(تصاویر) دختری که جهان را تغییر خواهد داد
مدلین استوارت؛ مدلی با سندروم داون

(تصاویر) دختری که جهان را تغییر خواهد داد

«مدلین استوارت» اولین مدل حرفه‌ای بزرگسال است که با سندروم داون دست و پنجه نرم می‌کند. لبخند او حالا جهانی شده و در فضای مجازی و مجله‌ها از محبوبیت خاصی برخوردار شده است.
کد خبر: ۳۶۴۱
بازدید : ۵۳۷۹۷
۱۷ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۵
دختری که جهان را تغییر خواهد داد

فرادید|
«مدلین استوارت» اولین  مدل حرفه‌ای بزرگسال است که با سندروم داون دست و پنجه نرم می‌کند. لبخند او حالا جهانی شده و در فضای مجازی و مجله‌ها از محبوبیت خاصی برخوردار شده است.
 
به گزارش فرادید*، داستان زندگی و موفقیت مدلین استوارت (Madeline Stuart) شنیدنی است. او اهل استرالیا است و مبتلا به سندروم داون است، ولی این مسئله را مانعی برای پیمودن جاده موفقیت نمی‌داند. در این مسیر اما مادرش همراه و پشتیبان اصلی او بوده است. مادر مدلین او را مدی صدا می‌کند و ماجرای شیرین چگونگی مدل شدن مدی را این‌گونه تعریف می‌کند. (برای دیدن ابعاد بزرگتر روی تصاویر کلیک کنید)


 
سال گذشته به یک سالن فشن رفتیم و مدی گفت: «مامان، من، مدل.» دختر نازنین من همیشه دوست داشت که توجه دیگران را به خود جلب کند و من می‌دانستم که او دلش می‌خواهد بر روی سکوی فشن شو به عنوان یک مدل راه برود. خیلی سخت بود که به او توضیح دهم که اجازه ندارد بر روی سکو به عنوان مدل ظاهر شود. در نهایت، همه چیز آن گونه که من می‌خواستم تمام نشد. اما حسی به من گفت که دخترم استعداد ویژه‌ای دارد و موفق خواهد شد.

(تصاویر) دختری که جهان را تغییر خواهد داد 

بعد از اتمام آن نمایش به مدی توضیح دادن که اگر می‌خواهد مدل شود باید اول از همه رژیم غذایی سالمی داشته باشد. 9 ماه بعد ما پیش یک عکاس حرفه‌ای رفتیم. مدی از اینکه برای اولین بار به عنوان مدل از او عکاسی می‌شد، هیجان زده شده بود. برایم خیلی مهم بود که مدی از این کار خوشش می‌آید یا خیر.
 
یک هفته بعد، زمانی که داشتم عکس‌ها را مرور می‌کردم، نمی‌توانستم جلوی خوشحالی خودم را بگیرم. همیشه می‌دانستم که دخترم زیبایی خاصی دارد، اما با آن عکس‌ها او مانند یک فرشته شده بود. (برای دیدن ابعاد بزرگتر روی تصاویر کلیک کنید)


 
همیشه قبل از انجام هر کار مهمی با والدین کودکان مبتلا به سندروم داون مشورت می‌کردم. می‌خواستم بدانم کاری که ما در حال انجام آن هستیم مشکل خاصی دارد؟ بازخورد والدین غیرقابل باور و ستودنی بود. آن‌ها گفتند که این عکس‌ها واقعا زیبا است و من باید آن را به تمام مردم جهان نشان دهم. من هم همین کار را کردم. یک صفحه به نام «مدلین استوارت» در فیسبوک ساختم و عکس‌ها را در آن قرار دادم. یک هفته نشد که موجی از مخاطبان آن عکس‌ها را پسندیدند. آن عکس‌ها حتی برای برخی الهام بخش بود. والدین کودکان مبتلا به سندروم داون فهمیدند که این شرایط خاص نمی‌تواند مانعی برای پیشرفت کودکشان حساب شود. از آن زمان، مدی توانسته بر روی سکوی مدلینگ ظاهر شود و قرار است در «هفته‌ی فشن نیویورک» هم حضور داشته باشد.
 
مدی به عنوان اولین مدل بزرگسال حرفه‌ای در جهان شناخته می‌شود که با سندروم داون دست و پنجه نرم می‌کند. در واقع این مدلین است که خودش را تشویق به این کار می‌کند. تا پایان سال جاری میلادی، او برای اینکه به رویایش رنگ واقعیت ببخشد به ایالات متحده، سوئد و حتی روسیه سفر خواهد کرد.

دختری که جهان را تغییر خواهد داد 

به نظرم این تازه شروع کار است. همه می‌دانند که این کار در کنار بحث مدلینگ، جهان را تغییر خواهد داد. این کاری به منزله از بین بردن تبعیض و کنار زدن حصرها است و مدلینگ فقط ابزاری برای رسیدن به این باور است. ما می‌خواهیم مهر و دوستی را ترویج دهیم، چرا که این مسئله هدف اصلی زندگی است.

منبع: www.abc.net.au
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۵
در انتظار بررسی: ۹
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۷
9
0
الهی
پسرخاله منم داون هست
واقعا خاله ی من کل عمرشو فدای پسرش کرد
خیلی خیلی سخته
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۸
5
13
من هم خیلی دوست داشتم جلب توجه کنم ولی در زنان اولین نکته برای جلب توجه زیباییه و من زشت بودم . تف به جهان !
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۸
19
7
فرارو یک جوری گفتی دخنری که جهان را تغییر خواهد داد من فکر کردم یک نابغه علوم ریاضی است
حسین
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۸
9
17
یواش یواش می خوای مردم رو به دیدن عکس های مدل ها و مانکن ها عادت بدی از بیمارها شروع کردی به سالم ها برسی . تهاجم یواشکی فرهنگی فرارو به فرهنگ خودی ؟
سلام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۸
7
12
پیمودن جاده موفقیت؟
منظورت از موفقیت، مدل شدنه؟
باریکلا
خوب داری جلو میری فرارو جان
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۸
5
8
چطور میتونه از بچه عزیزش این طوری سو استفاده کنه؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۸
7
1
اين بنده خدا گناهي نداشته كه با اين شكل متولد شده...
چنان بعضيا حمله كردن بهش..
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۰
4
1
داشتن چنین بچه هایی سعادت میخاد تا پی به عزیز بودن والدینشون نزد خدا ببری خیلی شیرین و با صفا هستن کسانی هم که به فرارو‌حمله کردن به خودشون شک کنن
يوسف
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۱
1
1
من فكر كردم قرار انسان را از اين همه شرو بدبختي نجات بده
ح ح
Romania
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۱
7
1
زیباست
ح ح
Romania
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۱
2
2
زیباست
ناصر
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۱
6
3
يعني تغييرجهان تا بحال به اين راحتي بود كسي خبرنداشت؟
مژگان
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۲
7
1
دوستان چرا می گید مادرش ار دخترک سواستفاده می کنه؟ این یک اعتماد به نفس و تمایل به ادامه زندگی در این دختر به وجود میاره، من هم یک خواهر کم توان ذهنی دارم و تمام غم زندگیم و افسوسم اینه که کاش ان هم سالم بود
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۳
2
7
هدفتان تبلیغ مدل شدن است؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۳
12
1
در غرب مدل بودن به هیچ عنوان سوء استفاده محسوب نمیشه و آنرا یک موهبت و توانایی میدانند و یک شغل و حرفه محسوب میشه. که منظور از آن نشان دادن پوشاک و وسایل زینتی به بهترین راه است . و صرفاً منظور از مدل بودن فقط نشان دادن بدن نیست
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین