الگوی گذران زمان بر حسب وضعیت زناشویی افراد

الگوی گذران زمان بر حسب وضعیت زناشویی افراد

الگوی فعالیت‌های گذران زمان بر حسب وضعیت زناشویی نشان می‌دهد مجردان 15 برابر بیش از دیگر گروه‌ها زمان صرف فعالیت‌های آموزشی می‌کنند. اما در مقابل زمان بسیار کمتری را صرف مراقبت شخصی و نگهداری از خود می‌کنند.
کد خبر: ۴۰۹۶
بازدید : ۱۵۵۴
۲۹ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۵
الگوی فعالیت‌های گذران زمان بر حسب وضعیت زناشویی نشان می‌دهد مجردان 15 برابر بیش از دیگر گروه‌ها زمان صرف فعالیت‌های آموزشی می‌کنند. اما در مقابل زمان بسیار کمتری را صرف مراقبت شخصی و نگهداری از خود می‌کنند.
 
مرکز آمار گزارشی از الگوی گذران اوقات فراغت گروه‌های مختلف منتشر کرده است. بخشی از این بررسی به وضعیت گذران اوقات فراغت افراد بر حسب وضعیت زناشویی آنان پرداخته است.  
 
به گزارش اقتصادنیوز، بر این اساس در میان چهار وضعیت بررسی شده، زنان و مردان دارای همسر در مقایسه با گروه‌های دیگر زمان بیشتری (سه ساعت و 19 دقیقه) را صرف کار و فعالیت‌های شغلی می‌کنند. افراد بعد از آن افراد بی‌همسر طلاق گرفته و افراد هرگز ازدواج نکرده قرار دارند. اما افرادی که همسر خود را از دست داده‌اند تنها 38 دقیقه در روز کار می‌کنند.  
 
اختلاف فاحش این گروه‌ها در حوزه فعالیت‌های آموزشی و فراگیری است. نتایج این گزارش مرکز آمار نشان می‌دهد افراد دارای همسر در کل روز تنها 11 دقیقه فعالیت آموزشی دارند.این زمان برای افراد بی‌همسر در اثر فوت 15 دقیقه و برای بی‌همسران در اثر طلاق 17 دقیقه است. اما افراد هرگز ازدواج نکرده 15برابر دیگران زمان صرف فعالیت‌های آموزشی و فراگیری می‌کنند و سه ساعت و 48 دقیقه طی روز فعالیت آموزشی دارند.  
 
درمورد فعالیت خانه‌داری هر سه گروه دارای همسر، بدون همسر در اثر طلاق و فوت به اندازه نسبتا یکسانی (3.30 ساعت ) زمان صرف می‌کنند و افراد مجرد کمترین زمان را صرف خانه‌داری‌ می‌کنند (دو ساعت و شش دقیقه).
 
فعالیت‌های داوطلبانه و خیریه در میان همه گروه‌ها بسیار کم و تنها یک تا سه ثانیه در کل روز است. افرادی که همسر خود را بر اثر فوت از دست داده‌اند در مقایسه با افراد دارای همسر و بدون همسر در اثر طلاق فعالیت و مشارکت اجتماعی بیشتری دارند.  
 
میزان فعالیت‌های فرهنگی و تفریحی در میان همه گروه‌ها بسیار کم است اما افراد مجرد دو برابر متاهلان (15 دقیقه ) تفریح می‌کنند. میزان فعالیت‌های ورزشی مجردان هم دو برابر دیگر گروه‌هاست و حدود 24 دقیقه در روز فعالیت‌های ورزشی دارند.  
 
افراد دارای همسر و بی‌همسر در اثر طلاق به یک میزان و حدود 13 ساعت زمان صرف مراقبت شخصی خود می‌کنند. بیشترین زمان برای مراقبت شخصی مربوط به افراد بدون همسر در اثر فوت است که روزانه 15 ساعت و 29 دقیقه را صرف امور شخصی و نگهداری می‌کنند و کمترین زمان هم مربوط به افراد هرگز ازدواج نکرده است که 12 ساعت و 51 دقیقه به امور شخصی و مراقبت می‌پردازند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین