قبیله گوروکا
عکس‌هایی شگفت‌انگیز از اقوام مختلف جهان (۱۲)

قبیله گوروکا

"دانش تا زمانیکه به کار برده نشود، یک شایعه است"
کد خبر: ۴۳۹۸۵
بازدید : ۲۶۴۶
۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۸
قبیله گروکافرادیدجیمی نلسون، عکاس انگلیسی و متولد ۱۹۶۷ است. در سال ۲۰۱۰، او یک پروژه مستند هنری نمادین را با عنوان "پیش از آنکه از دنیا بروند" آغاز نمود. او با سفر به نقاط مختلف دنیا، از ۳۵ قببله بومی عکس‌های شگفت انگیزی گرفت و در ابتدای سال ۲۰۱۴ آن‌ها را منتشر کرد. عکس هایی که تحسین جامعه جهانی عکاسان را در پی داشت و جوایز فراوانی را برای او به ارمغان آوردند.

به گزارش فرادید، از ابتدای سال ۲۰۱۶، او بار دیگر سفرهای خود به اقصی نقاط جهان را آغاز کرده است. این پروژه که او از آن با عنوان "پیش از آنکه از دنیا بروند، قسمت دوم" یاد می‌کند، باعث شده است که از آغاز پروژه تا به حال، او به ۷ نقطه مختلف در جهان سفر کند. برنامه او برای این پروژه، عکسبرداری از ۳۵ قبیله بومی است. او بنا دارد که عکس‌های حاصل از این پروژه را در کتاب جدیدش در پاییز سال ۲۰۱۸ منتشر نماید. در ادامه با یکی از سفر‌های او همراه می‌شوید.
 
 

در این زمینه می توانید دنبال کنید:

تصاویر / قبیله کارو


 
پاپوآ گینه نو، قبیله گوروکا: ساکنان بومی دومین جزیزه پهناور جهان، شامل اقوام مختلفی می شوند که به لحاظ تفاوت های قومی و فرهنگی و زبانی، به عنوان یکی از ناهمگون ترین ها در جهان بر شمرده می شوند. زمین های سخت و خشن به همراه جنگ های بین قبیله ای باعث شده اند که روستا ها به انزوا کشیده شده و همینطور زبان های مختلف پدیدار آیند. تعدادی از گروه های مختلف، در نقاط پراکنده ای از فلات های مرتفع ساکن شده اند.

زندگی در روستاهایی که در ارتفاع قرار گرفته اند، بسیار ساده است. اهالی این روستاها در عین حال که به مقادیر فراوانی از غذاهای خوب دسترسی دارند، بسیار همراه و همگام با یکدیگر بوده و همینطور دارای احترام خاصی برای شگفتی های طبیعت هستند. امرار معاش آنها از طریق شکار، جمع آوری گیاهان، و کشت محصولات زراعی است. جنگ های بین قبیله ای امری رایج در این سرزمین هستند و مردان با آرایش کردن خویش و آویختن انواع زیورآلات، سعی در تحت تاثیر قرار دادن دشمن خود دارند.

شعار آنها بر این است:

"دانش تا زمانیکه به کار برده نشود، یک شایعه است"

 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه