چگونه بهترین تور استانبول را برگزینیم!
آگهی

چگونه بهترین تور استانبول را برگزینیم!

یک سفر خاطره‌انگیز و دل‌چسب می‌بایست دارای یک برنامه‌ریزی دقیق و درست باشد. از مهم‌ترین بخش‌های برنامه‌ریزی درست برای سفر انتخاب تور مناسب است. ولی تعدد گزینه‌ها با مشخصات گوناگون ممکن است مسافران را سردرگم و دچار اشتباه کند.
کد خبر: ۴۸۰۹۶
بازدید : ۱۷۹۴
۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۸

یک سفر خاطره‌انگیز و دل‌چسب می‌بایست دارای یک برنامه‌ریزی دقیق و درست باشد. از مهم‌ترین بخش‌های برنامه‌ریزی درست برای سفر انتخاب تور مناسب است. ولی تعدد گزینه‌ها با مشخصات گوناگون ممکن است مسافران را سردرگم و دچار اشتباه کند.

آژانس مقتدر سیر تابان، از برگزار کننده اصلی و مجری مستقیم تور استانبول و چارتر کننده پروازهای استانبول، در این راهنما می‌کوشد تا شما همراهان را با اصلی‌ترین عوامل تاثیرگذار در بهترین و مناسب‌ترین تورهای استانبول آشنا سازد. بررسی دقیق بسته‌های تور و آشنایی با این عوامل می‌تواند از اشتباهات مسافران جلوگیری کرده و لذت سفر را برای ایشان دوچندان کند و عدم سناخت ممکن است باعث ایجاد معضلاتی شود که سفر را دچار سختی و رنج نماید.

تور مناسب استانبول چیست؟

پاسخ به این سؤال بسیار دشوار است، زیرا مجموعه‌ی عواملی مانند تفاوت انتظارات، انواع مختلف سفر، مدت زمان سفر، هزینه‌ی در نظر گرفته شده و پارامترهای جانبی متفاوتی در آن موثرند. برای نمونه، مناسب‌ترین تور برای سفری تجاری، با یک سفر ماه عسل به کلی متفاوت است. علاوه بر مناسبت سفر، عامل هزینه‌ی در نظر گرفته شده نیز در معنای واژه‌ی مناسب‌ترین تور، مؤثر است، به عنوان مثال، برای سفری با صرفه اقتصادی بالا تور لحظه آخری استانبول و برای سفری بی دغدغه و بدون محدودیت‌های مالی، مناسب‌ترین انتخاب، تور لاکچری استانبول است. مسافر می‌بایست با مد نظر قرار دادن تمامی تفاوت‌ها و عوامل موثر، مجموعه انتظارات و توانمندی‌های خود برای سفر را در نظر بگیرد تا مناسب‌ترین تور را، برای سفر انتخاب کند.

همچنین کارشناسان تورهای استانبول در آژانس مسافرتی و گردشگری مقتدر سیر تابان این آمادگی را دارند تا راهنمایی کامل را در اختیار مسافران قرار دهند. همراهان عزیز می‌توانید با تماس تلفنی و شرح شرایط و توقعات خود، از کانترهای فروش تور استانبول راهنمای گرفته و بهترین تور را برای سفر خود برگزینند.

چگونه بهترین تور استانبول را برگزینیم!

عوامل مؤثر بر کم و کیف تور استانبول چیست؟

بسیاری از عوامل متفاوت در انتخاب تور استانبول، اثرهای متفاوتی می‌گذارند، آژانس مقتدر سیر تابان با فراهم آوردن لیست این عوامل تلاش دارد تا همراهان خود را به منظور انتخاب دقیق‌تر راهنمایی کند.

  • زمان سفر:

این که شما در چه فصلی یا ماهی از سال را برای سفر به استانبول برگزینید، می‌تواند هزینه‌ی یک تور را تا دو برابر و حتی بیشتر، متفاوت کند. برای استانبول، فصل‌های پر ترافیک، عید نوروز و تابستان (از اواسط خرداد آغاز و تا پایان شهریور ادامه دارد که شهریور بالاترین قیمت را دارد) است. سایر ماه‌ها ترافیک مسافرتی عادی دارد که البته همین وضعیت هم نسبت به سایر مسیرهای مسافرتی ایرانیان، بسیار زیاد است. در تمامی ماه‌ها و با توجه به قیمت عادی همان ماه، آخر هفته‌ها و همچنین تعطیلات -به‌خصوص تعطیلات با مدت‌زمان بالا- می‌توانند روی قیمت فوق‌العاده مؤثر باشند.

فارغ از قیمت، زمان سفر می‌تواند در کیفیت سفر مؤثر باشد. آب و هوای استانبول معتدل است و دمای هوای آن، شاید اندکی از تهران خنک‌تر باشد، بنابراین بهترین زمان سفر، ۶ ماهه اول سال است، هر چند جاذبه‌های فراوان و حراج‌های آخر فصلی استانبول، در فصول پاییز و زمستان، می‌تواند مسافران را به خود به اندازه تابستان جذب کند.

  • مدت زمان اقامت:

با توجه به این‌که مسافران برای چندمین بار قصد سفر به استانبول را دارند، چه میزان امکان اختصاص زمان برای سفر را دارند و همچنین چه میزان بودجه‌ای برای سفر مد نظر گرفتند، باید مدت زمان مناسب برای خود را برگزینند. حداقل زمان‌های تور استانبول ۳ شب و ۴ روز و حداکثر آن به ۷ شب می‌رسد. اگر چه گاهی مدت‌زمان‌های بیشتر هم ممکن است برگزار شود ولی به ندرت رخ می‌دهد.

برای کسانی که بار اول به استانبول سفر می‌کنند و امکان اختصاص وقت و بودجه را دارند طبیعتاً ۳ شب زمان کافی نیست و شاید ۵ یا ۶ شب زمان مناسبی باشد اما برای آن‌ها که سفرهای متعددی به این شهر ساحلی زیبا داشته‌اند و صرفا قصد عوض کردن آب و هوایی دارند، همان ۳ شب هم می‌تواند کافی باشد.

  • خطوط هوایی:

تورهای استانبول که از تهران برگزار می‌شود به صورت هوایی برگزار می‌شود. پروازهای موجود به استانبول یکی از متنوع‌ترین و متعددترین پروازهای خروجی از ایران است. تقریباً اکثر قریب به اتفاق خطوط هوایی داخلی و بخش عمده‌ای از خطوط هوایی ترک، پرواز‌های روزانه‌ای از مقصد تهران به استانبول دارند.

قیمت پروازهای داخلی، پایین‌تر است و پروازهای ترک از قیمت بالاتری برخوردارند. در میان پروازهای داخلی خطوط هوایی زاگرس، تابان و آتا قیمتی پایین‌تر و ماهان، ایران ایر و قشم‌ایر قیمتی بالاتر از رقبای داخلی خود دارند. اما از خطوط هوایی ترک پروازهای ترکیش ایرلاین بالاترین قیمت و پروازهای اطلس جت، کرندون و سان‌اکسپرس قیمت‌های مناسب‌تری دارند. مجموعاً کیفیت پروازهای خطوط هوایی ترک، بالاتر از خطوط هوایی ایرانی است.

برای کسانی‌که قصد سفری با بالاترین کیفیت، بدون در نظر گرفتن هزینه‌ی آن را دارند، مناسب‌ترین انتخاب ترکیش ایرلاین و برای کسانی که همزمان به کیفیت خوب و همچنین قیمت مناسب می‌اندیشند، بهترین گزینه خط هوایی اطلس جت است. آژانس مقتدر سیر تابان، با در اختیار داشتن پرواز چارتری روزانه‌ی خط هوایی اطلس جت به مقصد استانبول، یکی از مجریان مستقیم این تور است.

یکی دیگر از عوامل مهم در زمینه‌ی پرواز به استانبول، ساعت‌های رفت و برگشت است. مدت زمان پرواز ۳ ساعت است و ساعت‌های پروازی رفت در بعد از ظهر و ساعت‌های پروازی برگشت در صبح، می‌تواند مدت زمان حضور مسافر در استانبول را کاهش دهد. طبیعتاً ساعت‌های پروازی مناسب، هزینه‌ی بیشتری خواهند داشت.

  • محل اقامت:

از مهم‌ترین عوامل در انتخاب تور مناسب، محلی‌ست که قصد اقامت در آن را دارید. در درجه‌ی اول محله‌ای که انتخاب می‌شود، برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد. در سایت مقتدر سیر تابان، به شکل مفصل محله‌های استانبول بررسی شده که امکان انتخاب را دقیق‌تر خواهد کرد.

جدای از محل‌ها، هتل‌ها و درجه‌ی آن‌ها و رتبه‌های این هتل‌ها در سایت‌های مرجع، بسیار مهم است. استانبول از آن دست شهرهایی است که هتل‌های ۳، ۴ و ۵ ستاره با کیفیت و قیمت‌های متنوع دارد که از نظر کیفیت مناسب هستند. طبیعتاً هتل‌های ۵ ستاره که در مکان‌های اصلی شهر نظیر تکسیم و بسفر هستند، از قیمت بالاتری برخوردار هستند. برای اطمینان از کیفیت هتل‌ها، می‌توانید به سایت‌هایی نظیر تریپ ادوایزر و بوکینگ کمک گرفته و امتیاز و نظرات افراد مختلف را مطالعه کنید. همچنین کانترهای فروش آژانس مقتدر سیر تابان، آمادگی راهنمایی مسافرین عزیز را خواهند داشت.

چگونه بهترین تور استانبول را برگزینیم!

تورهای استانبول چه انواعی دارد؟

هر روز صدها تور عادی استانبول توسط مسافران خریداری و استفاده می‌شود اما در کنار این نوع تورها، دو نوع تور لحظه آخری استانبول و تور لاکچری استانبول در اکثر مواقع سال برگزار می‌شود که مسافران از آن‌ها بهره‌مند می‌شوند. برخی مناسبت‌ها یا زمان‌ها نیز، می‌تواند عامل برگزاری تورهای خاصی باشد. به عنوان مثال، تور ژانویه استانبول در شب‌های کریسمس، شب‌های ژانویه و سال نو برگزار می‌شود و مسافران می‌توانند این زمان را در این شهر زیبا، به سر برند.

به گزارش ویرلن مسافران باید دقت کنند اگر چه تورهای لحظه آخری ممکن است هزینه کمتری برای ایشان داشته باشد اما دارای شرایطی خاصی نیز هستند. در درجه‌ی اول این تورهای در همه زمان‌ها و به شکل روزانه ممکن است در دسترس نباشند و در برخی فصول یا روزهای هفته امکان پیدا کردن آن‌ها وجود نداشته باشد، بنابراین امکان برنامه‌ریزی به صورت بلند مدت برای مسافران برای این نوع تور وجود ندارد و صرفاً برای کسانی که توانایی سفر با برنامه‌ریزی کوتاه مدت را دارند به کار می‌آید. دیگر این‌که در صورت سفر به صورت گروهی با تعداد بالا احتمال این که ظرفیت مورد نیاز تأمین شود معمولاً وجود ندارد، چون این نوع تورها دارای ظرفیت محدودی هستند.

چگونه بهترین تور استانبول را برگزینیم!

تورهای استانبول مقتدر سیر کدامند؟

همه روزه افراد زیادی به تورهای استانبول را خریداری می‌کنند که این امر باعث شده این مقصد یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری ایرانیان باشد. با توجه به این استقبال همیشگی آژانس مقتدر سیر تابان، به عنوان یکی از برگزارکنندگان اصلی در تمامی روزهای سال تورهای این مقصد را برگزار می‌کند. مقتدر سیر چارتر کننده‌ی پروازهای دو خط هوایی با کیفیت اطلس جت و قشم ایر، است و این امر باعث می‌شود که این امکان را برای آن فراهم شود تا با قیمت‌های مناسب و کیفیتی قابل اتکا، این خدمات را ارائه کند.

به منظور راهنمایی هر چه بیشتر مسافران پیش و در هنگام سفر، آژانس مقتدر سیر مجموعه مقالات و راهنماهای گردشگری در سایت خود قرار داده است که مسافران می‌توانند هم پیش از سفر به منظور تصمیم‌گیری بهتر برای سفر و انتخاب تور خود بهره ببرند و هم در حین سفر از راهنماها جهت برنامه‌ریزی بهتر و دقیق‌تر بهره‌مند شود. همچنین با عضویت در کانال تلگرام یا اکانت اینستاگرام آژانس می‌توانید از مطالب هر روزه سایت استفاده کرده و اطلاعات گردشگری خود را افزایش دهید و همچنین در جریان آفرهای تور مقتدر سیر قرار گیرید.

نوروز ۹۷ با تورهای استانبول

برنامه‌ریزی برای سفر نوروزی از اوایل زمستان ذهن افراد را به خود مشغول می‌کند. در برخی مسیرها تورهای نوروزی در همان زمان ارائه شده‌اند و مسافران می‌توانند نسبت به خرید آن‌ها اقدام کنند اما مسیرهایی نظیر استانبول ممکن است کمی دیرتر در اختیار مسافران قرار گیرد. همچنین فروش تورهای این مسیر معمولاً تا نیمه‌های تعطیلات هم ادامه دارد اما نکته‌ای که باید مد نظر داشت آن است که اگر با توجه به عوامل بر شمرده در این متن، مناسب‌ترین تور با بهترین خطوط هوایی، ساعت‌های پروازی، بهتری هتل‌های محله‌های مناسب و دیگر عوامل سطح بالا را مد نظر دارید، حداکثر تا اواخر بهمن فرصت خرید تور استانبول نوروز 97 در سایت مقتدر سیر را خواهید داشت چون اکثر این تورها تا آن تاریخ به فروش رسیده‌اند.

نگاه
تازه‌‌ترین عناوین