وقوع باران شدید در 6 استان

وقوع باران شدید در 6 استان

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از وقوع باد و گرد و خاک و کاهش دید افقی در برخی مناطق جنوب غرب کشور و باران شدید در شش استان خبر داد.
کد خبر: ۳۶۹۹
بازدید : ۱۱۰۶
۱۸ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۰
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از وقوع باد و گرد و خاک و کاهش دید افقی در برخی مناطق جنوب غرب کشور و باران شدید در شش استان خبر داد.
 
احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: تحلیل داده‌ها و نقشه‌های پیش‌بینی هواشناسی نشان می‌دهد که امروز در برخی مناطق غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، دامنه‌های جنوبی البرز و جنوب کشور در ساعات بعدازظهر و اوایل شب افزایش ابر، رگبار باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.
 
وی با بیان اینکه در روز پنجشنبه در شمال غرب و غرب کشور از ناپایداری کاسته می‌شود، افزود: بعدازظهر این روز در استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، جنوب و دامنه‌های جنوبی البرز رگبار و رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد. روز جمعه نیز در جنوب، دامنه زاگرس جنوبی و مرکزی رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.
 
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه اظهار کرد: روزهای پنج‌شنبه و جمعه در شمال هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان نیز افزایش ابر و در بعدازظهر رگبار و رعد و برق دور از انتظار نیست و بر شدت وزش باد در شرق کشور، بویژه منطقه زابل، افزوده می‌شود. امروز در برخی مناطق جنوب غرب کشور باد و گرد و خاک و کاهش دید افقی پیش‌بینی می‌شود. همچنین امروز چهارشنبه شدت بارش در کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شمال شرق خوزستان، غرب فارس، ارتفاعات کرمانشاه و شرق لرستان خواهد بود.
 
وظیفه در ادامه در مورد وضعیت هوای پایتخت گفت: آسمان تهران امروز کمی ابری، در بعدازظهر افزایش ابر و بارش پراکنده، گاهی رعد و برق، درپاره‌ای نقاط باد و گرد و خاک با بیشینه و کمینه دمای 33 و 22 است. همچنین آسمان این شهر در روز پنج‌شنبه 19 شهریور، مشابه هوای امروز با بیشینه و کمینه دمای 32 و 22 درجه سانتیگراد و در روز جمعه 20 شهریور، کمی ابری، در ارتفاعات افزایش ابر، گاهی وزش باد با بیشینه و کمینه دمای 31 و 21 درجه سانتیگراد خواهد بود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین