وعده حذف معطلی در ایستگاه‌های مترو تهران

وعده حذف معطلی در ایستگاه‌های مترو تهران

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران روز گذشته با ابلاغ دو حکم، مدیرعامل جدید شرکت بهره‌برداری مترو تهران و مشاور ارشد خود در حوزه مترو را منصوب کرد.
کد خبر: ۴۳۸۹۲
بازدید : ۶۵۶
۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۸
 وعده حذف معطلی در ایستگاه‌های مترو تهران
 
شهریار افندی‌زاده، قائم مقام معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران در مراسم تودیع محمد احمدی بافنده و معارفه فرنوش نوبخت در شرکت بهره‌برداری مترو تهران، ضمن تقدیر از زحمات مدیرعامل پیشین، بر ضرورت توسعه ناوگان و تامین واگن کافی برای مترو به منظور خدمت‌رسانی بهتر به شهروندان تاکید کرد و افزود: کاهش سرفاصله قطارها در دستور کار قرار دارد و باید بتوانیم سرفاصله را به دو تا ۳ دقیقه کاهش دهیم.
 
فرنوش نوبخت، مدیرعامل جدید شرکت بهره‌برداری مترو تهران نیز با اعلام آغاز جلسات رسمی کاری با مدیران این حوزه از نخستین روز کاری، بر شفافیت سیستم کاری تاکید کرد. میانگین سرفاصله قطارها در خطوط مختلف مترو تهران در ساعات پرکار مترو بین ۴ تا ۹ دقیقه است که در این بین خط هفت به دلیل عدم تامین ناوگان یک استثنا محسوب می‌شود و سرفاصله قطارها در این خط حدود ۳۰ دقیقه است.
 
مترو تهران برای کاهش سرفاصله قطارها به ۵/ ۲ دقیقه و جابه‌جایی روزانه ۱۰ میلیون مسافر با خطوط موجود، نیازمند ۲هزار واگن جدید است که طبق وعده دولت قرار است حدود یک هزار واگن در آینده نزدیک تامین شود.
 
تامین ناوگان کافی برای مترو تهران متناسب با توسعه خطوط نیازمند ورود یک مدیریت کلان دیگر است که روز گذشته محسن پورسیدآقایی، معاون شهردار تهران جعفر ربیعی را برای این کار انتخاب و طی حکمی وی را به سمت مشاور ارشد خود منصوب کرد.
 
در متن این حکم آمده است: «با توجه به حوزه حساس و پراهمیت مترو و حمل‌ونقل عمومی کلان‌شهر تهران، مسوولیت نظارت و هماهنگی بین راه‌آهن شهری و حومه (شرکت مترو، شرکت بهره‌برداری مترو و شرکت واگن‌سازی) به جنابعالی محول می‌شود تا در راستای تسهیل و تسریع در فرآیند اجرایی و عملیاتی و تحکیم و تقویت سازوکارهای مورد نیاز و شناسایی کاستی و کمبودها و ایجاد همدلی و هم‌افزایی، حداکثر مساعدت خویش را به کار‌گیرید.»
 
به این ترتیب انتظار می‌رود در دوره جدید با تفویض این ماموریت به ربیعی، توسعه خطوط مترو و تامین ناوگان با سرعت یکسان پیش برود و در نتیجه کیفیت سرویس‌دهی به شهروندان ارتقا یابد.
برچسب ها: مترو معطل شدن
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین