بیچاره خریداران هیوندای!
فراخوان جهانی برای نسل قبل آزرا و سوناتا

بیچاره خریداران هیوندای!

موسسه ایمنی و سلامت بزرگراه‌های آمریکا (NHTSA) اعلام کرده ممکن است این نقص در خودروهایی که مالکان آنها سیستم ترمز را هنگام تمیز کردن خودرو می‌شورند پیش آید. در لیست فراخوان هیوندای اعلام شده مالکان 88 هزار دستگاه از سری آزرا که در فاصله سال‌های 2006 تا 2011 ساخته‌شده‌اند و نیز سوناتا مدل 2006 ضمن مراجعه به نمایندگی‌های مجاز هیوندای در آمریکا باید هرچه سریعتر نسبت به رفع نقص ماشین خود اقدام کنند.
کد خبر: ۴۹۵۳۲
بازدید : ۲۱۲۷
۰۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۲

فرادید| لفت‌لین نیوز (leftlane news) پایگاه خبری آمریکایی از فراخوان گسترده شرکت هیوندای برای دو مدل از سدان‌های پرفروش خود خبر داده که باید هر چه زودتر با مراجعه به نمایندگی‌های شرکت، رفع نقص شوند. سازنده کره ای اعلام کرده عدم رفع نقص سیستم ترمز این 2 خودرو می‌تواند به نقص اساسی و حتی آتش‌ گرفتن خودرو منجر شود. هیوندای قول داده با فراخوان خودروهای مذکور، نسبت به رفع این نقص اقدام کند.

بیچاره خریداران هیوندای!
به گزارش فرادید، هیوندای توضیح داده طراحی نامناسب سیستم ترمز این دو خودرو ممکن است باعث نفوذ آب و رطوبت به درون ماژول سیستم ای‌بی‌اس شده و برای سرنشینان خودرو خطر جدی ایجاد کند. از آنجا که مدل های آسیب‌دیده و ناقص از یک ماژول ضد قفل ترمز استفاده می کنند که وقتی خودرو خاموش می شود، همچنان سامانه را روشن نگه می‌دارد، اگر رطوبت به ماژول ABS وارد شود با گذشت زمان توان ایجاد نقص در سیستم برق و الکتریسیته خودرو را دارد.در عین حال، یک اتصالی یا جرقه کوچک در سیستم برق خودرو می‌تواند زمینه آتش گرفتن قسمت‌های زیرین را فراهم کند.

بیچاره خریداران هیوندای!

موسسه ایمنی و سلامت بزرگراه‌های آمریکا (NHTSA) اعلام کرده ممکن است این نقص در خودروهایی که مالکان آنها سیستم ترمز را هنگام تمیز کردن خودرو می‌شورند پیش آید. در لیست فراخوان هیوندای اعلام شده مالکان 88 هزار دستگاه از خودرو آزرا که در فاصله سال‌های 2006 تا 2011 ساخته‌شده‌اند و نیز سوناتا مدل 2006 ضمن مراجعه به نمایندگی‌های مجاز هیوندای در آمریکا باید هرچه سریعتر نسبت به رفع نقص ماشین خود اقدام کنند.

بیچاره خریداران هیوندای!
این مشکل در حالی بروز کرده که خریداران ایرانی در فاصله یک دهه اخیر تعداد زیادی از 2 خودروی سوناتا و آزرا راخریداری کرده‌اند ولی کمتر پیش آمده که فراخوان‌های جهانی شرکت‌ها که بعضا بی‌توجهی به آنها نتایج مرگباری به همراه داشته، در ایران اعلام شده یا به شکلی مطلوب از ناحیه فروشندگان اطلاع‌رسانی شوند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین