جنایت در خیابان قیام

جنایت در خیابان قیام

گروهی از جوانان که در خیابان قیام دست به جنایت زده بودند، توسط پلیس دستگیر شدند.
کد خبر: ۴۷۷۰
بازدید : ۱۲۹۰
۱۴ مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۷
گروهی از جوانان که در خیابان قیام دست به جنایت زده بودند، توسط پلیس دستگیر شدند.

دوم مهرماه مردي با مراجعه به کلانتري١١٦ مولوي اعلام کرد که پسرش به نام محسن ٢٤ساله، در خيابان ري، روبه‌روي پارک کوثر در درگيري با چند جوان، بر اثر ضربات قمه و چاقو مصدوم و به بيمارستان منتقل شده اما با وجود اقدامات درمانی و بر اثر شدت جراحات وارده، جان باخته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمـد» و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه ٢٧ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

کارآگاهان با مراجعه به محل درگیری به تحقیق از شاهدان صحنه درگیری پرداختند. تعدادی از اهالی و کسبه محل در اظهارات خود گفتند: جوانی قدبلند با چند جوان دیگر درگیر شده بود و درحالی‌که هر دو طرف شمشیر و قمه همراه خود داشتند، ضرباتی به یکدیگر زدند که در این بین مقتول مورد اصابت چندین ضربه از ناحیه سینه، سر و بازو قرار گرفت و ضاربان نیز پس از آن به سرعت از محل متواری شدند.

در ادامه تحقیقات و با شناسایی تعدادی از مراکز تجاری محل درگیری که مجهز به دوربین‌های مداربسته بودند، تصاویر زمان درگیری از این دوربین‌ها استخراج شد و مورد بازبینی قرار گرفت.
با به دست آمدن تصاویر درگیری، تصاویر  5 جوان ضارب توسط اهالی و کسبه محل مورد شناسایی قرار گرفت و مشخص شد که تمامی آنها ساکن منطقه امامزاده یحیی هستند.

وقتی سجاد (‌هادی)، سلیم، حمید، اسماعیل (هر ٤ نفر ١٨ تا ١٩ساله) و سعید (٢٧ساله) شناسایی شدند، کارآگاهان به محل سکونت آنها مراجعه و در تحقیقات پلیسی اطلاع پیدا کردند که هر ٥ نفر آنها از بستگان نزدیک یکدیگر بوده و همگی آنها نیز پس از ارتکاب جنایت، از محل سکونت خود متواری شده اند.

در ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان به آموزش و مشاوره خانواده متهمان پرداختند تا در معرفی این گروه از مجرمان به پلیس با آنها همکاری کنند. سرانجام با ارایه مشاوره‌های لازم از سوی کارآگاهان، ابتدا سعید در پنجم مهرماه به اداره دهم پلیس آگاهی مراجعه و خود را به کارآگاهان معرفی کرد در ادامه سجاد (‌هادی) و سلیم، اسماعیل و حمید خود را به کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ معرفی کردند.

در تحقیقات از متهمان مشخص شد چندی پیش یکی از جوانان منطقه امامزاده یحیی به نام بهنام برای یکی از بستگان سلیم ایجاد مزاحمت کرده و سلیم با اطلاع از موضوع به سراغ بهنام رفته و با او درگیر شده است. در ادامه، بهنام پس از درگیری اولیه با سلیم نزد یکی از دوستانش به نام محسن رفت و از وی درخواست کمک کرد که محسن نیز به طرفداری از بهنام، با سلیم درگیر شد و او را با ضربه چاقو از ناحیه دست مجروح ‌کرد.

با ادامه درگیری، سلیم در تماس تلفنی با تعدادی از بستگان خود موضوع درگیری با محسن و مجروح شدن خود از ناحیه دست را با آنها در میان گذاشت که ٤ متهم دیگر پرونده نیز با اطلاع از محل حضور سلیم و مقتول، با شمشیر و قمه به محل درگیری مراجعه کردند و در یک نزاع دسته‌جمعی، محسن را از ناحیه سینه، سر، بازو، دست و پا مورد اصابت ضربات متعدد قمه و شمشیر قرار دادند و از محل متواری شدند.

متهمان پرونده ابتدا تلاش داشتند تا اظهاراتی خلاف واقع را بیان و خود را در این جنایت بیگناه معرفی کنند، اما با توجه به مستندات به دست آمده، هر ٥ متهم به مشارکت در درگیری منجر به جنایت اعتراف کردند.

با توجه به اعتراف متهمان به مشارکت در درگیری منجر به جنایت و مستندات پرونده، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس محترم پرونده صادر شد و تمامی تبهکاران جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.
برچسب ها: جنایت خیابان قیام
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین