سومین شکست تیم ملی والیبال در جام جهانی

سومین شکست تیم ملی والیبال در جام جهانی

تیم ملی والیبال ایران با نتیجه سه بر صفر به روسیه باخت.
کد خبر: ۳۸۶۱
بازدید : ۱۳۰۵
۲۲ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۰
تیم ملی والیبال ایران با نتیجه سه بر صفر به روسیه باخت.
 
به گزارش خبرآنلاین، تیم ملی والیبال ایران در پنجمین دیدار خود در جام جهانی والیبال ژاپن به مصاف روسیه رفته است. روسیه با سابقه قهرمانی المپیک یکی از تیم های مدعی این رقابت هاست. ایران با ترکیب سید محمد موسوی، عادل غلامی، میلاد عبادی پور، امیر غفور، مجتبی میرزاجانپور، سعید معروف و مهدی مرندی مسابقه را شروع کرد.

ایران در این مسابقه امیر غفور را پشت خط داشت و او با آبشارهای زیبایی که می زد برای ایران امتیاز می گرفت. اما مشکل اینجا بود که موزرسکی، ستاره سرشناس روسیه هم در ترکیب این تیم حضور داشت. هر وقت که موزرسکی در ترکیب روسیه بوده ایران به مشکل خورده. البته تغییر پست موزرسکی و انتقال او از پست سرعتی به پاسور، باعث شد که ایران راحت تر کار کند.
وقتی داور وقت استراحت فنی را اعلام کرد، ایران از حریف جلو بود اما روسیه به خودش آمد و با سرویس های محکم و دقیق موزرسکی، چند امتیاز گرفت. ست اول با نتیجه 26 - 24 به سود روسیه تمام شد.
 
با شروع ست دوم، روسیه انگار روحیه گرفته بود. موزرسکی بهتر کار می کرد و عملکرد خوب او و میخاییلوف باعث شد تا ایران چند امتیاز پشت هم از دست بدهد. ایران هم انگار نبض بازی را از دست داده بود و مقابل حملات روسیه دوام نمی آورد. میرزاجانپور و امیر غفور هم نمی توانستند بار تیم را به دوش بکشند. البته پاس هایی که سعید معروف می داد، اکثرا تبدیل به امتیاز می شد اما بیشتر از اینکه ایران امتیاز بگیرد، روسیه بود که به امتیاز می رسید. روسیه در نهایت توانست فاصله اش را از ایران زیاد کند و به امتیاز 25 برسد. آن هم در شرایطی که ایران تنها 18 امتیاز داشت. روسیه ست دوم را هم گرفت تا امید ایران برای رسیدن به پیروزی در این مسابقه کمرنگ تر شود.
 
در ست سوم ایران بهتر شروع کرد. تیم ملی سه امتیاز گرفت و روسیه فقط یک امتیاز گرفته بود. همین نشان می داد که ایران می تواند در ست سوم جبران کند و به بازی برگردد. در پایان وقت استراحت ایران 8-5 از حریف خود جلو بود. بعد از پایان وقت استراحت، ایران سه امتیاز را به راحتی از دست داد و روسیه هم 8 امتیازی شد.
 
اما دوباره ایران به خودش آمد و خوب کار کرد. شاگردان کواچ سریع امتیازات از دست رفته را پس گرفتند. ایران به امتیاز 15 رسید و روسیه هنوز در امتیاز 13 باقی مانده بود. اما روس ها دو امتیاز متوالی گرفتند و 15 امتیازی شدند. سرانجام سرویس بد روسیه، امتیاز 16 ایران را به ارمغان آورد. داور وقت استراحت دوم را گرفت.
 
با از سر گیری مسابقه، آبشار محکم موزرسکی امتیاز 16 را گرفت و مسابقه مساوی شد. روسیه پس از آن دو امتیاز دیگر گرفت و جلو افتاد. ایران امتیاز 17 را گرفت اما روسیه دوباره با دفاع آبشار امیر غفور امتیاز گرفت و 19 امتیازی شد. روسیه که انگار تازه در ست سوم موتورش روشن شده بود، بعد از این اتفاق امتیازها را درو کرد. آن ها به راحتی به امتیاز 24 رسیدند و ایران همچنان 19 امتیازی بود. ایران امتیاز بیستم را هم گرفت اما در نهایت روسیه آخرین امتیاز را کسب کرد تا با پیروزی سه بر صفر در این دیدار، بردی مقتدرانه را به ثبت برساند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین