جدیدی- خادم سرشاخی که تمامی ندارد

جدیدی- خادم سرشاخی که تمامی ندارد

در آخرین دقایق ثبت‌نام نامزدهای انتخابات فدراسیون کشتی، اتفاقی رخ داد که خیلی‌ها منتظرش بودند. عباس جدیدی با حضور در انتخابات ریاست فدراسیون کشتی، خود را به‌عنوان رقیب اصلی رسول خادم معرفی کرد.
کد خبر: ۴۴۴۶۹
بازدید : ۱۲۷۰
۲۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۴
جدیدی- خادم سرشاخی که تمامی ندارد 

در آخرین دقایق ثبت‌نام نامزدهای انتخابات فدراسیون کشتی، اتفاقی رخ داد که خیلی‌ها منتظرش بودند. عباس جدیدی با حضور در انتخابات ریاست فدراسیون کشتی، خود را به‌عنوان رقیب اصلی رسول خادم معرفی کرد. چند روزی است که ثبت‌نام از نامزدهای ریاست فدراسیون کشتی آغاز شده است؛
 
پس از اینکه در روز اول ثبت‌نام رسول خادم، رئیس کنونی فدراسیون کشتی، نام‌نویسی کرد، خبری از نامزد دیگری نبود تا اینکه روز گذشته چند رقیب برای رئیس مطرح کشتی ایران پیدا شد. عبدالله چمن‌گلی، سرمربی اسبق تیم ملی کشتی فرنگی و نقی کلانتری، دیروز صبح خود را به‌عنوان رقبای خادم معرفی کردند. رقیب اصلی رسول اما ساعاتی بعد معرفی شد؛ همان رقیب همیشگی دوران قهرمانی؛ عباس جدیدی.

اهالی کشتی به‌خوبی از رابطه جدیدی و خادم مطلع‌اند. دو کشتی‌گیری که هیچ‌وقت رابطه مطلوبی با هم نداشتند. در اواخر دهه ٧٠، عباس جدیدی و رسول خادم دو ستاره آسمان کشتی ایران بودند. در المپیک ١٩٩٦ آتلانتا، یک روز پس از اینکه عباس جدیدی با بی‌مهری داوران از طلای المپیک دور ماند، این رسول خادم بود که اولین طلای ایران پس از انقلاب را از آن خود کرد.

آن دو در آن سال‌ها گهگاه در یک وزن قرار می‌گرفتند و جالب اینکه رسول خادم که در دنیا بی‌رقیب بود، در مصاف با جدیدی مغلوب می‌شد.پایان سرشاخ‌های این دو در مسابقات جهانی ١٩٩٨ تهران بود؛ جایی که جدیدی شایستگی رسول برای حضور در تیم ملی را زیر سؤال برد و فردای آن روز، رسول خادم در معیت جدیدی از دنیای کشتی خداحافظی کرد.

برخلاف جدیدی، رسول اهل شلوغ‌کاری نبود و راه دیگری را پیش گرفت. او اولین ورزشی شورای شهر تهران بود و هنگامی ‌که که جدیدی در آستانه ورود به این نهاد مهم بود، او ترجیح داد دیگر در شورا نماند و به کشتی برگردد.

در چهار سالی که خادم ریاست کشتی ایران را بر عهده دارد، بازهم از زیرگیری‌های جدیدی بی‌نصیب نمانده است. نایب‌قهرمان المپیک قصد داشت در انتخابات چهار سال پیش هم نامزد شود؛ اما حضورش در شورای شهر، مانع حضورش در انتخابات شد. جدیدی در این چهار سال یکی از منتقدان اصلی رسول بود و حالا پس از خارج‌شدن از شورای شهر تهران، فرصتی عالی برای مبارزه دوباره با رسول پیدا کرده است.

دوره چهارساله ریاست خادم ۱۴ دی‌ سال جاری به اتمام می‌رسد و با توجه به حمایت رؤسای هیئت‌های استانی از رئیس فعلی فدراسیون، پیش‌بینی می‌شود او بتواند با‌اقتدار در رأس کشتی ایران باقی بماند. با وجود این، ورود جدیدی، انتخابات ١٤ دی را به یک انتخابات پرچالش تبدیل خواهد کرد. مطمئنا یکی از انگیزه‌های جدیدی برای حضور در این انتخاباتی که تقریبا در آن هیچ شانسی برای برنده‌شدن ندارد، سرشاخ‌شدن با رقیب قدیمی است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه