جهانگیری: فسادهای قرن اتفاق افتاد

جهانگیری: فسادهای قرن اتفاق افتاد

معاون اول رییس‌جمهور گفت: خیلی‌ها شعار می‌دهند و حرف‌هایی می‌زنند اما وقتی باید از این آزمایش سربلند بیرون بیایند نشان می‌دهند که آن حرف‌ها فقط برای منافع زودگذر و فریب انسان‌های مظلوم کشور بوده است.
کد خبر: ۳۶۱۴۳
بازدید : ۷۹۷۶
۲۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۹
معاون اول رییس‌جمهور گفت: خیلی‌ها شعار می‌دهند و حرف‌هایی می‌زنند اما وقتی باید از این آزمایش سربلند بیرون بیایند نشان می‌دهند که آن حرف‌ها فقط برای منافع زودگذر و فریب انسان‌های مظلوم کشور بوده است.

جهانگیری: شعار مبارزه با فساد دادند و فسادهای قرن اتفاق افتاد

به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری در مراسم افتتاح تاسیسات فاضلاب و سامانه آبرسانی شهر جدید پرند با اشاره به شعار سال، اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، گفت: این دولت خیلی در زمینه تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری شعار نداده که ما چنین و چنان هستیم چون که رهبر انقلاب، رهبر ماست و جهت‌گیری‌های نظام را ترسیم می‌کنند و همه مسئولان باید در این جهت‌گیری حرکت کنند.

وی ادامه داد: هر چه زمان می‌گذرد صداقت این دولت در عمل به این موضوع روشن‌تر می‌شود. خیلی‌ها شعار می‌دهند و حرف‌هایی می‌زنند اما وقتی باید از این آزمایش سربلند بیرون بیایند نشان می‌دهند که آن حرف‌ها فقط برای منافع زودگذر و فریب انسان‌های مظلوم کشور بوده است.

معاون اول رییس‌جمهور افزود: فکر می‌کنند اگر این طور شعار دهند می‌توانند بیایند و چند صباحی هر کار خواستند با کشوری مثل ایران بکنند. اگر فرصت داشته باشم برخی مسائل را خواهم گفت، شعار مبارزه با فساد دادند و فسادهای قرن اتفاق افتاد، شعار کار دادند، هدر دادن منابع اتفاق افتاد.

معاون اول رییس‌جمهور با اشاره به دیدار عیدانه هیات دولت با مقام معظم رهبری در سال ۹۵، اظهار کرد: همین عنوان فرماندهی اقتصاد مقاومتی را ایشان فرمودند و با راهنمایی مقام معظم رهبری این تعیین نام صورت گرفت وگرنه دولت اسم آن را ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی گذاشته بود.

وی افزود: با اینکه حرف ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی باید در همه جا برد داشته باشد اما ما فقط در حد قوه مجریه عمل کردیم و دیگران را در این مدیریت نیاوردیم در عین حال همه فعالیت‌ها در چارچوب قوانین بود. این در حالی است که در ستاد تدابیر ویژه گاهی مسائل ممکن است با قانون زاویه دارند اما در ستاد اقتصاد مقاومتی همه چیز در چارچوب قانون بوده است.

جهانگیری یادآور شد: بیش از ۲۳ هزار واحد تولیدی از سال گذشته تاکنون راه افتاده است، ما می‌خواستیم در سال گذشته ۲۰ درصد افزایش صادرات داشته باشیم که ۳۸ درصد نسبت به سال ۹۴ افزایش پیدا کرد. در عین حال شاهد افزایش تعداد تخت‌های بیمارستانی نیز بودیم.

وی با بیان اینکه در سال ۹۵، ۱۱۵ طرح پیگیری و اجرایی شد، گفت: یکی از مهمترین این طرح‌ها، طرح عسلویه بود که در روزهای گذشته افتتاح شد اما متاسفانه برخی گفتند که این طرح برای عکس یادگاری با طرح دولت‌های گذشته بوده است، خیلی خب،‌ اگر دولت‌های گذشته می‌توانستند خودشان این عکس‌ها را می‌گرفتند.

معاون اول رییس‌جمهور یادآور شد: حالا من در آینده می‌گویم که شرکت ملی نفت ۵۰ میلیارد دلار از منابع ذخایر بانک مرکزی و منابع ارزی کشور در اختیار گرفت تا با یک شرکت خارجی این طرح اجرا شود اما ۲.۷ میلیارد دلار و مقداری نفت به بابک زنجانی دادند و او بدون دادن یک رسید معتبر، این پول را در بانکی در کشور خارجی قرار داد و مدیران در آن زمان حتی اسم آن بانک را نمی‌دانستند بنابراین مدیریت در اینجا خود را نشان می‌دهد.

جهانگیری با اشاره به پروژه پارس جنوبی که به معنای یک میدان مشترک است، افزود: سال ۸۴ که ما پارس جنوبی را به دولت جدید تحویل دادیم میزان برداشت ما با کشور قطر برابر بود اما در سال ۹۲ با تحویل کار دیدیم که ما ۲۴۰ میلیون متر مکعب و قطری‌ها بالای ۵۰۰ میلیون متر مکعب برداشت دارند و این به معنای غارت پول ملت ایران است.

وی خاطرنشان کرد: ما از داستان امثال بابک زنجانی ناراحتیم اما اینجا بیشتر ناراحتیم که پول ملت ایران غارت شده است که در اواخر سال گذشته توانستیم از قطر بیشتر برداشت کنیم.

معاون اول رییس‌جمهور همچنین گفت: در سال ۸۲ ما جشن خودکفایی گندم گرفته بودیم اما دیدیم که در سال‌های اخیر شش میلیون تن گندم وارد می‌کنیم اما پس از روی کار آمدن دولت یازدهم و اکنون دغدغه اصلی ما این است که سه میلیون تن گندم مازاد را از چه راهی صادر کنیم.

جهانگیری با تاکید بر اینکه مدیریت معجزه می‌کند، تصریح کرد: مدیریت خوب می‌تواند از حداقل منابع، حداکثر بهره‌وری را داشته باشد اما متاسفانه قدر مدیریت در کشور ما شناخته شده نیست.

وی یادآور شد: ما علم داریم و آگاه هستیم که یکی از مسائلی که ملت ایران گرفتار آن است، مساله بیکاری است و وقتی می‌گوییم این مقدار کار ایجاد شده به معنای این نیست که توجهی به مساله بیکاری نداشتیم.

معاون اول رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: در حال حاضر آن حرکت منفی اقتصاد به حرکت مثبت تبدیل شده که با کمک بخش خصوصی، مردم و نهادهای عمومی و تولید و سرمایه‌گذاری کشورهای خارجی شعار اصلی کشور اشتغال خواهد بود.

وی در ادامه گفت: اگر فضای حاکم بر کشور فضای پیش برنده و مثبت و امیدوارکننده باشد و یاس به جامعه پمپاژ نشود و منابع خارجی به کشور تزریق شده، نظام بانکی محل اطمینان مردم برای سرمایه‌گذاری شود حتما به نقطه‌ای می‌رسیم که سرعت توسعه اقتصاد و اشتغالزایی بیشتر شود.

جهانگیری با اشاره به مساله آب و مدیریت منابع آبی و طرح‌ها در کشور، اظهار کرد: در بخش آب‌های مرزی وزارت نیرو کاری استثنایی در این چهار سال انجام داد و ۳۰ هزار میلیارد تومان در این حوزه هزینه شد که شامل ساخت سد، تونل و کانال می‌شود و اینها کمتر از کارهایی که در پارس جنوبی انجام گرفته، نیست.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه