درمان درد دندان در چند دقیقه
"دندان درد" را چطور کاهش بدهیم؟

درمان درد دندان در چند دقیقه

یکی از مهم‌ترین عوامل دندان درد پوسیدگی دندان است. باکتری‌های دهان از قند و نشاسته بجای مانده روی دندان‌ها تغذیه می‌کنند و از خود اسید‌هایی را تولید می‌کنند که به تدریج مینای دندان را از بین می‌برند.
کد خبر: ۴۰۸۷
بازدید : ۱۹۳۰۰۹۰
۱۵ تير ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۰

فرادید| یکی از مهم‌ترین عوامل دندان درد پوسیدگی دندان است. باکتری‌های دهان از قند و نشاسته بجای مانده روی دندان‌ها تغذیه می‌کنند و از خود اسیدهایی را تولید می‌کنند که به تدریج مینای دندان را از بین می‌برند.
 
دندان درد چیست؟
به گزارش فرادید، درد دندان دردی‌ است که داخل یا اطراف دندان احساس می‌شود و عموماً درد از درون دندان یا اطراف لثه و استخوان ناشی می‌شود. دندان درد می‌تواند ثابت یا متناوب باشد و به صورت خود به خود یا به دلیل یک عامل محرک بیرونی به وجود آمده باشد. چشم‌پوشی کردن از درد دندانی که در طول یا یا در مواقع خاص نظیر غذا خوردن و یا خوابیدن احساس می‌شود بسیار سخت است و باید دانست که علت درد دندان چیست و سریعاً برای درمان آن اقدام کرد.
 
دندان از بخش‌های گوناگونی ساخته شده است. بخش‌هایی از دندان دیده می‌شوند و بخش‌هایی از آن هم زیر لثه جای گرفته اند. بخشی از دندان که دیده می‌شود را تاج دندان می‌نامند. تاج دندان از مینای دندان پوشیده شده است که ماده سخت و درخشنده‌ای است. در زیز مینا، عاج دندان وجود دارد که از ماده‌ای استخوان مانند ساخته شده است.
 
عاج بیشترین بخش دندان را تشکیل می‌دهد. عاج از مغز دندان نگهداری می‌کند. مغز دندان جایی است که عصب دندان وجود دارد. ریشه پایین‌ترین و آخرین قسمت دندان است که کاملا درون لثه و آرواره جای دارد. بین لثه، بخشی استخوانی به نام ساروج وجود دارد که در واقع همچو چسب سرشتی بدن بوده و دندان را سفت به استخوان آرواره چسبانده است.
 
درمان درد دندان در چند دقیقه
 
همانطور که بیان شد دندان از چهار لایه با نام‌های مینای دندان، عاج، سمان (ساروج) و پالپ (مغز دندان) تشکیل شده است. پوسیدگی دندان ناشی از وجود باکتری‌هایی است که در دهان یافت می‌شوند و به قند و شکر مصرفی واکنش نشان می‌دهند. هنگامی که این باکتری‌ها موجود در دهان، شکر یا قند مصرفی را می‌شکنند، پلاک‌های چسبنده‌ای بر روی دندان تشکیل می‌شود که سرشار از اسید هستند.  

این اسید‌ها رفته رفته باعث خوردگی عاج دندان می‌شوند و در صورتی که از این شرایط جلوگیری نشود آن‌ها قادر می‌شوند که مغز دندان را از بین ببرند. این مسئله تا زمانی ادامه پیدا می‌کند که پالپ یا همان مغز دندان دچار عفونت شود. بهتر است قبل از استفاده از درمان‌های خانگی که در زیر بیان شده اند از یک دندانپزشک کمک بگیرید تا دلیل دقیق درد دندان مشخص شود.
 
انواع مختلف دندان‌ درد 
دندان‌درد، علائم، شدت و تظاهر متفاوتی می‌تواند داشته باشد. نکته جالب اینکه علت برخی از دندان‌درد‌ها می‌تواند حتی دندان نباشد! برخی مشکلات پزشکی دیگر مثل سردرد‌های میگرنی، درد عضلانی، سینوزیت و حتی در موارد نادر مواردی مثل سکته قلبی می‌توانند درد دندان را تقلید کنند و درحالی‌که منشأ درد جای دیگری است فرد مبتلا، درد را به‌صورت دندان‌درد احساس کند. 
 
به‌طورکلی درد‌های مربوط به دندان و با منشأ دندانی می‌توانند برحسب مدت‌زمان طول کشیدن درد، تناوب درد، شدت درد و … به صورت زیر طبقه‌بندی شوند.
 
۱- درد لحظه‌ای بسیار کوتاه به‌صورت حساس شدن دندان به غذا‌ها و نوشیدنی‌های سرد و گرم
این نوع درد به‌صورت درد لحظه‌ای و بسیار کوتاه می‌باشد که بلافاصله خوب می‌شود و مشکل عمده‌ای به شمار نمی‌آید. یک پوسیدگی کوچک، ترمیم دارای نشتی، تحلیل لثه و … می‌تواند عامل اصلی ایجادکننده چنین دردی باشد که بسیاری از این موارد قابل‌درمان هستند.

درمانی که برای این دندان‌ها در نظر گرفته می‌شود اغلب درمان کاهش حساسیت و کنترلی بدون مداخله درمانی در مطب می‌باشد. خمیردندان‌های ضد حساسیت، استفاده از مسواک نرم، عدم تماس مسواک با محل سایش‌های دندانی و در صورت برطرف نشدن درنهایت مداخله دندانپزشکی درمان این نوع مشکلات می‌باشد.
 
درمان درد دندان در چند دقیقه

۲- حساسیت بعد از پر کردن دندان
بعد از پر کردن دندان، مخصوصاً بعد از پرشدن‌های عمیق دندان، احتمال حساسیت به سرما و گرما تا مدت‌ها وجود دارد. ممکن است این حساسیت دو الی چهار هفته طول بکشد! این مدت را با این دندان‌ها مدارا کنید و در صورت برطرف نشدن یا کاهشی نبودن روند حساسیت به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

۳- درد تیز در زمان جویدن غذا‌ها و فشار دندان‌ها روی‌هم
علت‌های متنوعی می‌توانند این نوع درد را ایجاد کنند. وجود پوسیدگی، وجود یک پرکردگی ضعیف یا نامناسب یا ترک در دندان و آسیب به پالپ (عصب) دندان می‌توانند عامل این درد‌ها باشند.

این نوع درد ازجمله درد‌هایی هست که نیازمند حضور شما در مطب دندانپزشکی است. در این نوع دردها، نیاز به مداخله دندانپزشکی وجود دارد. دندانپزشک ممکن است تشخیص دهد که دندان شما نیازمند درمان ریشه (عصب‌کشی) می‌باشد. در این صورت ممکن است شمارا برای انجام درمان به یک متخصص درمان ریشه (اندودنتیست) ارجاع دهد. اندودنتیست، دندانپزشکی است که در درمان ریشه دندان آموزش‌های تخصصی دیده است.
 
در جریان عصب‌کشی (درمان ریشه)، پالپ (عصب) آسیب‌دیده دندان خارج می‌شود و داخل فضای کانال‌های ریشه شما جهت جلوگیری از عفونی شدن مجدد، با ماده‌ای مهروموم و پر می‌شود!
 
درمان درد دندان در چند دقیقه

۴- درد طولانی‌مدت بیش از سی ثانیه، بعد از خوردن غذای سرد و گرم
در حالتی که درد دندان چنین حالتی داشته باشد، آسیب غیرقابل‌برگشت به پالپ (عصب) دندان واردشده است. این آسیب غیرقابل‌برگشت به دلیل پوسیدگی یا ضربه به دندان، به پالپ واردشده است. در این نوع درد دندان، مراجعه به دندانپزشک و یا متخصص درمان ریشه برای درمان و حفظ این دندان‌ها موردنیاز خواهد بود.

۵- درد مداوم و شدید همراه با فشار و تورم در ناحیه لثه و حساسیت به لمس
وقتی به چنین دردی دچار می‌شویم، در پای ریشه دندان ما، آبسه ایجادشده است. به دنبال عفونت، عوامل التهابی از فضای کانال ریشه، وارد فضای بافت دور دندان و استخوان دور آن شده‌اند. در چنین حالتی مراجعه اورژانسی به متخصص درمان ریشه (اندودنتیست) ممکن است برای شما نیاز باشد. درصورتی‌که نتوانید سریع خود را به دندانپزشک برسانید، می‌توانید درصورتی‌که منع مصرفی از پزشک معالج برای شما در نظر نگرفته شده است، از دارو‌های ضد درد بدون نسخه (مانند ایبوپروفن و یا استامینوفن) استفاده کنید.

۶- درد گنگ و مبهم در دندان‌های بالا و فک بالا
سایش فشاری دندان‌ها روی‌هم که براکسیزم نامیده می‌شود، می‌تواند چنین نوع دردی را ایجاد کند. درد‌های صورتی به دنبال سینوزیت هم می‌تواند به‌صورت درد دندان با این کیفیت احساس شود. برای درمان سینوزیت البته باید به پزشک و متخصصین پزشکی مربوطه مراجعه کنید، ولی برای درمان براکسیزم (سایش)، باید با دندانپزشک خود مشورت کنید.
 
علل دندان درد
۱- حساسیت به سرما؛ حساسیت به سرما می‌تواند نشانه تحلیل رفتن لثه، از بین رفتن مینای دندان (بر اثر افزایش سن یا زیاد مسواک زدن) یا حفره‌های دندانی باشد. حساسیت به سرما معمولا نشانه حفره دندانی کوچک است، اما همین حفره کوچک می‌تواند منجر به آبسه، ترک یا خرد شدن دندان شود.

۲- دندان درد مزمن و شدید؛ اگر دندان درد مزمنی را در یک یا چند تا از دندان‌های خود حس می‌کنید احتمالا به عصب آسیب رسیده است. آسیب عصبی دندان می‌تواند ناشی از دندان قروچه، پوسیدگی شدید دندان یا وارد شدن ضربه به دندان باشد. دندان درد شدید گاهی با تورم صورت همراه است و می‌تواند نشانه عفونت یا آبسه باشد.

۳- دندان درد به هنگام غذا خوردن؛ این درد می‌تواند نشانه‌ای از پوسیدگی و شکستگی جزئی باشد.

۴- درد پشت فک؛ می‌تواند ناشی از دندان نهفته (دندان عقل) که به دلیل محدود بودن فضا و کوچکی فک توانایی رشد ندارد باشد، و معمولا روی آن با استخوان، بافت مخاطی و یا هر دو پوشیده شده است. دندان درد‌ها با توجه به میزان حساسیت و سطح درد متفاوت اند.

۵- عفونت، آبسه یا شکستگی؛ معمولا ناشی از پوسیدگی و آسیب‌های وارده به دندان هستند. ترک یا شکستگی دندان می‌تواند ناشی از دندان قروچه، ضربه به دندان یا فرسایش دندان بر اثر گذشت زمان باشد. دندان قروچه می‌تواند منجر به شکستگی دندان و ایجاد ناهمواری در سطح آن شود.
 
روش‌های درمان موقت و خانگی
درد دندان یکی از مشکلاتی است که معمولا به دلیل اهمال و غفلت در بهداشت دهان و دندان به وجود می‌آید. وجود درد در یک یا چند دندان، معمولا علامت وجود مشکل، در دندان‌ها یا لثه‌ها است؛ البته باید به این نکته توجه داشته باشید که درد دندان، گاهی بسیار خفیف می‌باشد و گاهی بسیار شدید بوده. یکی از راه‌های بسیار موثر در تسکین دندان درد استفاده از روش‌های خانگی زیر می‌باشد.
 
چند روش ساده برای تسکین دندان درد

قرقره کردن روغن برای جلوگیری از عفونت دندان‌ها
اصلی‌ترین مزیت قرقره کردن روغن این است که این کار از میزان باکتری‌های مضر در دهان می‌کاهد. از این رو، احتمال عفونت دندان‌ها هم به مراتب کم می‌شود. کافی است دو قاشق غذاخوری روغن در دهانتان ریخته و بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه آن را قرقره کنید.
 
اگر این کار را چند روز پشت هم انجام دهید، شاهد سفید شدن دندان‌ها خواهید بود. علاوه بر آن، از بوی بد دهان نیز جلوگیری خواهید کرد.

شاید این مسئله کمی برای شما عجیب باشد! اما قرقره کردن روغن ریشه در «آیورودا» دارد. آیورودا علمی باستانی و کهن و به معنای «علم زندگی» است که کانون آن در هند بوده است. در آیورودا از گیاهان طبی، ماساژ و یوگا برای درمان بیماران استفاده می‌شود. بهترین زمان برای قرقره کردن روغن که یکی از گزینه‌های آن روغن نارگیل است، مصرف آن به صورت ناشتا است.
ما در این نوشتار رایج‌ترین و پرکاربردترین روش‌های درمان خانگی دندان درد را به شما معرفی می‌کنیم تا در فاصله‌ای که برای دندان‌پزشکی وقت می‌گیرید، درد کمتری داشته باشید.

۱ - روغن میخک
میخک، یک داروی گیاهی برای تسکین دندان درد است. این گیاه، یک مسکن طبیعی را حاوی می‌شود که در صورت استفاده درست می‌تواند سبب تسکین درد دندان شود. در صورتی که بافت لثه یا زبان حساس باشد، استفاده از روغن روی منطقه درد می‌تواند حال فرد را بد‌تر کند، پس جهت به دست آوردن نتیجه مطلوب از روشی که بیان می‌شود استفاده نمایید.
 
دو قطره از روغن میخک را روی یک پنبه بریزید و آن را تا زمان فروکش کردن درد، پشت دندان قرار دهید. اما می‌توانید سراغ راه طبیعی تری هم بروید. کافی است یک دانه میخک را آنقدر بجوید که روغنش بیرون بیاید. میخک را می‌توانید به مدت نیم ساعت یا تا زمانی که دردتان آرام بگیرد، در دهان خود نگه دارید.
 
درمان درد دندان در چند دقیقه

۲ - فلفل قرمز و زنجبیل
فلفل قرمز و زنجبیل هر دو حاوی تسکین دهنده هستند و می‌توان از هر دو آن‌ها به صورت مجزا نیز استفاده نمود. هر یک از این مواد را در اندازه‌های مساوی با هم ترکیب کنید سپس مقدار کافی آب به آن اضافه کنید تا به شکل خمیر در بیاید. یک گوله پنبه‌ای درست کنید سپس آن را در این ماده بغلتانید تا زمانی که درد دندان تسکین بیابد، روی دندانی که درد می‌کند اعمال کنید و نگه دارید. احتیاط کنید این مخلوط با لثه و زبان تان تماس پیدا نکند.
 
درمان درد دندان در چند دقیقه

۳ – آب نمک
یک قاشق غذا خوری نمک را در آب جوشیده حل کنید و سپس از آن به عنوان یک دهانشویه استفاده کنید تا تورم و التهابات کاهش یابد. مقدار کمی آب نمک را به مدت ۳۰ ثانیه در دهان خود بگردانید. آب نمک دهان را پاکیزه می‌کند و برخی از تورم‌های ایجاد شده بر اث آلودگی را بر طرف می‌کند. آب نمک برای تمیز کردن ناحیه عفونی و شستن عوامل عفونت زا از محل کاربرد دارد و التهابات را کاهش می‌دهد.
 
درمان درد دندان در چند دقیقه

۴ – چای نعناع
چای نعناع دارای طعم و عطری خوبی است و تا اندازه‌ای نیز خاصیت بی حس کنندگی دارد. یک قاشق چایخوری نعناع را در یک فنجان آب جوش بریزید و به مدت ۲۰ دقیقه دم کنید. بعد از اینکه چای سرد شد آن را در دهان تان بگردانید، می‌توانید آن را قورت بدهید یا بیرون بریزید.
 
چای سیاه پر رنگ هم به دلیل حاوی بودن تانین ماده‌ای است با کاهش التهاب می‌تواند به کاهش درد دندان کمک کند. همچنین می‌توانید چای کیسه‌ای را که در کمی آب جوش بخیسانید و روی دندانی که درد می‌کند به صورت موقتی اعمال کنید.
 
درمان درد دندان در چند دقیقه

۵ –محلول پر اکسید هیدروژن
برای از بین بردن برخی ناراحتی ایجاد شده در دهان و شستشوی دهان به کمک محلول ۳ درصد پر اکسید هیدروژن می‌توانید نتایج مطلوبی را بدست آورید. این محلول به ویژه در صورتی که دندان دردی همراه با تب و دهانی بد مزه دارید به شما کمک می‌کند برای دقایقی از درد خلاص شوید. مقداری محلول پراکسید هیدروژن را با مقدار مساوی آب مخلوط کنید و دهان را باآن شستشو دهید و سپس بیرون بریزید.
 
درمان درد دندان در چند دقیقه


۶ – یخ
یک تکه یخ کوچک را در پلاستیک و سپس داخل پارچه‌ای نازک قرار دهید و به مدت ۱۵ دقیقه آن را روی دندانی که درد می‌کند قرار دهید تا درد تسکین پیدا کند. همچنین می‌توانید از کیسه‌های یخ طبی روی گونه تان در جایی نزدیک به دندانی که درد می‌کند استفاده کنید.
 
همچنین بر اساس روایات قدیمی اگر دست‌تان را با یخ ماساژ دهید دندان دردتان کاهش می‌یابد. هنگامی که اعصاب دست پیام سرما را به مغز برسانند این احتمال وجود دارد که بر پیام درد پیشی بگیرند. کافی است یک تکه یخ را در پارچه نازکی بپیچید و روی ناحیه گوشتیِ بین انگشت شست و انگشت اشاره خود ماساژ دهید.
 
درمان درد دندان در چند دقیقه
 
 
مراجعه به دندانپزشک و درمان قطعی
در صورت بروز هر گونه دردی در دهان خود بهتر است با دندان پزشک خود مشورت کنید. بسیاری از درد‌ها ممکن است با گذشت زمان از بین نروند و حتی بد‌تر شوند. به همین ترتیب بهتر است دندانپزشک خود را ملاقات کنید: در صورتی که درد دندان بیش از چند روز ادامه داشت، علائمی مانند تورم، عفونت، افزایش درد به هنگام جویدن، لثه‌های قرمز، مشکل در تنفس و یا بلع و تب به همراه درد مشاهده شد.

دندانپزشک دهان شما رابررسی خواهد کرد و احتمالا با عکس برداری متوجه وجود آبسه، حفره‌ها، لثه‌های متورم، دندان ترک خورده و سایش‌ها خواهند شد، این‌ها تنها علائم شایع دندان درد هستند، البته همگی بستگی به تشخیص دندانپزشک دارند.

 

درمان درد دندان در چند دقیقه

 
حفره‌ها و پوسیدگی‌ها
زمانی که مینای دندان توسط باکتری‌ها و عوامل دیگر مانند اسیدیته و سایش بیش از حد نابود شده باشد پوسیدگی رخ داده است و ممکن است در دندان شما حفره ایجاد شده باشد زمانی که حفره‌ها ایجاد می‌شوند ریشه دندان را تحریک می‌کنند و درد شدید و شدید‌تر می‌شود. در این صورت دندانپزشک توصیه می‌کند دندان را پر کند.

قبل از پر کردن، در ابتدا قسمت پوسیده شده را برداشته و پاکسازی می‌کنند.

دندان درد ممکن است ناشی از پر کردگی قبلی باشد و یا از بین رفتگی و ترک خوردگی.

 

درمان درد دندان در چند دقیقه

 
کانال‌های ریشه دندان
کانال‌های ریشه ممکن است ملتهب و آلوده باشند. اگر عفونت‌ها درمان نشوند می‌تواند باعث ایجاد درد‌های شدید و یا منجر به آبسه شوند (در مواقع شدید‌تر با عفونت در گلو همراه باشند).

نشانه‌های دیگری که مرتبط با کانال ریشه هستند عبارتند از: تب، تغییر رنگ دندان و حساسیت به جویدن.

انواع مشکلات کانال ریشه‌ای وجود دارد، که با توجه به تشخیص دندانپزشک می‌توانید تحت درمان قرار بگیرید.


بیشتر بخوانید: دلایل و درمان "زردی دندان"


کشیدن دندان
برخی مواقع آخرین راه حل در صورتی که آسیب شدید باشد، دندان کشیده می‌شود. این مشکل معمولا برای کودکان که دندان شیری دارند اتفاق می‌افتد.

بعضی از دندان‌ها (مانند دندان‌های عقل) که برای جویدن مهم نیستند و باعث ایجاد درد می‌شوند، بدون هیچ نگرانی می‌توانند کشیده شوند.
 
 
درمان درد دندان در چند دقیقه
 

مسکن های قوی برای دندان درد کدامند؟

بیشتر مردم در مواقع دندان‌درد به سراغ دارو‌های تسکین دهنده درد می‌روند. اما اغلب این سوال برایشان پیش می‌آید که چه دارو‌هایی برای تسکین درد دندان خود استفاده کنند و چه مسکن‌هایی برای آن‌ها مناسب است. در ادامه به معرفی چند داروی موثر برای تسکین دندان درد می‌پردازیم.

 

ایبوپروفن: ایبوپروفن (با نام‌های تجاری Advil, Genpril, Midol IB, Motrin IB, Proprinal, Smart Sense) یکی از موثرترین و در دسترس‌ترین دارو‌های مسکن برای دندان‌درد است. این دارو در بیشتر موارد در صورت مصرف صحیح می‌تواند دندان‌درد شما را تسکین دهد طوری که به داروی دیگری نیاز نداشته باشید.

 

در دو دوز ۲۰۰ و ۴۰۰ میلی‌گرم در بازار دارویی ایران موجود است. این دارو بدون نسخه در ایران و بیشتر کشور‌ها قابل تهیه می‌باشد و اگر منع مصرفی برای این دارو نداشته باشید (مثلاً خونریزی گوارشی، مشکلات قلبی مانند انجام جراحی بای پس قبلی اخیر و وجود حساسیت دارویی شناخته شده به این دارو…) می‌توانید آن را برای دندان‌درد خود استفاده کنید. فرم ژلاتینی کپسولی این دارو (با نام ژلوفن در ایران شناخته شده است) جذب گوارشی راحت‌تری نسبت به قرص دارد.

 

استامینوفن: استامینوفن از دارو‌های مؤثر بر درد است. استامینوفن با نام Paracetamol هم در دنیابه عنوان مسکن معروف است هرچند که خاصیت ضددردی دارد، ولی خاصیت ضد التهابی شناخته شده‌ای ندارد. استامینوفن بیشتر در ترکیب با سایر دارو‌های ضددرد تجویز می‌شود. در خانم‌های باردار هم استامینوفن ضددرد خوبی در تمام مراحل بارداری تلقی می‌شود. زیاده روی در مصرف استامینوفن و تجاوز از دوز مجاز دارو می‌تواند مشکلات کبدی شدید ایجاد کند.

 

بی‌حس کننده‌ها یا ضددرد‌های موضعی: قطره‌های صناعی یا گیاهی و افشانه‌ها (اسپری‌ها) روی دندان‌درد اثردارند، ولی فقط مدت کوتاهی دندان‌درد را برطرف می‌کنند. معمولا جای دارو‌های خوراکی و تزریقی را نمی‌گیرند. به علاوه ممکن است ایجاد حساسیت موضعی، حالت سوختگی مانند یا زخم هم در ناحیه بکنند. ولی در مصرف چند باره، به مدت کمی می‌توانند درد را برطرف کنند.

 

درمان درد دندان در چند دقیقه

 

داروهای ترکیبی ضد درد مؤثر بر دندان‌درد: داروهای ترکیبی ضد درد اغلب حاوی ایبوپروفن، استامینوفن و کافئین هستند که در درمان دندان‌درد مؤثر شناخته می‌شوند. این داروها اغلب به فرم کپسول و با نام‌های تجاری مانند نوافن، آسیفن، مگافن و … عرضه می‌شوند ولی اغلب ترکیبات یکسانی دارند.

 

آنتی‌بیوتیک‌ها و دندان درد: آنتی بیوتیک‌ها به طور مستقیم اثری بر روی دندان‌درد ندارند. بعضی از کسانی که به دندان‌درد مبتلا هستند به خیال اینکه عفونت دندان وجود دارد و عامل درد است سرخود آنتی بیوتیک مصرف می‌کنند. درحالی که مصرف آنتی‌بیوتیک به تنهایی کمکی به کاهش درد نمی‌کند. در مواقع تورم و تب، آنتی‌بیوتیک‌ها ممکن است در کنترل علایم با کاهش فشار بافتی کمک کننده باشند، ولی آنتی‌بیوتیک‌هایی مانند آموکسی‌سیلین اثر ضد دردی ندارند.
 

توصیه های دندانپزشکی برای دوران تعطیلات

یکی از مواردی که ممکن است در جریان تعطیلات با آن مواجه شویم، دندان درد است! علی الخصوص در جریان مسافرت ها و تناول غذاهای متنوع در طول تعطیلات، احتمال بروز مواردی مانند دندان درد وجود دارد.
 
درمان درد دندان در چند دقیقه
 
در این قسمت چند توصیه در مورد پیشگیری از دندان درد در طول تعطیلات و نحوه مدیریت مشکلات دهان و دندان در ایام تعطیلات اشاره می‌شود.
 
۱- در هنگام سفر، به همراه داشتن مسکن‌های ساده مجاز که در پیشخوان داروخانه‌ها عرضه می‌شود، کار عاقلانه‌ای است. در سفر‌های هوایی گاهی در هنگام صعود و فرود هواپیما حالتی به نام بارودونتالژیا (ناشی از تغییرات فشار هوا) وجود دارد که باعث دندان درد شدید در سفر هوایی می‌شود و از مسکن‌های ساده برای تسکین این درد می‌توانید استفاده کنید.

۲- از ته مانده آجیل صرف نظر کنید. معمولا در انتهای ظرف آجیل، پسته‌های دهان بسته، بادام‌های پوست کلفت و قسمت‌های سفت و غیرقابل خوردن آجیل حضور دارند! وقتی به این محدوده آجیل رسیدید از این قسمت صرف نظر کنید! دندان‌های شما ارزششان بسیار بیشتر از پسته‌های دربسته ته آجیل است.

۳- نخ دندان و مسواک و رعایت بهداشت دهان و دندان را در طول تعطیلات فراموش نکنید. شب نشینی‌ها، میهمانی‌ها و مسافرت‌های دوران نوروز مجوزی برای صرف نظر کردن از برنامه‌های رعایت بهداشت دهان و دندان شما نیست.

۴- اسپری‌های بی حس کننده، خمیردندان، قطره‌های گیاهی ضد درد و برخی دارو‌های گیاهی سنتی مانند گل میخک ممکن است در کنترل درد موثر باشند. سیر، عسل، فلفل، نمک، پونه، پوست انار، ریشه زنجبیل، برگ چای و موادی از این دست هم در قدیم برای تسکین دندان درد استفاده می‌شده اند. استفاده از این‌ها در موارد اورژانس ممکن است در تسکین درد شما موثر باشد هرچند که از نظر علمی کارآیی دقیق یا مکانیسم ضد درد این مواد اثبات نشده باشد، تا زمانی که اطمینان دارید سمی یا مضر نیستند می‌توانید از آن‌ها کمک بگیرید.

۵- الکل، مواد مخدر یا سیگار راه‌های کنترل درد دندان نیستند. دارو‌های خواب آور و آرامبخش هم در صورتی که از سوی پزشک قبلا تجویز نشده باشند، برای استفاده در مواقع دندان درد مجاز نیستند. این مواد و دارو‌ها صرف نظر از اعتیاد آور بودن، ممکن است اثرات مضر جبران ناپذیری داشته باشند.

۶- اگر با درمان موقت یا بدون آن، در ایام تعطیلات، درد دندان شما قطع شد به خاطر داشته باشید که قطع شدن درد به معنی عدم نیاز به مراجعه نیست. حتی در صورت قطع شدن درد، به دندانپزشک مراجعه کنید تا علت درد مشخص شده و برای درمان قطعی آن اقدام شود.
 
* تجربیاتی که در خصوص دندان درد و یا کشیدن دندان دارید را حتما با ما و دیگر مخاطبان درمیان بگذارید *
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳۷۴
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۸۳
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۹
44
13
اینها بعضی هاش پیشگیرنده بود و مابقی مسکن .
از درمان خبری نبود.
سید
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۷
درمان دندان پوسیده روغن حنضل دندان سوراخ شده یا پوسیده دوباره مثل روز اولش می شه ( یه ذره پارچه کتان + روغن حنضل با کیفیت می زاری بین دو تا دندون تا چند روز ) برای عفونت و درد سه قطره درسمت دندان توی گوش می ریزی
حتی روغن حنضل برای عفونت گوش هم عالی یعنی بریزی توی گوش جواب می گیری
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
از شییرینی تر استفاده کنید، من استفاده کردم تاثیری نداشت ولی خوشمزه بود
اکبر
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
اینا درمان نیست بلکه در امانه؛ یعنی از درد شدید در امانت می کنه موقتا تا بعد اساسشو درمان کنی.
کاوه
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۹
51
12
بیست دقیقه روغن قرقره کنیم؟ مطمئنی؟ فکر کنم منظورت بیست ثانیه بود!!!
ناشناس
France
۱۸:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۹
27
7
با سلام از همه ماثرتر تا رسیدن به دندانپزشک برای درمان درد دندان میخک صد پر می باشد که بخاطر داشتن ماده بی حسی درد را بمیزان قابل توجهی کاهش می دهد
دکتر فرهادی
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۴
مدتش هیچ اشکالی نداره
دکتر فرهادی
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۴
مهم خود روغن هست
ناشناس
United States of America
۰۸:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۳۰
14
7
نه همون 15 تا 20 دقیقه درسته. البته نباشد همش قرقره کرد. باید نگه داشت تو دهان.
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
وای واقعاعالیه منم امتحان کردم جواب دادداشتم ازدندان دردمی مردم
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۹
روغن مایع هم خوبه؟یا روغن مخصوص داره؟
ناشناس
United States of America
۰۸:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۳۰
11
7
نه همون 15 تا 20 دقیقه درسته. البته نباشد همش قرقره کرد. باید نگه داشت تو دهان.
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۴:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
با سلام من روغن رو تا ۲۰ دقیقه در دهانم قرقره دادم خیلی خوب بود
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۳۰
14
6
برای زگیل شیره انجیر
ناشناس
United States of America
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۳۰
17
10
غرغره درسته مجید دلبندم
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۳۰
8
10
یک قاشق غذا خوری در یک لیوان آب!!؟ چه شو....د
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۵
ب نظرم فقط قطره دنتول درد رو میخوابونه به دراز مدت
محسن
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۷/۰۱
13
8
ميخك از همشون بهتره.عطاريا دارند تهيه كنيد.خواصش خيلي زياده.من كه عاشق دمنوششم.
دکتر باصر
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۷/۰۴
17
3
کاش ابتدای مطلب اشاره میکردید که هر نوع دندان درد "حتما" یک علت التهابی دارد یا با منشاء دندانی و یا بافت های احاطه کننده دندان . مهم تر اینکه برای رفع درد ، علت درد باید رفع شود ( با مراجعه به دندان پزشک ) و نه اینکه با انواع مسکن ها،چه طبیعی و چه شیمیایی ، فقط درد ساکت شود و علت درد همچنان باقی بماند.
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۷/۰۵
11
15
فقط آلوئه وراء !
کربلایی علی
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۷/۰۵
7
7
شما همون ایبوبروفن و مترونیدازول رو استفاده کن اگه بعد از حدود 40دقیقه خوب نشد هرچی خواستی بگو.
درضمن اگه دندونتون عفونت داره مترونیدازول رو تا 4روز هر 8ساعت یه بار مصرف کنید. تجربه شده.
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۷/۰۵
11
6
قره قروت هم خیلی مفیده
برای از بین بردن عصب دندان(عصب کشی) باید ابتدا حفره دندان را خوب تمیز کرد سپس داخل حفره را با استفاده از گوشه دستمال کاغذی کاملا خشک کنیم سپس سریعا مقدار کمی نمک پودر شده را در ته آن داد و روی آن قره قروت گذاشت سپس روی قره قروت را اگر شد کتیرا قرار دهیم
نا شناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۱
11
6
من از همه ی اینا استفاده کردم تاثیری نداشت
طناز
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۰۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۴
43
6
وای از دنننننندددداننن درد
بی پول
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
خدایا یه مهر و عطوفتی به این دندون پزشکا بده تا رایگان دندون های مارو عصب کشی کنن.
وگرنه این درد از عذاب جهنم هم بدتره
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
دندان درد میگیر
خانم محترم
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۰۴
29
2
روغن چی غرغره کنیم؟؟؟؟؟
الی
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۰
15
5
شربت سرفه رو ، رو دندونتون بریزید، چند دقیقه روش نگه دارید ،خیلی زود دردتون آروم میشه،من چند بار امتحان کردم ،عالیه .....
الی
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۰
14
3
شربت سرفه رو ، رو دندونتون بریزید، چند دقیقه روش نگه دارید ،خیلی زود دردتون آروم میشه،من چند بار امتحان کردم ،عالیه .....
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۸
13
3
من پیازوامتحان کردم اماخوب نبود
mohamad
United States of America
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۳
11
7
فقط و فقط نمک رو با انگشت بردارید و در محل درد بگذاری......معجزه مبکنه.....
سارا
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۸
11
7
شربت استامنوفن غر غره کنید
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
28
4
بهترین درمان اینه دندون پوسیده روکند وانداخت دور
زینب
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
35
6
نمک وفلفل معرکه بود
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
مگه میخواد غذا درست کنه.خخخ
بهروز
Germany
۰۷:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۲
3
20
اكر دندان سوراخه يك كمي روب داخلش بريزيد خوب ميشه
بهروز
Germany
۰۷:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۲
14
22
اكر دندان سوراخه يك كمي روب داخلش بريزيد خوب ميشه
محمدرضا
Iran (Islamic Republic of)
۰۵:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۸
6
7
برای تکسین دندان درد روغن قرقره کنید خیلی عالی هستش
محمدرضا
Iran (Islamic Republic of)
۰۵:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۸
3
5
برای تکسین دندان درد روغن قرقره کنید خیلی عالی هستش 15 الی 20 دقیقه انجام شود
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
27
7
هرکار بکنید اخرش باید برید دندون پزشکی پس بی خودی آنقدر درد نکشید
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
کو پولش..
adele
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۷
36
2
نزدیک دوهفته است درد دندان دارم و دوبار دندان پزشکی رفتم فقط چرک خشک و خشک کن داده و مسکن که مسکنش عالیه ولی کلا اروم نمیکنه و موقتی اثر کپسول بره درد میاد سراغم ولی الان پیاز رو امتحان کردم بهتر شده امتحانش کنید
جواد
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۷
13
7
ای خدااااااااا دارم میمیرررررررررررم
ایرانی
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۵
برو 3 بار استنشاق کن و بعد نفس بکش!
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
آخی ..الهی
ali
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۵
5
4
سلام من دو تا از دندان هامو برای سیم کشی کشیدم که بتونن بقیه دندان هام بیان عقب حالا که سیم کشی شده دندان کناری اونی که کشیدم خیلی درد میکنه مخصوصا وقتی روش نان میخورم مشکل از چیه ؟
حسن
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۶
9
1
سلام
ممنون از راهنماییت
نمک و فلفل جواب داد
دندون دردم خوابید.
خیر ببینی جوون
دکتر فرهادی
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۴
سلام این عادیه برای ائایل ارتودنسی بعد از یک مدت عادت میکنید
Arfan
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۷
6
19
من همه این راهها روامتحان کردم ولی هیچ کدوم موثر واقع نشد تا اینکه به توصیه دستان ازمسکن قوی ترامادول ۱۰۰ استفاده کردم که دندون دردم خوب شد
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
بعدش زنده خوندی؟
محمد
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۲
15
10
نمک واقعا عجزه میکنه بزار رو محل درد کلا نمک ماده بی حسی داره عاله من از ددون درد داشتم میمردم نمک زدم اصلا دیگه دردی حس نکردم عالی
دکتر فرهادی
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۴
مسکن اصلا خوبنیست هب باید به پزشک مراجعه کنید
فاطمه
Seychelles
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۳
5
4
برای عفونت درد دندان چه باید کرد خیلی درد می کنه
زیبا خفته
Germany
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۳
11
3
دندان درد خیلی چیز بدی است وووووووای لطفا چیز های بهتر برای دندان درد بنویسید این گزارشات کافی نیست تشکر زیبا خفته
ایرانی
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۵
3 بار استنشاق و بعد مضمضه و بعد وضو و نفس کشیدن!
امتحانش مجانیه!
مهیا
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۴
6
5
وااای خدااا دندونممم خیای درد می کنه کم مونده بیهوش بشم کمککککککک
مهسا
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۷
19
8
من چند تا پیشنهاد دارم
وقتی دندان درد می کنه اول مسواک بزنین بعد روش یه کم خمیر دندان بزارین
اگه خوب نبود اب نمک درست کنید بزارین جایی که دندان درد دارین بعد از 5 یا 10 دقیقه بریزین بیرون بعد یه کم نمک بزارین روش
این 2 تا عالین ولی موقتی خوب می کنه
اگر دیگه نتونستین برین دندونپزشکی اگر دندونتون شیری باشه می کشه اگر اصلی باسه درستش می کنه اگرم مشکل از ریشه و عصب و مینای دندون بود پر می کنه
حتما مسکن بخورین
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
ممنون ازراهنمایت کاش به جای دوادرمون یه راه حلم میدادی تابتونیم هزینه های سنگین دندون پزشک وتامین کنیم پزشکاکه انصاف ندارن وخودشون میشن معضل شایدبشه دندون دردویه کاریش کردامادستمزددندون پزشک ونمیشه کاری کرد
خانومی
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۰
10
4
شما درمان دندون دردو نگفتید فقط به صورت موقت دردو ساکت میکنه پیشنهاداتون راه حل بهتری ندارید
امیر مهدی
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۶
10
3
دندانم داره مغزمو از جا میکنه یه نظر خوب بدید
دکتر فرهادی
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۴
این مورد ها برایتسکین موقت هست و حتما بای به پزشک مراچه کنید
saeid
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۶
5
2
هیچ کدوم خوب نیست
دانا
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
15
2
دندون درد رو فقط خدا شفا بده یا دندانپزشکی وگرنه درمان نداره
صلاح
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
17
2
سیر فوق العاده بود حتما امتحانش کنید ،،، ژلوفن ، ممفانیک اسید و باهم بخوردید خوب میشه ،، چون اکثرا دندان دردا ماله عفونت بدنه ‌،،، هر ۶ساعت یک بار آموکسیسیلین بخورید
زینت
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۴
ژلوفن و مفنامیک یعنی کلا ایبو بروفن و ژلوفن و از این قبیل داروها نباید با مفنامیک اسید خورده بشه تداخل دارویی دارن خیلی بده
کنار ریشه دندونی که درد میکنه روی لثه یه قرص استامینوفن بزار کم کم تسکین میده
صلاح
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
7
5
سیر فوق العاده بود حتما امتحانش کنید ،،، ژلوفن ، ممفانیک اسید و باهم بخوردید خوب میشه ،، چون اکثرا دندان دردا ماله عفونت بدنه ‌،،، هر ۶ساعت یک بار آموکسیسیلین بخورید
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۴:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۵
7
2
من الان دوساعت این کاروکردم 3صبح بلد شدم جواب نگرفتم بانمک
هساره
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۰
6
17
من دندان درد ندارم . خدا را شکر
فرید
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
نگران نباش به وقتش میاد سراغت اونموقع میفهمی دنیا دست کیه
یاسر
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۲
15
10
عاای اب نمک
مهدی
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۰
آب نمک عالیه، فوری در سه سوت دردو آروم می کنه البته اشاره کنم هر کدوم از این راه ها شاید برای یکی سر دردهای دندون جواب بده
حمید
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۵
6
2
سلام
من درد شدیدی قبل از عصب کشی و درد بسیااار شدیدتری بعد از عصب کشی داشتم
برای تخمین مقیاس درد باید عرض کنم که قرص ژلوفن تاثیر خاصی نداشت استفاده از قرص مگافن ( استافمینفون ۳۲۵ + ایبوپروفن ۲۰۰ + کافئین ۴۰ ) فقط حدود ۱٫۵ ساعت اثر درد را محو می کرد.
به طور اتفاقی شنیدم سیر خیلی کمک میکند و در حالی که از درد به خودم می پیچیدم یک حبه سیر جویدم و آب و تفاله سیر را داخل دهان گرداندنم و چند دقیقه نگه داشتم .
به طور معجزه آسا در کمتر از ۵ دقیقه درد بسیااار کاهش یافت
لطفا به مریض ها اطلاع رسانی کنید ممنون
بهزاد
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۸
14
2
آبلیمو هم فوق العاده است
beta
Afghanistan
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۱
9
0
وای دندان دردی خیلی سخته
علیرضا
Iran (Islamic Republic of)
۰۳:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۴
5
2
سلام.شبتون بخیر.امشب یهو دندون درد گرفتم بعد ۱۵ساال از اخرین دندون دردم .اونم دندونی ک س ساال پیش پرش کرده بودم.عزا گرفتم اولش ولی بعد اینکه ب این ساایت مراجعه کردم و از سیر استفااده کردم واقعا تسکین پیدا کرد درد دندونم.مرررسی ازتون
علیرضا
Iran (Islamic Republic of)
۰۳:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۴
9
2
سلام.شبتون بخیر.امشب یهو دندون درد گرفتم بعد ۱۵ساال از اخرین دندون دردم .اونم دندونی ک س ساال پیش پرش کرده بودم.عزا گرفتم اولش ولی بعد اینکه ب این ساایت مراجعه کردم و از سیر استفااده کردم واقعا تسکین پیدا کرد درد دندونم.مرررسی ازتون
ابراهیم
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۴
3
1
سلام من الان ازدرد دندان داشتم گریه میکردم وروغن گذاشتم خوب شدروغن شترمزغ
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
ماکه روغن معمولیشم نمیتونیم بخریم بااین گرونی چه برسه به روغن شترمرغ
محمد
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۶
15
0
سلام من همه چی امتحان کردم اما نشد. الانم از درد بی خابیم گرفته. خیلی بده دندون درد. ایشاله بیمه شه هزینه کمتر شه تا دندونارو زودتر درست کنیم. تشکر
سلمان
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۷
11
2
ممنونم از زاهنماییتون، سیر واقعا معجزه کرد
دلسا
United States of America
۰۴:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۷
4
3
وای خدا خیرتون بده، من چند تا مسکن خوردم اما بی فایده بود تا اینکه اول آب نمک قرقره کردم بعد پیاز جویدم بعد هم مخلوط زنجبیل و فلفل ونمک گذاشتم روش خیلی زود خوب شد کاش زودتر میومدم این مطالب رو میخوندم کلی درد کشیدم و گریه کردم
دلسا
United States of America
۰۴:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۷
13
3
وای خدا خیرتون بده، من چند تا مسکن خوردم اما بی فایده بود تا اینکه اول آب نمک قرقره کردم بعد پیاز جویدم بعد هم مخلوط زنجبیل و فلفل ونمک گذاشتم روش خیلی زود خوب شد کاش زودتر میومدم این مطالب رو میخوندم کلی درد کشیدم و گریه کردم
دلسا
United States of America
۰۴:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۷
6
1
وای خدا خیرتون بده، من چند تا مسکن خوردم اما بی فایده بود تا اینکه اول آب نمک قرقره کردم بعد پیاز جویدم بعد هم مخلوط زنجبیل و فلفل ونمک گذاشتم روش خیلی زود خوب شد کاش زودتر میومدم این مطالب رو میخوندم کلی درد کشیدم و گریه کردم
ناشناس
United States of America
۰۱:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۲
10
3
چارش فقط کشیدنه همین
یوسف
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۶
13
1
هیچ فایده ای نداشت
دندانپزشک
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۲
5
2
--برای درمانش فقط اب خیارو بگیرید چون خاصیت بی حس کننده داره با جوش شیرین و شکر قاطی کنید با یه پنبه یا نوک گوش پاک کن بزنید روش معجزه میکنه هرکی امتحان کرده پشیمون نشده یکی از راه های محلیه که مادربزرگ خدابیامرزم یادم داد عالیه
فرهاد
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۷
13
1
دارم مـــــــــــــــــــــیـــــــــــــمــــــــــــــــــیرم
ماهور
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۹
خیارشور هم معجزه
فرهاد
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۷
13
2
دارم مـــــــــــــــــــــیـــــــــــــمــــــــــــــــــیرم
مومن
Iran (Islamic Republic of)
۰۵:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۷
6
17
وای ازین ملت چقدر خندیدم وااااااااااااااای
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
بی جهت نیست که خندیدی اگه دندون دردداشته باشی تااخرعمرت خنده یادت میره
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۸
9
9
سیرازهمه بهتره من و امتحان کردم جواب داد ولی کمی سوزش داره باید تحمل کنید
مجتبی
Iran (Islamic Republic of)
۰۳:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۹
6
1
واقعا ممنونم . اب گرم و نمک واقعا جواب داد و دردش رفع شد . خدا خیرتون بده
مرتضی
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۰
23
1
این روشها تسکین موقته به هرحال آخرش باید برید دندونپزشکی ، که دندونپزشکی هم باید جیبتون رو پر از پول بکنید و بعد تشریف ببرید داخل دندونپزشکی ، کسی هم که پول نداره باید زجر بکشه عجب مملکتیه عجب
سعید
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۰
22
1
برای دندون درد یه راه موقتی یه مقدار کمی پنبه روش ادکلن بزنین بزارین رو لثه که دندون درد میکنه بعد دو دقیقه ساکت میشه
بصیر
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۱
4
0
اب توی قرص ژلوفن بریزیدروی دندانی که دردمیکنه معجزه میکنه
ندا
Iran (Islamic Republic of)
۰۳:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۳
5
1
قرص معده اعصاب جواب داد بهم برا تسکین درد
مهدی
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۴
6
15
روغن ترمز ماشین معجزه میکنه!!!
به این نحو که چند قطره میریزی رو پنبه و دو دقیقه میذاری رو دندون. فقط مواظب باشین به دندونای دیگه تون نخوره که باعث خرابی میشه.
omid
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۶
4
37
اگه دندونتون درد میکنه برین از بازار سه کیلو سوسیس هلندی بخرین...بعدش ریزش کنین و خام خام بجوید....... سوسیس به درد دندان کمک میکند.
روشن
Iran (Islamic Republic of)
۰۵:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۶
8
18
نظر دوستان را خوندم کلی خندیدم دندونم خوب شد امتحان کنید . کلا ما ایرانیا خیلی باحالیم
امان از درد دندون
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۳:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۸
10
1
نمک وفلفل عالی بود
سعید
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۱
5
0
عالی
طاها
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۵
5
0
ای خداااااا از دست دندان درد....واقعا بد ترین درد.درمانی هم نداره به غیر از کشیدن.
فاطمه
Kazakhstan
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۷
11
0
درد دندون........وای خدامردم از درد
فاطمه
Kazakhstan
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۷
8
0
درد دندون........وای خدامردم از درد
جلبل
Iran (Islamic Republic of)
۰۳:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۸/۳۰
1
0
اب نمك عالي هست ولي متاسفانه امشب نمك تو خونه نداريم دارم ميميرم
حاج احمد
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۱
3
1
ژل دنتافورث از داروخونه بگیرید با پنبه بزارید رودندونتون واسه دندون درد معرکه س.
مهران رنجور
Netherlands
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۱
9
1
من اب نمک ذو تست کردم. وقتی اب نمک تو دهنه درد میکنه. بعد از استفادش هم درد میکنه. فقط اون لحظه ای که داری تف میکنی درد ساکت میشه. راه حل؟
ابراهیم
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۲
4
1
یه ژل هست اسمش دنتا ژله فوری دردو از بین میبره گیاهی هم هست
Reza
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۴
4
0
وااااای مردم از درد هیچ مسکنی جواب نمیده
اکی
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۴
4
1
نمک معجزه میکنه.
salar
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۶
4
0
خیلی خوب بود
مهربون
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
7
1
ماهم فعلا نمک رو امتحان کردیم.. درد هم مقداری کم شده..کلی هم به پیام ها خندیدم... باحال بوددد....دندون درد خیلی بده خیللللییی
سعيدي
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۰
2
0
ميخك براي دندون دردي كه به ساير راه ها جواب نميده واقعا عاليه ، كمي ميخك از عطاري بخرين و بجويدش و بذارين روي دندوني كه درد ميكنه و با فكتون فشار بدين تا كاملا در منافذش قرار بگيره بعد چند دقيقه كاملا آروم ميشه ، دندون درد من به هيچ راهي آروم نميشد اگه راه هاي ديگه واستون موثر نبود حتما ميخك رو امتحان كنين معجزس .
نبیونی مرتضی
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۲
5
1
سیر ونمک عالی
hh1381
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۳
4
0
دوستان من دندانم شکسته و خیلی درد داره همین الان این گونه شدم این روش ها را همه کردم تاثیری نداشت چه کار کنم؟؟؟؟
عرفان
Iran (Islamic Republic of)
۰۴:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
سلام درمان موثر و قطعی یکدونه آمپول دگزامتازون و پنی سیلین باهم بزنید تا چندماه از شر دندون درد راحت میشید.
محسن
Iran (Islamic Republic of)
۰۶:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۵
6
2
ای خدا دارم میمیرم از دندون درد هیچ کدوم از این راه حل ها خوب نیست ولی نظر مردم خیلی خوب و خنده دار بود ملت همیشه در صحنه ایول
محسن زماني كولايي
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۷
4
1
واقعا كه طرف قرص معده رو برا ي دندون درد استفاده ميكنه
زهره
Germany
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۳
6
1
وااییی مردم از درد
زهره
Germany
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۳
4
1
وااییی مردم از درد
الهه
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۴
2
1
ازساعت دوازده تا الان که دو هست داشتم ازدرد میمردم داشت فشارم میوفتاددیگه خمیردندان گذاشتم درجا ساکت شد.خیلی شب بدی بود خدانصیب نکنه
ناشناس
United States of America
۰۶:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۶
8
1
نکش ک سوزوند دندونو اینم راه حل بود دادین
بهمن کاکاوندی ازکرمانساه
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۶
6
1
بنظربنده شبی یکباردندانهایتان رابااب ونمک بشویید دندان سالمی خواهیدداشت
سجاد
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۱
8
0
سلام دوستان یه روش خوب آسان و کم هزینه که عالی جواب میده.هندی ها از این روش استفاده میکنن.من که انجام دادم خدایی عالیه.عود هندی آتیش بزنید بعد بزارید دودش بره تو دندونی که درد میکنه ساکت میشه خیلی خوبه.بخدا جواب میده خنده تون نگیره.این رو یه دکتر مهلی هندی بهم یاد داد.تو هندوستان دندونم درد گرفت به دادم رسید
ازاد
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۱
7
5
سلام 3تا دندونم باهم به عصب رسیده بود داشتم از درد زوزه میکشیدم تااینکه پودر زنجبیلو با اب قاطی کردم خمیر شو روی دندانم گذاشتم بعد سیر و رنده کردم گذاشتم عالی بود پیشنهاد میکنم امتحان کنین
علي
France
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
ببخشيدا شايد ساكت شدن دندونت اثر زوزه ها بوده!!!
ناشناس
Netherlands
۰۳:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۳
6
1
سیرونمک ارومم کرد ممنون
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۴
3
0
شنید میگن قرص مسکن یا داروی مسکن یعنی آرامش بخش یعنی چی یعنی شما استرس داری استرس که بگیری دندون درد خرابی دندان به سراغتون میاد هیچ باکتری نمیتونه دندونتون رو خراب کنه عامل و علتش استرس
آرام باشید حله آرامش داشته باشید درست میشه
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۴
2
1
قطره پرسیکا بر روی دندان یا لثه بریزید ظرف چند ثانیه آرام میشوید
بهناز
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۶
0
1
خوب بود
بهناز
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۶
2
1
خوب بود
آی دندونم
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۰۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۸
5
0
من از وقتی یادممیاد درد دندون کشیدم
هانیه
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۳
5
0
من چندروزه دندونم خیلی دردمیکنه.همه چی روامتحان کردم نشده.
haniye
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۳
7
2
واقعا درددندون بد.خدانصیب گرگ بیابون نکنه.
امین
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۵۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۴
6
0
دینتول بزار دادن خرابت درست میشه
فضل الحق حقی
Afghanistan
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۴
0
1
نظر دوستان خیلی خوب است اما من هم پیشنهاد میکنم که آب پیاز راقرقره کنید مفید است
الی
Iran (Islamic Republic of)
۰۴:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۶
6
0
به نظرمن دندان درد وحشتناکترین درد دنیاست.واقعا بااینکه خدا باید شفاش بده موافقم.اازشب بیداری برای بچه داری هم وحشتناک تره
علی
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۶
20
0
دهنم سرویس شد کمک
همساده
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۷
4
5
قند بخورید با نوشابه تا انقد درد بگیره ک جونش در بیاد
همساده
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۷
1
16
قند بخورید با نوشابه تا انقد درد بگیره ک جونش در بیاد
بهروز
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۷
7
4
به والاه دارم میمیرممممنممممم توروخدا یکی بگه کدوم روش خوبه تاصب اروم کنه شنبه بکشمش
عسل جون
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
1
2
الهی درد دندون نگیری که بددردیه اخه ای روزگار.خواهشابیشترتوزیع بدین چکارکنیم ایناکه نشد درمان درد دندون
عسل جون
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
2
1
الهی درد دندون نگیری که بددردیه اخه ای روزگار.خواهشابیشترتوزیع بدین چکارکنیم ایناکه نشد درمان درد دندون
عسل جون
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
2
2
الهی درد دندون نگیری که بددردیه اخه ای روزگار.خواهشابیشترتوزیع بدین چکارکنیم ایناکه نشد درمان درد دندون
زهرا
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۳
2
2
سیر معجزه کرد، هیچ مسکنی جواب نمیداد حتی ژل دنتا (عصاره میخک) ولی یه حبه سیر جویدم و تو دهانم نگه داشتم به مدت یک دقیقه، اصلا درد کلا تمام شد. البته اولش خیلی دهانم سوخت
sahar
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۳
3
1
منم تا حدودی با نمک آروم تر شدم.
دندان درد خیلی بده خیییلی
کریم
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۳
3
1
امان‌از‌درد‌دندان‌ دارم میمیرم‌وایییییییییییییییییییییییییییییبببببیبببببببببببببببببببییییییییییییی
کریم
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۳
1
0
امان‌از‌درد‌دندان‌ دارم میمیرم‌وایییییییییییییییییییییییییییییبببببیبببببببببببببببببببییییییییییییی
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۳۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۴
0
3
یه کم روغن ترمز بزنید مثل عصب کشیه
رضا
Iran (Islamic Republic of)
۰۵:۲۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۴
4
8
واقعا دم مردم گرم که همدردی میکنند اماقرص امی تریپتلین رابکوبید ورویدندان درد بگذارید بعد از یک دقیقه معجزه میشه امتحان کنید
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۵
3
1
از درد دندون دارم میمیرم
نسترن
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۵
3
1
سلام دوستان . من وقتی میوه های اسیدی مثل پرتقال میخورم فقط یکی از دندونام درد میگیره آیا راهی سراغ ندارید که از برخورد مواد اسیدی با اون دندون جلوگیری کنم یا دیگه نباید پرتقال بخورم؟
Zizi
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۱
4
0
من دو ورق کامل ژلوفن مصرف کردم اما هنوز داشتم,اما سیر رو استفاده کردم خداروشکر عالی بود توصیه میکنم حتما امتحانش کنید
سامان
Iran (Islamic Republic of)
۰۳:۱۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۴
7
0
ميخك ونمك و استفاده كردم ولى هنوز جواب نداده. تازه ليدوكايينم زدم نميدونم چيكار كنم لبم سرشده ولى دندونم هنوز درد داره
مهسا
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۶
2
0
سلام،تروقران دارم میمیرم از دندون درد همش باهم درد گرفته،بگین چیکار کنم؟مگه بااین هزینه هاس سرسام اورمیشه رفت دندونپزشکی،ولی فردا میرم الان چیکار کنم،خیلی درد میکنه تا تو مغزم تیر میکشه
محمد علیپور
Germany
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۸
6
1
دندونم درد میکنه وقتی اب سرد میزارم روی دندونم اروم میشه بعد دوباره میاد دادم مینیدم کمک کتید به من
فاطمه
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۰
2
0
میگم این دوستمون ک گفته بود دنتا ژل بایدازداروخونه خریدیاعطاری
عشق
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۴
2
2
سیر خیلی عالی بود امتحان کن اذیت نکش
عشق
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۴
2
0
سیر خیلی عالی بود امتحان کن اذیت نکش
محمود
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۵
3
2
دندون درد دارم نمیتونم صحبت کنم لطفا نظر بد
محمود
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۵
3
1
دندون درد دارم نمیتونم صحبت کنم لطفا نظر بد
مانی
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۷
14
2
من مدتهاست دندان درد دارم، اما جرات نمیکنم سمت دندان پزشکی برم، قیمت خون باباشون را از آدم میگیرند، چه بخوای دندان بکشی، چه پر کنی و چه عصب کشی که قیمت نجومی خودشو داره. دکترای دندانپزشک خیلی بی رحم هستند. واقعا موندم چطور میخوان با این پولهایی که از مردم میگیرند جواب خدا را بدهند. حالا میگیم مواد دندان پزشکی گران هست، اگر دستمزد خودشون را بیارند پایین خیلی ها میتونند به دندانپزشکی مراجعه کنند. درد دندان با خودش به مرور دردهای دیگه ای هم میاره نظیر سردرد، با خوردن چرک خشک کن مشکل معده و خیلی مضرات دیگه، کاش یکی ناظر بر دندانپزشکی ها باشه که هر کدوم یک قیمت متفاوت و بالا را میگن. خدا ازشون نگذره
احمد
Iran (Islamic Republic of)
۰۳:۰۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۸
24
0
سیر بهترین و آسانترین روش برای تسکین دندان درد است من خودم از این روش استفاده کردم خیلی خوب شد با تشکر از راهنمایتان
احمد
Iran (Islamic Republic of)
۰۳:۱۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۸
4
2
سیر بهترین و آسانترین روش برای تسکین دندان درد است من خودم از این روش استفاده کردم خیلی خوب شد با تشکر از راهنمایتان
سپیده
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۹
4
1
واااااااااااااااااااااااااااااااای خدا ب دادم برس مررررررررررررردم اولین باره دندون درد شدم
سما
Iran (Islamic Republic of)
۰۵:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۰
5
0
سلام.خواهش میکنم کمکم کنید.دندندرد گرفتم دارم جون میدم الان نزدیک دوساعته.نمک وزرد چوبه هم گذاشتم ولی اروم نشد شیش تا هم استامنوفین خوردم ولی اثرنکرد.ترامادول ۲۰۰دارم ولی میترسم بخورم تشنج کنم.خواهشا کمکم کنییییییییید
ممنونم:`(
لیلا
Iran (Islamic Republic of)
۰۳:۵۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۳
1
0
نمک وفلفل عالی بود
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۴
2
4
من قبلا دندون درد داشتم اومدم به این صفحه نظر دادم که عامل دندون درد استرس ولی فرارو یا دید منتشر نکردی خیلی بی قابلیت غیر قابل قابلیت هستین بی قابلیت اون موقع امتحان داشتم استرس داشتم دندونم درد میکرد الان امتحان ندارم استرس ندارم دندون درد نمیکنه دیگه از این واضح تر مسئله رو نمیشه بیان کرد افلا تتفکرون
رامین
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۹
2
2
دارم‌ میمیرم از درد دندون تورو خدا کمکم کنید
رامین
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۴۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۹
1
1
دارم‌ میمیرم از درد دندون تورو خدا کمکم کنید
بیچاره
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۹
3
1
تورو خدا کمکم کنید داره مغزم منفجر میشه یه طرف صورتم درد میکنه
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۱
2
1
این کارها دندان ها را خوب نمکند که هیچ
بلکه درد بیشتر میکنه
نازنین
United States of America
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۱
4
1
وااااااااای مردم کمک
امیر حسین
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۵۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۸
1
0
بچه لطفا اگه کسی نمیتونه راهنمایی کنه لطفا راهه اشتباه معرفی نکنه
ستاره
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۲
3
0
من داشتم از درد دندون میمردم زنجفیل گذاشتم یه کم آروم شدم
امیر
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
2
0
دارم میمیرم وای
امیر
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
2
0
دارم میمیرم وای
ندا
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۰۳
1
2
منم از درد دندون دیشب تا صبح نخوابیدم و کلی گریه کردم آخر رفتم دندون پزشکی شبانه روزی چون تو عید بیشتر دندون پزشک نیستن کلی گریه کردم آخر رفتم به خاطر با رد آری دکتر گفت باید نانه بیاری از دکتر زنان و دندونم رو عصب کشی ک رد ن آروم شدم وگرنه تا صبح ناله زدم و گفتم خدا منو بکش مردم از دندون درد
میشا
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۱/۰۶
2
1
سلام من دندونم درد می کرد پودر سیر زدم خوب شدم
مینا
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۱
5
0
از روز اول عید دندون دردم شروع شد ،فقط تونستم مسکن وچرک خشک کن بخور تا این چندروز تموم شه ،خیلی بده،بدتر اینکه همه مطب ها تو عید بسته ست
مهدی
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۱
4
0
دارم ازدندون دردمیمیرم
ماتیلا
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۰
7
0
اوووف من 1هفته ک دارم از دندون درد میمیرم..کلا دندونای فک پایینم درد میکنه..
میرم دکتر میگه عکس بگیر حالا عکس میارم میگه دندونات سالمه و هیچ مشکل و پوسیدگی نداره..میگم من از درد دارم میمیرم پس این درد چیه؟میگه برو ورزش و شب زود بخواب:| !!!!
الان چ ربطی داه خداییش
فاطمه
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۱
1
1
دارم میمیرم برم آب نمک قرقره کنم شاید درش خوب شد آخه مگه دندونی که پرشده دردمیکنه خددددددددددددا
غمخوار
United States of America
۰۲:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
3
1
نفت قرقره کن به مولی جواب میگیری
عاطی
Iran (Islamic Republic of)
۰۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
جیگرتوگاژگاژبا نظرت
مهدي
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
8
4
دوستان من دانشجوام بول ندارم برم دندونپزشك جوري دندونم درد ميكردكه داشتم ارزوي مرگ ميكردم يه دهان شويه خارجي گزفتم خداشاهده جوري الان دندونم ارومه خيلي راحتم اصلا كلا دردام رفته شماهم امتحان كنيد
احمد
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
3
1
چیزی که میگمو هیچکس مطمنم انجام نداده ولی قدرتمندترین ضدباکتری و ضد عفونته
اونم جفته از درخته بلوط
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۸
3
0
سلام من باردارم و دارم از دندون درد میمیرم باید چکار کنم سیر و نمک تاثیری نداره دو روز خوبه باز شروع میکنم چکار کنم
MUHAMMA
Pakistan
۰۷:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۱
3
0
من دندانم خیلی درد میکرد وه حالا ام میکنه چی کار کنم مامانم گفت نمک قرقره کن کردم خوب نشد اون روغن که شما میگوین روغن که باهاش غزا میخوریم همون است
مهسا
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
۰۳:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۸
2
0
بچه ها پوست انار معجزه میکنه..باید بجوشونید وتودهن غرغره کنید
Sara
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۱
0
1
قرص ریلایف هندی بگیرین بخورین هر 8ساعتی همون موقع خوب میشید
کریم حاجی زاده
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
6
0
خوشبخت ترین انسان ها اونایی ان که دندون درد ندارن ...والا
بینام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۱
8
1
دارم میمیرم اصلا هیچی جواب نمیده همه چیو امتحان کردم ای خدا
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۸
7
2
من دندون درد دارم اما نشستم دارم نظرا بچه هارو میخونم حالم ندارم از جام بلند شم برم یکی از،این روشارو امتحان کنم فقط دارم خودمو میزنم به این راه و اون راه...یکی بیاد ....
علیرظا
Iran (Islamic Republic of)
۰۵:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۹
4
0
دارم میمرم.اشکم دم مشکمه برم نمک فلفلو انجام بدم کاش ساکتش کنه.شیاد خندنتون بگبره ولی 28 سالمه در مقابل دندون درن خیلی ضعیفم.
رضا
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۰
0
0
سیر و اب نمک واقعا راهای خوبی هستن من بخاطر دندون درد شدید 2 شب بیدار شدم و این روش هارو امتحان کردم و تقریبا 90 درصد درد دندونم کمتر شد
مهدی
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۲
1
0
به نظر من هیچ دردی مثل دندان درد نیست اوهههه
آرشام
United States of America
۰۳:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۳/۳۰
9
1
سلام به نظر من سر خودتون ببرید دیگه دندون درد ندارید امتحان کن . دوستم امتحان کرد خدا رحمتش کنه خوب شد
masoud
Iran (Islamic Republic of)
۰۶:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۰
6
4
سلام من دارم از دندون درد میمیرم سه روزه ک اصلا اصلا خواب نداشتم ولی وقتی یه تیکه نون رو رو دندونی که درد میکرد گذاشتم و کمی فشار دادم کاملا خوب شد و میتونید بلند بلند بخندید تا دردی احساس نکنید فقط اگه صبح زود یا اخر شب خواستید این کارو کنید مواظب باشید بقیه رو دیوونه نکنین تو خواب خخخ
دندان بد
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۵
3
3
یاخدا دارم میمیرم یکی به دادم برسه
مهدی
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۷
3
0
جون مادرتون یه درمان خوب بدید دارم میمیرم آهای کمکککککککککککک ماموستا کمکککککککککککک
امین
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۹
3
0
اگه وقت دارید برید داروخانه قطره گیاهی دنتول بگیرید و یه قطره بریزید رو محل پوسیدگی در کمتر از 5 دقیقه خوب میشه ولی کلا این قطره رو همیشه داشته باشید و هر بار که مسواک میزنید یه قطره روی خمیر دندان بریزید بعد مسواک بزنید این قطره برای سلامت دندان ها و همچنین جلوگیری از هر گونه عفونت و حتی سرماخوردگی بسیار موئثر و کم هزینه هست.
مهنیس
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۲
2
0
سیر قرص نمکو فلفل آبلیمو .. دیگه هیچ کوفتی درد این دندون بیصاحابو دوا نمیکنه ای خدا مارو بکش خلاص شیم چرا این دردسراغ دندون پزشکا نمیره که یکم مارو درک کنن خوشبختای عااااااالم
سحر
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۲
7
0
تروخدادارم میمیرم ازدرد چ کارکنم کمکم کنید
اب نمک
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۵
1
0
اب نمک و ژلوفن
اب نمک
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۵
2
1
اب نمک و ژلوفن
اب نمک
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۵
0
0
اب نمک و ژلوفن
سالم‌ همدرد
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۸
0
1
اینا همش ... است دوای دندان کشیدن دندان است
مجتبی
United States of America
۲۳:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۸
1
0
خمیر دندون بریزید جایی که درد میکنه مار من جواب داد
شیرین
Germany
۰۷:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۱
2
0
دندون درد دارم
محسن
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۶
1
0
اگه واقعا درد دندانتون زیاده یه راه حل خوب دارم که عصب دندونو نابود میکنه من خودم از کشیدن دندان به شدت میترسم برا همین هر وقت دندونم خراب میشه با مسکن هم دردش کم نشد فقط علاجش روغن ترمز اخرین راه کارمه یکم بریز رو پنبه بعد دودقیقه بزار رو دندون خراب به کلی دردش تموم میشه
محمد ۱۵ تهران
Iran (Islamic Republic of)
۰۶:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۸
2
2
خوب درمان نمیشه که چون عصب کشی دارای زخم عصب دردو داره ولی من فکر میکنم از پاتسمان باشه من خودم امتحان کردم پلنسمانو که میدی بالا دردش اروم میشه ولی بعد که ول میکنی دباره شروع میکنه
الی
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۰
0
0
من که دوهفتست ازدندون درد دارم ميميرم به پيشنهاددوستم یه لیوان اب جوش بادوقاشق چایخوری نشاسته گذاشتم زوددردم خوب شد
جواد
United States of America
۰۱:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۴
4
1
درد دندان یا بکش یا داغ کن یا سر سنگی نشین فریاد کن
یوسی
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۸
3
2
خب برید درستش کنید این کارا چیه
مهران
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۰
1
0
سلام.دندونم درد میکنه لپم ورم کرده .واسه ورم چیکار کنم..
ریحانه
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۶
1
0
من دارم از دندون درد میرم هیچ کدوم کارساز نبود
حمید
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۷
3
0
واااااااااااااااای دندون عقلم وااااااای دندون اسیاب هم خراب کرده دندونا بالامم خرابه باید بکششششششم یا خدااااا
دریا
Iran (Islamic Republic of)
۰۴:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۸
2
0
سلام من زنجفیل وبا کمی اب خمیر کردم گذاشتم رو دند نم عالی بود
دریا
Iran (Islamic Republic of)
۰۴:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۸
2
0
سلام من زنجفیل وبا کمی اب خمیر کردم گذاشتم رو دند نم عالی بود
حسن
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
۰۲:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۹
1
1
اخ بمیرم برات مهران عزیزم عشقم الهی دندان دردت بره رو دشمنات
زهرا
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۹
3
0
مردم از دندون درد خدااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
حسين
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۸
3
0
اخ دندونم واقعا هيچ راهي نداره بدبختانه فردام تعطيله
سمیرا
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
5
1
باهیچی خوب نمی‌شم تورو خدا
دندون
Iran (Islamic Republic of)
۰۴:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
4
2
من دارم دیووووووووونههههههههههههمیشششششششششششمممممممم
Ali.t
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۱
1
1
من همه روش ها رو استفاده کردم هم سیر هم یخ هم میخک و..... فایده نداره فقط آدم باید بره دندون رو پر کنه
رزمجو
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۶
0
3
سفید کردن دندان در 3 ثانیه
وحید
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۸
0
0
یاخدا ازدست دندان درد مردم
عادل
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۰
1
0
دندون درد دردش درمون نداره ازسرطانم بدتره بخدا.
ساناز
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
3
0
نمک یا فلفل که گفتید، تاثیری داره ؟
دارم میمیرم از دندون درد، کمک کنید.
علی
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۴
1
0
من دندانم درد چه کار بکنم درست بشه
ابراهیم
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۷
1
0
درد دندون آدمو به فاک راهنمایی میکنه....به نظرم یه تیکه پنبه بر دارید و چندتا قطره روغن ترمز بریزید روش و بزارید تو سوراخ دندون....صد در صد عصب دندونو میسوزونه....بعد سر وقت برید دندون پزشکی
Parsa
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۹
2
0
رفتم ۲تادندون درست کردم یکی ۳۰۰ یکی هم ۲۸۰ بعدکه پرکرده وتموم شد گفت ایناروبایدروکش کنی نکنی میریزه گفتم هزینش گفت دونه ای ۲۵۰ مگ لال بودی همون اول میگفتی وهمچنان دندون دردشدید دارم ونمک وفلفل وسیر وژل وقرص بی تاثیره
حسین
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۹
6
0
نصف کامنت ها رو در حالت انگشت به دهان خوندم دردم کم شد مرسی :|
paria
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
2
0
من از همشون استفاده کردم جوابی نداده من توصیه میکنم از کدم درد دندون (DentaBarij) استفاده کنید
امین
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۷
1
0
نمک و فلفل معجزه هستش به امتحانش می ارزه
امتحان کنین
Amir
Germany
۰۱:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
5
0
بقران شاید باور نکنید الان دندونم اینقدر درد میکنه چشم راستم باز نمیشه
الهام
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۹
2
0
حتما سیر له شده با نمک رو امتحان کنید. جواب میده
شاهین
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۶
2
0
اگرمیخواین بلافاصله کمتراز یک دقیقه اروم بشید سماق امتحان کنید ک معجزه میکنه بریزید رولثه همونجایی ک دندونتون درد داره امتحان کنید میفهمید
شاهین
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۶
2
1
اگرمیخواین بلافاصله کمتراز یک دقیقه اروم بشید سماق امتحان کنید ک معجزه میکنه بریزید رولثه همونجایی ک دندونتون درد داره امتحان کنید میفهمید
حبیب
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۶
0
0
دندونم. اثری ازپوسیدگی نداره ولی دردداره
ناشناس
United States of America
۰۱:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
1
0
وای خدایا من از سیر متنفرم ولی از دست این دندون درد مجبورشدم گذاشتم روی دندونم هنوز هیچ فایده ای نداشته کمک کنید تورو خدا
هومن
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
هرکس دندونش پوسیده روغن ترمز برییزه داقعا عصب کشی میکنه اخیییش من که داحت شدم دم فومن شیمی گرم
فاطمه
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
1
0
سلام من از صبح دارم میمیرم از دندون درد هر چی قرص ژل دندون استفاده کردم فایده نداره ترو خدا چکار کنم زود خوب بشم داره مغزم منفجر میشه
فاطمه
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
1
0
سلام من از صبح دارم میمیرم از دندون درد هر چی قرص ژل دندون استفاده کردم فایده نداره ترو خدا چکار کنم زود خوب بشم داره مغزم منفجر میشه
نیما
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
0
0
با سلام مرسي از مطالب سايتتون خيلي مفيد بود من از قرض اکتوپين استفاده ميکنم فقط ترجيحا با غذا بخوريد که مشکلات گوارشي پيدا نکنيد
محسن
United States of America
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۱
3
1
پزشکای لعنتی جیبشون پر پول میکنن ما باید زجر بکشیم متنفرم از این قماش لعنتی که اینطوری باید درد بکشیم نتونیم بریم دندون مون رو درست کنیم دکتر های عوضی از درد مردم کثافتهای پول پرست
محمد
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۳
3
1
به جای روغن خردل نمیشه از روغن خوراکی استفاده کرد؟؟
محمد
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۳
0
0
به جای روغن خردل نمیشه از روغن خوراکی استفاده کرد؟؟
نیش
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۵
2
0
دندونم خیلی دردمیکنه امروزرفتم دندون پزشکی ۳تا امپول زدن بی حس نشد کل دهانم بی حس شد غیرازدندونم مجبورباهمون دردبرگشتم خونه الانم ازدرددارم زجرمیکشم ی راهی غیرازاینا لطفا کمکم کنید دارم سر میکوبم به درو دیوارای خدا
شاهین
Iran (Islamic Republic of)
۰۳:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
1
0
دارم میمیرم هیچ کدوم‌اثر نداشت
مهدی باصری
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
0
0
سلام خسته نباشین.واسه دندون درد کدوم روش خوبه که هم دندون رو آروم کنه هم ضرر نداشته باشه؟!
سارا
Iran (Islamic Republic of)
۰۵:۴۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
2
0
اسیر شدیم این وقت شب-_-
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۳:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۳
0
0
سلام مرسی از نظرتون من الان دندونم درد میکنه نمک دندونمو بدتر کرددارم میمیرم از دندون دردولی مسکن از همه بهترتر بود
امید
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
2
0
سلام خیلی دندانم درد مکند نمی دانم چکار کنم
امید
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
0
0
سلام خیلی دندانم درد مکند نمی دانم چکار کنم
امید
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
0
0
سلام خیلی دندانم درد مکند نمی دانم چکار کنم
زاگرس
Iran (Islamic Republic of)
۰۳:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
0
0
فقط شیره قاسنی بزارید داخل دندون.
مینا
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۲
1
1
این درمانها همه موقتیه. چاره ای جز هزینه کردن و رفتن به دندان پزشکی نیست
امیرحسین
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۲
3
0
دندانم خیلی درد میکنه ممیرم
اعباس
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
2
0
فلفل و با قند تو یه قاشق حرارت بدین تا آب بشه بعد ک سفت شد خورد کنین بزارین رو دندونتون جواب میده بعد نمک و فلفل و زرچوبه و نعنا چنتا چیز از ادویه جات ک نمیدونم چی بود قاطی کردم با یکم آب یه ملاتی درست شد گذاشتم رو دندونم آرومتر شد از دیشب تا الان راضی به مرگ بودم
میلاد
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۴
0
1
خوب نیست
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۵:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۴
دوستان سلام من بعد از سحر از درررررد دندان داشتم می مردم خیلیاز راههایی که که بود رو امتحان کردم جواب نداد الان ساعت نزدیک ۶ صبح با ناامیدی یک ذره روغن شتر مرغ زدم سر انگشتم به لثه ام کشیدم عاااالیه باوررررم نمیشه ۸۰ درصد درد رفت باوررررم نمیششششه خداااا ممنونم شترمرغ روافریدیییییژژ
mj
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۰
3
1
ژلوفن سوراخ کنین 2 قطر بریزین روی دندون...چند ثانیه باشه و تف کنین بیرون چون میسوزه
برا من معجزه کرد
هنگامه
Iran (Islamic Republic of)
۰۶:۴۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
0
0
اینا موقتی خب میکنه چه فایده من عصب کشی کردم بعد همون دندون شکست الان روکش کردم الکی پول میگیرن
علیرضاااااام
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۳
2
0
سلام دوستان منم یه روزی دندون دردداشتم ولی الان به لطف گزارش اشتباه دوستانم هیچ دندونی ندارم لطفا قبل از اینکه روشی رو امتحان کنید حتما درموردش تحقیق کنید چون واقعا دندون خیلی حساسه مواظب باشید زیبایی وسلامتی تونرو از دست ندید تشکر
ه
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۴
2
0
نمک هجخیلی خوبه
معصومه
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
0
0
واااااای دارم میمیرم-----plis help
مرتص
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
2
0
بهترین کار دودعمرنسا است خیلی زود اثر میکنه من خودم عطارم
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
ارع عالیه
کیوان
United States of America
۰۳:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۳۱
1
0
هیچ دردی من توی زندگیم نداشتم جز درد دندان...... خدایا رحمی کن
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۴:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
4
1
نکن این کارو بامن
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۵:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۴
0
0
اگه دردت خیلی شدیده گیجگاهه اون سمتی که درد میکنرو ماساژ بده،با این کارایی که مردم میگنوهم انجام بده
مریم
Germany
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۴
2
0
من از دیشب نخوابیدم این درد لعنتی نذاشته ژلوفنم دو ساعت فقط اروم میکنه، الان رفتم باخمیر دندونه زیاد مسواک زدم و گذاشتم موند روش خیلی ارومش کرد امتحانش ضرر نداره
نوشین
Germany
۰۸:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۹
0
0
مرسی از مطالب خوب شما دوستان منم دوتا راه میگم عالیه اگه هیچ یک از این نظرا آرون نکرد دندونتون رو مخلوط ناشسته و آب رو به شکل خمیر در بیارید و رو لثه و دندون بزارید و دوم تاثیر فوق العاده رب انار رب انار رو با سرنگ بدرم سوزن روی موضع درد و لثه بریزید سریع درد خاموش میشه البته بگم برای دردهایی بیشتر پوره که از عفونت بوجود اومده
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۶:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۴
0
1
روغن شتر مرغ رو زدم سر انگشتمبه لثه کشیدم در دم ار:ررم شد خدددا ممنونم بابت افرینش شترمرغ
فاطمه
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۷
0
0
هل باد بگیرین اسیاب کنین بریزین توابجوش بخورید ایناکه میگن هیچکدوم بدردنمیخوره من سه روزدارم دردمیکشم هل بادخوردم خوب شد حتماااامتحان کنین مخصوصا اونایی ک میگن همه دندونامون دردمیکنه
اسیه
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
1
0
بخدا همش خرافاته ابلیمو اب نمک روغن سیر همشو امتحان کردم
اسیه
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
0
0
بخدا همش خرافاته ابلیمو اب نمک روغن سیر همشو امتحان کردم
زهرا
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
2
0
من ازصبه هزارتامسکن خوردم خوب نشدم اخریه ترامادل دویستو نصف کردم خوردم،خوب میشم ایا؟
یک بیمار
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۳
0
0
سلام دوستان گلم .منم دندان درد شدید دارم مخصوص شبا .یک روش میگم شاید بدردتون بخوره یک هبه سیر بزرگ پاک کنید و بزارید داخل گوش سمت چپ یا راست (گوشی که ب درد نزدیکتر باشه )شاید بنظر مسخره باشه ولی این روش باعث میشه درد دندون گرفته بشه .(نکته :نوک سیر که میخواید وارد گوش کنید رو با چاقو یکم ریش ریش کنید بهتر جواب میده )یا حق
نجمه
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۴
1
0
سیرو نمک استفاده کردم آرامتر شد
محسن
Netherlands
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۹
2
1
بهترین چیز که علاوه برمسکن بودنش درمان کننده ونیازی نیست که بریم دندونمونوپرکنیم بااین هزینه بالا دندونپزشکی فقط روغن حنظل دوستان امتحان کنید پشیمون نمیشید.
مهدی بختیاری
United States of America
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۶
0
0
سلام هیچ چیزی مثل آب نمک غلیظ جواب نداد رو من .من نمک یه قاشق غذاخوردی رو تو یه استکان چای میرزم قاطی میکنم به هم میزنم کمی که سرد شد وقابل تحمل شد تو دهم چایی نمک دار رو تا 5تا ده دقه نگهمیدارم همون اول خوب میشه .اگه خیلی دندون وضعش خراب باشه دو سه بار تکرار کنید یعنی همون یه استکان رو تو چند مرحله تو دهنتون نگهدارید خوب میشه .چهار تا از دندونام طوری از بین رفتن که باید دست بزنی بفهمی اینجا دندون هست حالا ببینید اگه دردکنه چی میشه ..چیزای شیرین مثل انجیل و خرما و..مواقع درد نخورید
عسل
Iran (Islamic Republic of)
۰۴:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۱
1
0
نمک عاااالیع
saeed
United States of America
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۵
2
0
سیر خوبه....قطره دنتون هم برای تسکیل درد خیلی مفیده...ولی نمک جواب نمیده
ناشناس
Germany
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۵
1
0
ممنون از اطلاعات مفید و به درد بخوری که منتشر می کنید
علی
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۵
4
0
امان از بی رحمی دکترای دندون پزشک یه دندون عصب کشی کنی ۷۰۰ هزااااااااار تومن؟؟؟؟خدا لعنتتون کنه بی شرفا
پدرام
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
1
0
من چند سال پیش یکی از دندان هایم را عصب کشی کردم ولی الان دو سه روزه که وقتی میدوم یا پرش میکنم یه وقتی سرم را حرکت میدهم و یا یک ضربه ی آهسته به سرم وارد میکنم اون دندانی که عصب کشی شده یک تیری میکشه ولی با غذا خوردن یا آب خوردن یا چیز های گرم و سرد اصلا تحریک نمیشه اگه میشه یک راه درمان به من بگید
ابوالفضل
Netherlands
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
0
0
سلام .من از روغن حنظل استفاده میکنم اما تا الان دندانم کامل نشده
هدا
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۸
1
0
من دندان درد شدید دارم وهمراه ان گوشدرد دارم چه پیشنهادی دارید؟
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
1
0
نمک خوبه ولی چجوری روی دندون نگه داریم اب دهن می شوره
امیرحسین
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
2
1
س بخدافقط ازنمک که دوستان گفتن استفاد کردم بعددودقیقه راحت شدم...بااجازه تون بخوابم....
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
2
0
فقط فقط سیرجواب میده
ولی
Iran (Islamic Republic of)
۰۴:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۱
4
1
دندان درد فقط ژل میخک عالی است بگیر داخل منزل باشد شب خودت یا بچه برای درد عالی معجزه میکند خدارحمت کند پدر سازنده اش را
ولی
Iran (Islamic Republic of)
۰۴:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۱
1
1
دندان درد فقط ژل میخک عالی است بگیر داخل منزل باشد شب خودت یا بچه برای درد عالی معجزه میکند خدارحمت کند پدر سازنده اش را
محمدرضا
Iran (Islamic Republic of)
۰۵:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۱
0
1
همچین دندونم درد میکنه تا مغزم تیر میکشه. خیلی بده. راه مفید چیه ؟؟؟
سعید
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۲
3
0
اگر دندون کشیدید حتما از پزشک بخواهید یه چرک خشک کن بهتون بده که اگه تب کردید یا عفونت کرد دندون ازش استفاده کنید برای خونریزی بعد از کشیدن هم از بستنی استفاده کنید
sheida
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
2
3
دارم می میرم از دندون درد چهار پنجتا دندونام باهم درد می کنه کلی مسکن خوردم میخکم گذاشتم ولی ارم نمی شه....
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۹
یه سیخ داغ کنید وبکشید روی قند دود قندو از دماغ بکشید ۲.۳ بار حلت موکنه
مسی
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
1
0
سیر برامن جواب نداد حتی دردش رو بیشتر هم کرد.
ولی نمک .فلفل خوب بود. که اونم موقتی درد رو اروم میکنه
فائزه
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۳
3
0
اگه کسي دندون درد باشه اخه ميتونه اين همه مطلبو بخونه
به نظرم اول بايد درمانو توضيح ميدادين تا .....
فاطی
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۳
0
0
چکار کنم با درد بد کشیدن دندونم
zohreh
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
0
0
واقعن خیلییی بده..من چیکارمنم لطفن بگید
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
1
0
من یکی از دندونم به عصب رسیده فعلا پول ندارم ببرمش دندون پزشکی دردش داره منو میکشه بهم بگید چیکار کنم تا کلا دردش خوب بشه ممنون
Sahel
Iran (Islamic Republic of)
۰۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۳
1
0
من ۲ ماه پیش عمل بینی انجام دادم وبعد از عمل دندون درد وحشتناکی گرفتم دندونم شکست نصفش و شدید دردمیکنه دکترم هم گفتن تا ۳ مام دندون نمیتونی عصب کشی کنی یا بکشی انقدر درد داشتم زدم ب سیم اخر ک برم دندون پزشکی ولی لعنتی ۹۰۰ تومن هزینه اشه و واقعا ندارم فعلا که بتونم پرداخت کنم
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
0
0
سلام من دندونمو پرکردم ولی چن روزه دردمیکنه چیکارکنم
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
2
0
درمانقارچصورت؟
دندون درد
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
0
0
من بدبختم بیچارم هر دردی بگیندارم از دندون درد تا گلو دردو گوش درد و پاهامم درد میکنن سرمم گیج میره چشامم قرمز شدن پوستم سیاه شده جوش زدم کمک لطفااا
nafas
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۳
0
0
خیلی ممنون از نظر های خوبتون. چای نعناع رو هم من امتحان کردم ولی جواب نداد . یخ هم بد تر میکرد. اما سیر خیلی خوب بو اول احساس سر شد دندانم بعد از ۱ و ۲ ساعت کاملا خوب شد وآروم شد. با تشکر.
شهلا
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۴
0
0
عالی بود.
Ali dexter
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
1
1
سلام من الان دندونم تازه اروم شده با اب نمک و روغن میخنک فردا هم دارم میرم نشون دندونپزشک بدم این فکر که دارم نزدیک دندونپزشکی میشم(با این قیمتا) زیاد فشار اورده دوباره درد گررفته دندونم.
به نظر من اول پول میتونه دندونو خوب کنه دوم خدا سوم دندانپزشک
مجيد
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
0
0
سلام خسته نباشید
همه این موارد عالیه ی سوال داشتم اگر کسی توان مالی نداشته باشه که درمان کنه باید چیکار کنه؟
هومن
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
0
0
حتما باید غروب پنجشنبه دندون درد میگرفتم!
تا شنبه ، بی چاره ام...
آب نمک تا مدت زمان محدودی درد رو کم میکنه ، امتحانش کنید
شاهین
Iran (Islamic Republic of)
۰۵:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
1
0
من دندون درد خیلی شدیدی دارم و خیلی هم مسکن میخورم ، ولی فایده نداشت ... اومدم تو یک بطری نوشابه کوچک مقداری اب نمک درست کردم و بعد بهش کمی فلفل قرمز ، کمی آبلیمو ، کمی روغن خوراکی و کمی هم پودر زنجیل اضاف کردم و خوب مخلوط کردم . حالا روی همون دندون خراب میذارم و یک دقیقه ای نگه میدارم ، درد رو آروم میکنه ،، ولی موقتی است و باز به این دارو نیاز پیدا میکنم
محمد
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
0
0
نمیدونم چه کنم هم هزینه عصب کشی زیاده با این مخارج الان هم درد دارم نمیدانم چه کنم.
فقط و فقط از خدا کمک میخوام فقط اوست که چاره این درد هاست به نظر من همه به خدا تکیه کنن یا علی
M
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
1
1
سلام من دندانم خیلی درد میکنه با فلفل و نمک و حتی مسکن های قوی هم ساکت نمیشه فعلا هم نمیتونم برم پیش دندانپزشک باید چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید
اکبر
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
1
0
خاکستر سیگار بعلاوه مقداری نمک و فلفل را در یک پارچه خیلی نازک بریزید بعد بذارید روی دندون و بخصوص ناحیه ای که شدیدا درد می کنه، خیلی خوبه من امتحان کردم بدک نبود.
Baran
Iran (Islamic Republic of)
۰۶:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
0
1
سلام خسته نباشید. من یک هفته‌اس دندون ۳ کاناله آخر فک پایین رو عصب کشی کردم الان پانسمانه. متاسفانه درد بعد از عصب کشی به شدت بیشتر شده و دکتر میگه تا درد کامل برطرف نشه ادامه کار کامل کردن عصب کشی ممکن نیست. دیروز از شدت درد مجبور شدم یه دگزامتازون بزنم. حالا چه کنم؟
سحر
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۳۰
1
0
من بدبخت سر حاملگیم ۱۰ تا دندونم باهم خراب شدن و درد گرفتن واییییی خدا نصیب گرگ بیابان نکنه دکترا میگفتن کاری نمیتونیم بکنیم دایمم که دندان پزشک بود گفت من دست نمیزنم چون زیان داره خلاصه ۹ماه درد کشیدم الانم که تو دوران شیر دهیم باز دندان درد بد و بیخودی انده سراغم هرچیو امتحان کردم نمیره ۱۰ تا قرص از صبح خوردم دیگه دارم میمیرم
محیا
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۷
0
0
اصلا تآثیری نداشت
سامان
Iran (Islamic Republic of)
۰۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
1
0
وقتی پول نداری بایددندو دردبکشی بااینکه همیشه مسواکم میزنیم پول دندان پزشک رونداریم
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۴:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
2
0
با آب نمک غلیظ و ولرم حدود دو دقیقه قرقره کنید حتمااا جواب میگیری
:)
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
1
0
سه تا از دندونام خرابه و یکیش خیلی درد میکنه اصلا قابل تحمل نیست چند وقته دارم تحمل میکنم ولی پول دندون پزشکی زیاده نمیدونم چکار کنم
نازی
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
1
0
هزینه عصب کشی دندان چقدره؟
نسیم
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
1
0
من عصب کشی کردم بعد دوروز دندون درد گرفتم دندونم خیلی درد میکنه چیگار باید بکنم تورو خدا کمک کنید
حمید
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۶
1
0
من میگرن دارم فک کردم بدترین درد میگرن باشه ولی لامصب دندون درد هم دست کمی از اون نداره
آرزو
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
1
0
عالی بود
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
1
0
من دندان هایش پوسیده هستن واز آن ور سوراخ یک راه طبیعی کم خرج برای درمانی نش میخواهم خواهشاً جواب دهید
علی
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
1
0
من که تجربه دارم اگر با نمک خوب نشد اب لیمو +نمک حل کنید برا چند ثانیه در دهان نگه دارید و اگر بازهم درد داشتید از دارو خانه ژل ضد درد بگیرید
راز دندان درد
Netherlands
۰۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۹
4
0
دوستان بدن با بهره گيرى از مكانيسم درد شما رو در جريان اختلالات سيستم ايمنى مى گذاره و اگه شما منشاء اختلال رو برطرف كنيد ديگه نيازى به برطرف كردن درد نيست. مثل اين ميمونه كه تو پاى ما خار رفته و ما دنبال سر كننده ها بگرديم. براى مدتى جواب مى ده اما راه حل نيست...
نه منظورم اين نيست كه سراغ دندون پزشك بريد مى دونم هزينه دندون پزشك براى مردم ما كه هزار هزينه و چاله چوله دارن غير ممكنه. اما بدونيد خرابى دندون از هزاران سال پيش با بشر بوده و اون زمان مته و سوراخ كردن دندون يا پر كردن و عصب كشى هم نبوده. اما درد دندون تو زمونه ما با وجود علم، مسواك، خميردندون و دندان پزشك بسيار بيش از گذشتست! مى دونيد چرا؟
خانمى در بين نظرات گفته بود دندونپزشك بهش گفته مشكل از دندونت نيست برو ورزش كن!
يا بيمار ديگه اى گفته بود كل فكم با هم درد مى كنه!
بيمار ديگه اى گفته بود دندونم رو عصب كشى كردم اما پس از مدتها بازم شروع كرده به درد!
حتى دوستى داشتم كه تمام دندوناش رو كشيده بود و مى خواست دندون بكاره اما يك روز از دندون درد داشت ناله مى كرد!، من داشتم شاخ درمياوردم اما محل درد رو نشونم داد و ديدم لثه به رنگ سفيد دراومده! با اين كه هيچ دندونى تو دهنش نبود!
من كه خودمم مثل شما خيلى درد دندون كشيدم حالا مدتهاست به رازش پى بردم و ديگه منشاء اختلال رو حل كردم.
خوب ماجرا از اين قراره كه غذاى تمام بدن قنده. يعنى تمام غلات و مواد نشاسته اى هم در نهايت به قند تبديل مى شن و اگه از قند كه انرژى اندام هارو تأمين مى كنند بيش از نياز بدن و فعاليت روزانه استفاده بشه، قند مازاد به چربى و گاها" ديابت تبديل مى شه اما اگه قندها الالخصوص با غذاهاى طبع گرم به ميزان زياد وارد بدن بشه و تحرك به حداقل برسه در برخى موارد به جوش هاى چركى و عفونت ريشه دندان و يا زكام(سرما خوردگى - حتى در فصل گرما) منجر مى شه.
راه حل:
به محض احساس دندان درد يا گلو درد يا آبريزش بينى يا تداوم سرفه خشك بى دليل:
1)حذف انرژى ذخيره شده!
حذف قند حتى نشاسته و هرگونه مواد غذايى طبع گرم، داراى هر گونه قند حتى ميوه ها.
بهترين غذا؛ خوردن شير كم چرب و لقمه كوچكى نان است.
2) تخليه انرژى:
ورزش سبك اما طولانى. - اگر علامت با دندان درد است نه آبريزش بينى و گلودرد، قرار گرفتن در هواى آزاد و پياده روى طولانى براى تخليه انرژى تا رفع عفونت (1 الى 2ساعت).
3) در صورت نياز خوردن مسكن پيش از خواب.
4) ممانعت از فشار عصبى و حركات افزايش دهنده فشار خون (همچون ورزش سنگين و دويدن).
دندان درد شما نهايتا" تا 2روز كاملا" رفع شده اما از اين پس در روزهايى كه تحرك بدنى بسيار پايينى داريد قند بالا به همراه غذاهاى طبع گرم شديد مصرف نكنيد.
ورزش مداوم ضامن سلامتى شماست.
همچنين توجه داشته باشيد كه استفاده از آب سرد يا يخ بر روى لثه عفونى، بسيار خطرناك و باعث تشديد عفونت خواهد بود و تنها در ظاهر و موقت آرام بخش است.
خدا يار و نگهدارتان
سحرجمالی
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
2
0
دندون درد خیلی شدید دارم از دیشب درد دارم هر قرصی وهرروشی رو امتحان کردم نمیدونم چکار کنم کمکم کنین تا این درد تموم بشه
Yasna
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۱
1
0
سلام دندان من دو روزه تیر می کشه باید چیکار کنم ؟؟؟؟
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۴
1
1
وازلین برای هر دردی خوبه مخصوصا واسه دندون درد ، حتما یه انگشت وازلین بر دارین بزنین به دندونتون بعد هی بمالیدش دردش همون لحظه از بین میره ، ولی مواظب باشید زیاد نمالیدش
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۱
هر وازلین باشه
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۱
هروازلینی باشه
ریحانه برهانی
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
1
0
تو رو خدا کمک کنید هیچ کدوم جواب نداد دارم از دندون درد می میرم کمک کنید من از ساعت 4 تا ساعت یازده درد می کنه چی کار کنم؟
کریم
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۵
1
0
کمی آب نمک بریزین تو دهانتون، سپس با یه دمپایی ابری چندبار محکم بزنین رولبتون، تا یادتون نره که مراقب دندوناتون باشید
در کل آب نمک کمی گرم به مدت 30ثانیه در سمت دندانی که درد میکنه داخل دهان نگه دارید،وچند بار تکرار کنید، آب روی آتیشه،مخصوصاً دردهای عفونت دار(به همراه مصرف ژلوفن)
ملیکا
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
0
0
خیلی خوب بودپیشنهاددندان دردی برای دندان خوب بود
ناشناس
Germany
۱۶:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
0
0
ایا سس زنجبیل و فلفل برای تب خوب است یا خیر ؟
ویا مشکلی پیش می اید ؟
ناشناس
Germany
۱۶:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
0
0
ایا سس زنجبیل و فلفل برای تب خوب است یا خیر ؟
ویا مشکلی پیش می اید ؟
آخ دندونم
United States of America
۰۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
0
0
من همه موردها رو امتحان کردم.اصلن خوب نشدم
آخ دندونم
United States of America
۰۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
0
0
من همه موردها رو امتحان کردم.اصلن خوب نشدم
الیییی
Iran (Islamic Republic of)
۰۶:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
0
0
من همشونو انجام دادم ولی بازم درد میکنه دندون درد خیییییییییییییییییییییلی بده واقعا درک میکنممممممممممممم
ناشناس
United States of America
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
0
0
عالی
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۵:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
0
0
دندان عقل من خیلی درد میکنه حتی با دنتول هم سا‌کت نمیشه . چه کار کنمممم؟؟؟
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۵:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
0
0
دندان عقل من خیلی درد میکنه حتی با دنتول هم سا‌کت نمیشه . چه کار کنمممم؟؟؟
محمد
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
2
0
امتحان دستمال کاغذی..فقط 3 ثانیه بعد درد و کامل از بین میبره برا 24 ساعت..
دستمال کاغذی رو گلوله میکنی بعدش یه گوشه اش رو آتیش میزنی و بعد آتیش متناسب فورا خاموش میکنی حاصلش یه دود که با دماغ دود را بالا میکشین و با دهان خارج کنین برای سه 3بار....امکان نداره خوب نشه درمدت سه ثانیه.. داخل دستمال کاغذی موادی داره که بعد فرایند عصب رو مختل میکنه.. واقعا عالیه.. ولی لطفا بعد 24 ساعت به دکتر مراجعه کنین که خیلی خوب نیست.
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۱
0
0
فقط کشیدن تریاک درد دندون رو آروم میکنه
علی
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
0
0
نمک و فلفل و سماق معجزه میکنه خداییش اگه سوراخ بود بکن توش،اگر هم نه که اینارو بمال روش
محمد
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۷
0
0
من دندونم خیلی درد میکنه فک کنم سرد و گرم شده..راه حلی چیزی دارید بگید لطفا؟!!
امیر
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۳
0
0
دندان درد خیلی بده
امیر
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۳
1
0
دندان درد خیلی بده
فاطیما ملایی
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
0
1
خوب
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
سرکه ونمک روباکمی آب مخلوط وغرغره کنید روی دندون خیلی خوبه
علی
Germany
۰۰:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
0
0
فقط سیر آرومش کرد سیر سیر سیر
مرتضی
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
سلام نظر شخصی از دندان درد .دندان درد نمیکند مگر که عفونت داشته باشد میخواهد از دست دندان درد راه شوید هر ۸ساعت چرک خشکن استفاده کنید سر سه روز دندان انگار عصب کوشی میشود
محمد جواد
Germany
۰۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
0
1
نمک و فلفل عالی هست
اگه زیاد درد داری فلفل یا پنبه بزار رو دندونت کامنت های زیر هم بخون کلی می خندی وبهتر هم می شی
من داشتم می مردم از درد اماالان
بهترم
علی
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
0
1
باسلام برای درمان درددندان برای کوتاه مدت یدونه از نخ های سر فرش رو بکنید وبافندک بسوزونید بعد دودشو بکشید تودماغتون باید طوری بکشید که از چشمتون اشک بیاد بعد به خیلی سریع دردساکت میشه این کار فقط برای کوتاه مدته
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۸
1
0
سلام به خدا دارم از دندون درد میمیرم
دندون اخرم سوراخه داخلش چیکار کنم تورو خدا کمکم کنید
مهتاب
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۹
ژلوفن بعد یکساعت و نیم ساکن میکنه
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۸
0
0
سلام به خدا دارم از دندون درد میمیرم
دندون اخرم سوراخه داخلش چیکار کنم تورو خدا کمکم کنید
فاطمه
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۹
0
0
ت ر ی ا ک بکشید بعد ده دقیقه دیگه درد نداره اما باید جهت درمان اصلی به دندانپزشک مراجعه کرد این روش هم برای درد شدید خوبه وگرنه مسکن بهتره
ملینا
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
0
0
دندون بچه من درد میکنه چیکارکنیم که دندون درد بچم خوب بشه
دندونممم
Iran (Islamic Republic of)
۰۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
0
0
من دندونم شکسته یه ذره اش و خیلیی درد میکنه با اینکه کوچیکه ترو خدا بگین چکار کنم
مجى
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۰
2
0
من دندونم درد داشت رفتم دكتر قيمت ها رو ديدم حالا كل بدنم درد ميكنه
محمد
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۲
0
0
دوستان عزیز، دندان بسیار حساس است و نباید هرچیزی رو روش گذاشت.
بعضی از آدم های احمق تو کامنت ها گفتن که روغن ترمز ماشین یاوازلین یا تریاک(البته این مسکنه) یا......
این روش ها احمقانه هست واگر استفاده کنید بعد از یه مدت اصلا دندونی نداریدکه بخواد درد کنه
من خودم از سیر و فلفل و نمک و ژلوفن و زنجبیل نتیجه گرفتم و به شما هم پیشنهاد میکنم از همین ها استفاده کنید
امید
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
0
0
فعلا ژل دنتافورد بزنید یااسپری قرص وشربت فایده نداره وخودتون رواذیت نکنید اول وآخر مجبوریم بریم دکتر هممون عادت داریم ۲۰ روز درد میکشیم وتحمل میکنیم وباقرص ودارو معدمون روداغون اونوقت که دیگه غیرقابل تحمل میشه میریم دکتر پس همون اول برید همون دفعه دوم وسوم که مطمئن شدید فقط خدابهشون انصاف ومردونگی بده
یاسین
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
0
0
دندون من توش سوراخ شده الان هم درد میکنه آن را من بدم دکتر بکشه
یاسین
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
0
0
دندون من توش سوراخ شده الان هم درد میکنه آن را من بدم دکتر بکشه
اها
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
0
0
اونایی که میگن دارم از درد میمیرم دلم براشون می سوزه خب برین حداقا
یکی از این روش هایی که نوشتن را انجام بدید بالتخره یک کاریش کنین لطفا چون ممکنه بدتر از این بشه من تا به حال دندانم به عصب رسیده خیلی درد داشته من امروز دندونم درد میکرد ولی بعد کم کم ضعیف شد
مهدی
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
0
0
عطر یا ادکلن بریزید توی پنبه بعد بزارید روی دندونی که درد میکنه آروم میشید . مسکن کامپی فن هم خوبه . من 4 تا دندونم عصب کشی نیاز داره یه ماهه اسیرم . دندان درد یه بهونست واسه بزرگ شدنمون . بهترین مسکن هم خوندن کامنت های این پیجه خخخخ
علیان
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۵
0
0
درمان درد دندان در چند دقیقه یا چند هفته
عجب تیتری داری؟
نگاه