تصاویر/ روزهای جهنمیِ لندن
آلبوم رنگی شده از بمباران "بلیتس"

تصاویر/ روزهای جهنمیِ لندن

بلیتس نام نخستین یورش گسترده هوایی ارتش نازی در جریان جنگ جهانی دوم به لندن و چند شهر دیگر انگلستان است که با 3 هزار جنگنده انجام گرفت. این حملات که 57 روز ادامه داشت بیش از یک میلیون خانه را نابود کرد و موجب کشته شدن 40 هزار نفر شد. این بمباران با هدف تسلیم انگلستان در برابر نازی‌ها
کد خبر: ۴۳۷۸۱
بازدید : ۱۲۲۶۷
۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۵
فرادید| حملات سنگین آلمان به انگلستان، موسوم به "بلیتس" که از سپتامبر 1940 تا می 1941 ادامه داشت.
 
به گزارش مجله تاریخ فرادید، بلیتس نام نخستین یورش گسترده هوایی ارتش نازی در جریان جنگ جهانی دوم به لندن و چند شهر دیگر انگلستان است که با 3 هزار جنگنده انجام گرفت. این حملات که 57 روز ادامه داشت بیش از یک میلیون خانه را نابود کرد و موجب کشته شدن 40 هزار نفر شد. این بمباران با هدف تسلیم انگلستان در برابر نازی‌ها صورت گرفت اما این کشور مقاومت کرد و از سوی دیگر آلمان نیز با شروع نبرد "بارباروس" در جبهه شوروی از ادامه حملات صرف نظر کرد. 
 
عکس هایی که در زیر مشاهده می‌کنید مربوط به ویرانی های شهر لندن در طول این حملات است. این عکس ها در ادامه پروژه رنگی کردن عکس های مهم تاریخی با تکنولوژی‌های جدید رنگی شده و به نمایش درآمده است.  
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱۴
غیر قابل انتشار: ۲
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
48
33
این تصاویر رو کسانی باید ببینند که عشق هیتلر و نازی ها اونا رو کشته و براش سر و دست می شکونند. اگه کمی عقل داشته باشند می فهمند اونی که بهش می گفتند پیشوای آلمان چقدر حیوون صفت بوده و بویی از انسانیت نبرده بوده.
نگاه