توسعه اتومبیل‌های خودران بلک بری با همکاری دلفی

توسعه اتومبیل‌های خودران بلک بری با همکاری دلفی

شرکت‌های دلفی و بلکبری خبر آغاز همکاری خود برای توسعه یک نرم‌افزار جهت استفاده در ماشین‌های بدون راننده را اعلام کردند.
کد خبر: ۴۳۳۴۹
بازدید : ۷۶۷
۰۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۸
بلک بری با همکاری دلفی پروژه‌ اتومبیل‌های خودران را توسعه می‌دهد! 
 
شرکت‌های دلفی و بلکبری خبر آغاز همکاری خود برای توسعه یک نرم‌افزار جهت استفاده در ماشین‌های بدون راننده را اعلام کردند.

به گزارش چرخان، همانطور که احتمالا می‌دانید دلفی در حال کار بر روی یک سیستم ناشناخته جهت استفاده در خودرو‌های بی‌سر‌نشین است و آن‌طور که در خبر‌ها اعلام شده است گویا قصد دارد این پروژه را تا سال ۲۰۱۹ به اتمام رسانده و به شرکت‌های اتومبیل‌سازی و حمل و نقل بفروشد.

به هرحال در این سیستم جذاب جای خالی یک سیستم‌عامل قابل اعتماد احساس می‌شد و اینجاست که بلکبری وارد کار می‌شود!

بلک بری در این پروژه ماموریت دارد که سیستم‌عاملی را طراحی کند تا این پروژه در بالاترین حد کیفیت و امنیت وارد بازار شود.

طبق گفته آقای گلن دووس، رییس بخش تکنولوژی دلفی، بلک بری زیرساخت‌های لازم برای پروژه اتومبیل‌های خودران را تامین خواهد کرد و در راه پیشرفت آن قدم برمی‌دارد. وی در ادامه اشاره کرد که امنیت بالا در چنین سیستم پیشرفته‌ای یکی از ضروریات است که بلک بری قصد دارد چنین کاری را انجام دهد.

احتمالا بدانید که یکی از امن‌ترین سیستم‌عامل‌های جهان متعلق به کمپانی بلک بری است که افراد سیاسی با حساسیت بالا در کارشان،  از تلفن‌های هوشمند بلک بری استفاده می‌کنند تا از آسیب هکر‌ها در امان بمانند. حال فرض کنید سیستم عامل استفاده شده در ماشین خودران شما امنیت کافی را نداشته باشد و به راحتی هک شود. چه اتفاقی می‌افتد؟.

بله ممکن است بعد از مدتی سر از مکانی در بیاورید که هکر‌های شرور خودروی شما را به آن نقطه فرستاده‌اند تا از شما دزدی کنند! شاید اکنون راحت‌تر متوجه تاکید بیش از اندازه سازندگان این سیستم بر روی امنیت آن شده باشید!

در خلال اعلام این همکاری بین دلفی و بلک بری، آقای دووس به افراد رسانه‌ای حاضر اعلام کرد که در سال ۲۰۱۹ این سیستم قابل تست خواهد بود؛ ولی در سال ۲۰۲۰ رانندگان را حذف خواهد کرد!
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین