علم‌الهدی: خطر تکرار سقیفه بنی‌ساعده وجود دارد

علم‌الهدی: خطر تکرار سقیفه بنی‌ساعده وجود دارد

«سیداحمد علم‌الهدی» ظهر امروز در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی ضمن تبریک عید ولایت به نمازگزاران، گفت: لحظه‌ای که امیرالمومنین(ع) روی دست پیامبر(ص) بود، آن لحظه وجود اقدس صدیقه اطهر(س)، خودشان هم در بیابان غدیر حضور داشتند چون در سفر حجه‌الوداع، صدیقه اطهر(س) همراه امیرالمومنین(ع) در رکاب پیامبر اکرم(ص) در این سفر بودند.
کد خبر: ۴۶۱۰
بازدید : ۱۵۰۰
۱۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۶
«سیداحمد علم‌الهدی» ظهر امروز در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی ضمن تبریک عید ولایت به نمازگزاران، گفت: لحظه‌ای که امیرالمومنین(ع) روی دست پیامبر(ص) بود، آن لحظه وجود اقدس صدیقه اطهر(س)، خودشان هم در بیابان غدیر حضور داشتند چون در سفر حجه‌الوداع، صدیقه اطهر(س) همراه امیرالمومنین(ع) در رکاب پیامبر اکرم(ص) در این سفر بودند.
 
به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: در همان زمانی که صدیقه‌ی اطهر(س) آنجا حضور داشتند، در رحم پاک و مطهره ایشان، اول قربانی غدیر در حال پرورش بود. این نکته‌ای در خاطره غدیر است که غدیر را تلخ می‌کند. این اولین قربانی غدیر بود و هنوز که هنوز است، غدیر قربانی می‌گیرد.
 
عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: همه‌ی شهدای ما قربانی غدیرند. همه این عداوت‌ها و دشمنی‌های دشمنان ما در روی کره زمین به خاطر عداوت با امیرالمومنین(ع) است. خداوند متعال در آیه‌ی شریفه تبلیغ می‌فرماید «ای پیامبر(ص)، خدا تو را از ناس حفظ می‌کند». این جمله قرآن اعلام ‌خطر خداست و سوژه خطر را خدا معین می‌کند. این سوژه خطر توده است، یعنی توده مردم.
 
علم‌الهدی با بیان این‌که هر جریانی که از بیرون بخواهد هجمه کند به اسلام، در مقابل اسلام و مسلمین شکست‌ خورده است، اظهار کرد: دشمن اگر دشمن خارجی باشد، در برابر آن توانمندی متکی به عنایت و رأفت پروردگار، تاب نمی‌آورد. نمونه‌اش را همین دو روز قبل به چشم دیدید.
 
وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در سخنرانی که در نیروی دریای انجام دادند، با یک تهدید نسبت به دشمن جانی مزدور استکبار، آل‌سعود، یک کلمه فرمودند که «اگر بنا باشد به ما ظلم کنید، برخورد خواهیم کرد و در برخورد با خشونت برخورد می‌کنیم».
 
امام جمعه مشهد با اشاره به تغییر رفتار دولت سعودی با ایران پس از سخنرانی مقام معظم رهبری گفت: صلابت کلام رهبری باعث تغییر رفتار آل‌سعود با ایران شد. رئیس سازمان حج و زیارت از مکه و معاون وزیر خارجه، رسماً در مصاحبه تلویزیونی اعلام کردند به‌ مجرد اینکه مقام معظم رهبری چنین تهدیدی فرمودند، رفتار آل‌سعود با ما عوض شد و به ‌کلی از مواضع خصمانه‌شان عقب‌نشینی کردند.
 
وی تصریح کرد: صلابت و عظمتی که خداوند از رهبری در چشم دشمن خدا قرار داده بود باعث شد با یک جمله به ‌کلی دشمن تغییر روش و مسیر دهد.
 
علم‌الهدی ادامه داد: مسئولان نظام ما بدانند، سیاست‌گذاران کشور و دولت ما در سیاست‌گذاری روابط بین‌الملل و روابط خارجی بدانند، دشمنان ما، دشمنان خدا هستند، دشمن ما نیستند که ما بخواهیم با آنان مماشات کنیم و تعامل کنیم. دشمنان ما، دشمنان خدا هستند، هرچه بخواهند با آنان دست دهند، تعامل کنند و با روی خوش و خوش‌وبش بخواهند مشکل را برطرف کنند، آنان جری‌تر و گستاخ‌تر می‌شوند.
 
امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: سیاست‌گذاران دولت و کشور فرهنگ هیبت و صلابت رهبری را پیش گیرند. برخورد محکم و حکیمانه مقام معظم رهبری با آن صلابتی که از ولایت در چشم اهل عالم جا گرفته است، فرهنگ برخورد ما با دشمنان خداست، سیاست‌گذاران ما در روابط بین‌الملل، این فرهنگ را در جریان سیاست‌گذاری ملاک قرار دهند. با خوش‌وبش نمی‌شود دشمن را سر جایش نشاند. با دست دادن و احوال‌پرسی کردن و تعظیم و خضوع و خشوع، دشمن خدا عقب‌نشینی نمی‌کند.
 
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این‌که خدا دشمنان ما را به‌عنوان خط به پیامبر(ص) معرفی نمی‌کند، خاطرنشان کرد: خداوند خطر توده را معرفی می‌کند. جریان‌ها از نخبگان می‌آید و توده را این‌طرف و آن‌طرف می‌کند. این را به‌عنوان خطر خدا معرفی می‌کند. اگر مراقب توده نشدی، همین علی‌ابن ابی‌طالب(ع) افضل صحابه و افضل امت و نفس پیامبر(ع)، دستانش را می‌بندند، عزیزترین عزیزانش را مقابل چشمش شلاق می‌زنند و مردم هم کنار دیوار می‌ایستند. توده تماشا می‌کنند.
 
علم‌الهدی با تأکید بر این‌که دشمن با عملیات روانی توده را منحرف می‌کند، گفت: خطر توده است. یک جریان می‌آید با یک عملیات روانی، با یک شعار، توده را در یک موضعی قرار می‌دهد که در برابر خطرناک‌ترین و وحشتناک‌ترین حرکت‌هایی که روز دوم رحلت پیامبر(ص) در همین قضیه غدیر انجام گرفت، توده بی‌تفاوت می‌شود.
 
وی خاطرنشان کرد: این عبارت « یَعْصِمُکَ مِنَ النَّاسِ» اعلام ‌خطر به ما هم است. درست است مردم ما امروز پای ولایت ایستاده‌اند، اما اگر بنا شد شما از این مردم مراقبت نکنید، جریان‌ها می‌آیند توده را به یک‌طرف دیگری می‌برند. اگر به ‌طرف دیگر بردند، همان به سر ما می‌آید که 120 هزار نفر یک‌طرف می‌ایستند و پشت سر امام حسین(ع) 72 نفر بیشتر نیستد.
 
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خطر توده در جریان انتخابات است. در دروازه‌ی مردم‌سالاری کشور است. جریان‌ها از دروازه مردم‌سالاری که مظهر انتخابات است، وارد می‌شوند و از اینجا مردم را جابه‌جا می‌کنند، توده را جابه‌جا می‌کنند و همین توده را در مقابل خدا، در مقابل قرآن، در مقابل پیامبر(ص) و در مقابل ولایت وامی‌دارند که یا بجنگد یا بی‌تفاوت بایستد.
 
خطر تکرار سقیفه در انتخاب عناصر زاویه‌دار با ولایت وجود دارد
وی در ادامه خاطرنشان کرد: ما برای یک گروه، جریان و جناح خاصی حرف نمی‌زنیم. به ‌طور مطلق از هر جناح، جریان و گروه، اگر بنا شد عنصری بیاید در عرصه که با ولایت و رهبری زاویه داشته باشد و بتواند توده را این‌طرف و آن‌طرف کند، این خطر بزرگ سقیفه بنی‌ساعده برای ما هم پیش می‌آید.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین