چگونه همسر آينده مان را بشناسيم؟

چگونه همسر آينده مان را بشناسيم؟

برای داشتن زندگی ایده‌آل توجه به برخی از ویژگی‌های فردی و خانوادگی از بنیان یک ازدواج موفق است.
کد خبر: ۳۸۸۵
بازدید : ۱۵۳۵
۲۳ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۳
برای داشتن زندگی ایده‌آل توجه به برخی از ویژگی‌های فردی و خانوادگی از بنیان یک ازدواج موفق است.
 
به گزارش باشگاه خبرنگاران، بیشتر ما در ابتدای زندگی، تلاش‌مان را برای یافتن شریک آرمانی خود آغاز می‌کنیم و این مقدمه ازدواج و تشکیل خانواده‌ها است. اما این جست‌وجو اگر چه برای شمار معدودی از خوش‌اقبال‌ها، جست‌وجویی کوتاه و آسان است اما برای بسیاری به آسانی و با سرعت به انجام نمی‌رسد.
 
بیشتر افرادی که در انتخاب همسر مواجه می‌شوند به دنبال ویژگی‌های شخصی هستند در حالی که می‌بایست به دنبال ویژگی‌های شخصیتی باشند.
 
راز یک ازدواج موفق بسیار ساده است همان‌طور که با بهترین دوست خوب‌تان مؤدبانه رفتار می‌کنید با همسرتان نیز به همان صورت رفتار کنید. انتخاب همسر مناسب برای ازدواج به منظور رسیدن به زندگی زناشویی سعادتمند بسیار مهم است. اگر بصیرانه و عاقلانه انتخاب کنید زندگی راحت‌تری خواهید داشت و اگر اشتباه جدی کنید ممکن است به شکست بیانجامد.
 
صداقت در زندگی را فراموش نکنید
در یک ازدواج خوب زن و شوهر هر دو باید خودشان باشند هر دو باید از ثبات احساسی و عاطفی برخوردار باشند و لازمه‌ی این ثبات، این است زن و شوهر به همان اندازه که با یک‌دیگر صادق هستند با خودشان هم صادق باشند. برخی از جوانان پیش از آن‌که هویت خود را درک کرده باشند ازدواج می‌کنند اگر قبل از شناختن خود و شناختن نیازهای خود ازدواج کنند پس از کشف هویت خود را نمی‌پذیرد چون با هویت جدید او هماهنگی ندارد.
 
یکی از رایج‌ترین و بزرگ‌ترین اشتباهاتی که به هنگام انتخاب همسر رخ می‌دهد توجه به این موضوع است که چه قدر "من" را دوست دارد و چه رفتاری با من دارد. هر چه اعتقاد به نفس همسرتان بیشتر باشد رابطه‌ی شما قوی‌تر خواهد بود بنابراین مهم است که به دنبال نشانه‌هایی که حاکی از اعتماد به نفس بالای شخص باشد، بگردیم.
 
شباهت‌های تشخیصی برای یک ازدواج موفق
شاه‌مرادی روان‌شناس می‌گوید: برای یک ازدواج موفق در ابتدا شخص باید به این مسئله توجه داشته باشد که با چه کسی احساس آرامش دارد و هم‌چنین احساس خوشبختی می‌کند. یکی از مهم‌ترین اولویت‌ها برای یک ازدواج موفق شباهت‌های تشخیصی است این‌که تا چه حدی فرد ویژگی‌های شخصیتی شبیه به هم دارند و تا چه حدی ویژگی‌های شبیه به هم ندارند.
 
وی در ادامه تأکید کرد: همیشه نباید به دنبال شباهت‌ها باشیم، اگر شخصی عصبی و جنگجو است که در اصطلاح روان‌شناسی به آن روان رنجور می‌گویند بهتر است دنبال کسی باشد که از لحاظ شخصیتی شبیه او نباشد زیرا ازدواج کردن دو نفر مشکلات آن‌ها را در آینده افزایش می‌دهد. پس بهتر است با کسی که ثبات روانی دارد و به او آرامش می‌دهد ازدواج کند.
 
وی می‌گوید: افرادی که دارای شخصیت برون‌گرا و درون‌گرا هستند باید با کسی ازدواج کنند که شریک آن‌ها نیز دارای شخصیت برون‌گرا و درون‌گرا است.
 
تلاشگر بودن
شاه‌مرادی با اشاره به معیار مهم دیگر برای ازدواج افزود: معیار بسیار مهم دیگر اهداف و ارزش‌های حاکم در زندگی است این‌که چه اولویت‌هایی در زندگی داریم خیلی از افراد اولویت‌های آن‌ها فعالیت‌های اجتماعی، فعالیت‌های علمی و ادامه تحصیل است نظیر خانمی که ادامه تحصیل برای او ارزش دارد ولی برای شریک او اهمیت چندانی ندارد.
 
تناسب خانواده‌ها
این روان‌شناس عنوان کرد: تناسب خانواده‌ها به خصوص تناسب فرهنگی در امر ازدواج موضوع مهمی است البته این تناسب باید نسبی باشد و خیلی شکاف بین آن نباشد و تفاوت نسبی زمانی مشکل ساز است که خانواده‌ها حاضر نیستند از موضع خود عقب‌نشینی کنند. اگر تفاوت فرهنگی وجود داشته باشد باید در کنار آن عدم گذشت نیز وجود داشته باشد.
 
اصالت خانوادگی
وی می‌گوید: فرد باید اصالت خانوادگی را نیز در امر ازدواج توجه داشته باشد. زیرا این یک مسئله‌ی مهم تلقی می‌شود، شخصی که در خانواده‌ای رشد یافته که برای تربیت او وقت گذاشته‌اند و هم‌چنین برای او سرمایه‌گذاری تربیتی کرده‌ باشند و از لحاظ مالی چشم و دل سیر باشد صد در صد در زمان ازدواج این مقوله را مورد توجه قرار می‌‌دهند و انتخاب عاقلانه‌ای خواهد داشت.
 
ازدواج به شانس بستگی دارد یا قسمت؟
شاه‌مرادی در خصوص قسمت یا شانس ازدواج می‌گوید: در خصوص شانس یا قسمت دیدگاه‌های مختلفی وجود دارد ولی انسان یا صددرصد شخص مختاری است و یا صددرصد دست و پای او بسته است و مجبور به قبول شرایط است. ولی با این حال انسان با رفتارهای خود بر مقوله ازدواج تأثیر می‌گذارد. دختری که پرخاشگر و تندخو است با رفتارهای خود گزینه‌ها را از زندگی‌اش حذف می‌کند، هم‌چنین نحوه پوشش ظاهری امری مهم است افرادی که شیک و تمیز هستند با رفتارهای‌شان طرف را جذب خود می‌کنند ولی شخصی که بی‌تفاوت است گزینه‌ها را از خود دور می‌کند.
برچسب ها: همسر آینده ازدواج
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۳
0
0
خوب خدا را شکر. یک مقاله خوب. الحمدالله با شخص مورد نظرم صداقت داشتم و دارم و در کنار او آرامش کافی حس کردم هرچند از جانب دیگران بسیار تحت فشار بودم و احتمالا نتوانستم یا فرصت نشد که بتوانم این حس ارامش را به او هم منتقل نمایم. باید کمی بیشتر تلاش کنم البته اگر بگذارند ضمن اینکه سرشار از انگیزه برای تلاش کردن هستم اما راهم را نمی یابم، تناسب خانوادگی را حقیقتا نمی دانم اما اصالت خانوادگی را کمی تا قسمتی داریم.
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین