حمله به الله‌کرم!
انتقادات به بنر جنجالی بالا گرفت

حمله به الله‌کرم!

دفاع رئيس شوراي هماهنگي نيروهاي حزب‌الله از تهيه طومار در حاشيه نماز جمعه در اعتراض به ورود زنان به ورزشگاه در روزهاي اخير واكنش‌هاي جسته‌گريخته‌اي در اردوگاه اصولگرايان برانگيخته است.
کد خبر: ۳۹۰۶۸
بازدید : ۱۱۹۰
۳۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۷
فرادید| دفاع رئيس شوراي هماهنگي نيروهاي حزب‌الله از تهيه طومار در حاشيه نماز جمعه در اعتراض به ورود زنان به ورزشگاه در روزهاي اخير واكنش‌هاي جسته‌گريخته‌اي در اردوگاه اصولگرايان برانگيخته است. در این میان انتقاد حمید رسایی و بسیج دانشگاه صداو سیما بیشتر از دیگران بازتاب داشت.
 
بسیج دانشجویی دانشگاه صداوسیما در بیانیه خود خطاب به الله‌کرم با اشاره به اینکه رشادت‌ها و زحمات شما در سال‌های گذشته را فراموش نکرده و نمی‌کنیم آورده است: «اما چندمدتی است که دل جریان انقلابی از دست اقدامات شما و اطرافیانتان خون است. امیدواریم توصیه بزرگان در اصلی و فرعی کردن امور را جدی گرفته و از انجام کارهای دشمن‌شادکن بپرهیزید».
 
در اين بيانيه با اشاره به اينكه ماه رمضان فرصت خوبي براي توبه است و توبه يعني بازگشت از کارهاي غلط و اشتباه و ناصواب، خطاب به الله‌كرم آمده است: «هرچند شب‌هاي قدر را از دست داديد اما همچنان درهاي رحمت الهي بر روي شما باز است. تابلوي خود را عوض کنيد، بنري در دست بگيريد و در سطح شهر بچرخيد و از امت حزب‌الله عذرخواهي کنيد و از خداوند طلب مغفرت نماييد. توبه کنيد پيش از آنکه امت حزب‌الله درباره شما و دوستانتان طبق بند ميم وصيت‌نامه امام عمل نمايند».
 
الله‌كرم و اطرافيانش در اين بيانيه متهم به كوته‌نگري و برداشت سطحي از بيانات رهبري شده‌اند: «شما و اطرافيانتان کاري کرديد کارستان! و کاري را که سرويس‌هاي عملياتي کاخ سفيد قرار بود با هزينه‌هاي بالا انجام دهند، با زدن يک بنر! به تمام اهداف شومشان رسانديد. هنوز چند روز از بيانات مهم رهبر معظم انقلاب خطاب به جريان دانشجويي مؤمن و انقلابي نگذشته بود که شما و اطرافيانتان با برداشتي سطحي، احساساتي و کوته‌بينانه از بيانات رهبري باعث شديد که حلاوت و شيريني اين پيام در کام جنبش دانشجويي تلخ گردد و با اصرار بر حرکت غلط خود، ما را از خود نااميد کرديد».
 
در ادامه اين بيانيه آمده است: «اين اول بار نيست که در مقاطع حساس شما و اطرافيانتان با نام منتسب به حزب‌الله دست به اقداماتي زده‌‌ايد که ضربات سهمگيني را به جريان انقلابي وارد کرده و موجب خوشحالي و سوءاستفاده جريان‌هاي معاند انقلاب اسلامي قرار گرفته است. کسي حق قانوني شما را در نوشتن نامه و شکواييه از هرکسي، سلب نمي‌کند اما لطفا به نام جريان حزب‌الله اين قبيل فعاليت‌ها را انجام ندهيد و اين نام را مخدوش نفرماييد».
 
تندروی نکن برادر!
در این میان حميد رسايي از مخالفان دولت روحاني نیز كه در سياست‌ورزي اصولگرايانه‌اش همواره با اتهام تندروي روبه‌رو بوده است، با انتشار مطلبي در اينستاگرام خود به الله‌كرم هشدار داده است كه برداشتش از مفهوم «آتش به اختيار» غلط است.
 
در نوشته او آمده است: «جمعه اين هفته بنري، در گوشه يکي از خيابان‌هاي اطراف نماز جمعه تهران خطاب به رئيس قوه قضائيه نصب شده که جلوي ورود بانوان به ورزشگاه‌ها را بگيريد والا ما (دانشجويان حزب‌الله نمازجمعه تهران) مطابق بند ميم وصيت‌نامه امام و امر آتش به اختيار امام خامنه‌اي از آن جلوگيري مي‌کنيم!
 
با ديدن اين بنر که غلط‌ترين برداشت از سخنان صريح، واضح و روشن رهبر انقلاب درباره آتش به اختيار بودن نيروهاي انقلابي در فعاليت‌هاي فرهنگي و معطل‌نماندن براي دستور و بخش‌نامه از سوي نهادها و ارگان‌ها در فعاليت‌هاي فرهنگي است، به ياد سخنان رئيس‌جمهور مدعي اعتدال امروزمان افتادم!..».
 
در ادامه پست اينستاگرامي او آمده است: «جناب الله‌کرم! متأسفانه برداشت غلط و شاذ حضرت‌عالي از سخنان رهبر معظم انقلاب درخصوص آتش به اختيار بودن نيروهاي فرهنگي و نصب اين بنر که برخلاف فهم اکثر قريب به اتفاق نيروهاي انقلابي و اقدامات خودجوش فرهنگي آنها و پيشنهادهاي مؤثر ايجابي ايشان در اين خصوص بوده، خوراک قابل توجهي براي رسانه‌هاي معاند به‌ويژه در فضاي مجازي فراهم کرده است که اميدوارم توضيحات اصلاحي شما مانع سوءاستفاده‌هاي بيشتر معاندان شود.
 
از آنجا که شما سابقه جبهه و جنگ داريد، ما به عنوان سربازان اين جبهه، دوست نداريم عاقبتي مانند حسن روحاني برايتان رقم بخورد، لطفا ضمن بازنگري در شيوه عملکرد انقلابي خود، به اين بيانات رهبر معظم انقلاب توجه بيشتري نماييد تا در فهم امر آتش به اختيار دچار اشتباه نشويد».
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین