را وداع گفتند و بقیه زائران در سلامت کامل به سر می‌برند.
 
معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت درباره اجرای طرح ویلچر گفت: به دلیل ساخت و ساز در حرم امن الهی هتل‌های زائران دور از کعبه است و حتی ایستگاه اتوبوس تا خود حرم الهی حدود 2 کیلومتر فاصله دارد. از این رو طرحی که از سال گذشته آغاز شد و به نام طرح ویلچر امسال نیز ادامه دارد و گروه امداد سالخوردگان یا کسانی که برای پیاده روی از توان لازم برخوردار نیستند را از ایستگاه اتوبوس تا حرم الهی با ویلچر منتقل می کنند.
 
وی ادامه داد: در غروب 26 شهریورماه آخرین گروه زائران مدینه همزمان با آخرین گروه زائران اعزامی از ایران وارد مکه می‌شوند و در روز 27 شهریور تمام 64 هزار زائر ایرانی در مکه مکرمه حاضر هستند.
 
محمدی درباره شروع مناسک حج گفت: از غروب 8 ذی‌الحجه حاجیان به صحرای عرفات منتقل می‌شوند و امسال برخلاف سالهای گذشته که در ظهر روز 8 ذی‌الحجه اعزام می‌شدند به دلیل گرمای کشور عربستان با برنامه‌ریزی صورت گرفته در ساعات غروب به عرفات منتقل می‌شوند.
 
معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت در پایان از تعامل خوب مسئولین ایرانی با مسئولین سعودی خبر داد و گفت: تاکنون محدودیت خاص و مشکلی را از سوی مسئولین سعودی مشاهده نکردیم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین