احمدی‌نژاد و روحانی هر دو استقلالی‌اند؟

احمدی‌نژاد و روحانی هر دو استقلالی‌اند؟

بازی استقلال و پرسپولیس است و بد نیست یادی کنیم از روزهای بچگی و نوجوانی فوتبالیست هایی که دست تقدیر آنها را به سمت رنگ مخالف کشاند.
کد خبر: ۵۵۳۴
بازدید : ۱۷۹۱
۰۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۹
بازی استقلال و پرسپولیس است و بد نیست یادی کنیم از روزهای بچگی و نوجوانی فوتبالیست هایی که دست تقدیر آنها را به سمت رنگ مخالف کشاند. 

به گزارش خبرآنلاین، البته در این گزارش تنها به این دسته از فوتبالیست ها نمی رویم و اشاره ای می کنیم به اینکه آدم های مطرح کدام طرفی اند. با اینکه بعضی ها سال هاست تلاش می کنند ماهیت واقعی خود را پنهان کنند و نگویند استقلالی اند یا پرسپولیسی، تحقیقات زیرپوستی ما سرانجام به نتایج روشنی درباره آنها رسید. به همین دلیل نام عده ای از آنها را فاش می کنیم تا عبرتی باشد برای بقیه تا خودشان شفاف بگویند استقلالی اند یا پرسپولیسی. در این بین حتی سراغ روسای جمهور فعلی و پیشین رفتیم و به اطلاعات جالبی درباره آنها رسیدیم. 

احمدی نژاد و روحانی؛ هر دو استقلالی؟!
این دو رئیس جمهور استقلالی اند. برای این ادعا هم مدرک داریم. بعد از حضور احمدی نژاد در تمرین تیم ملی، فاش شد که او به یکی از بازیکنان استقلال گفته است: «امسال دیگر قهرمان شوید. منتظریم!» این بازیکن هم خیلی زود به همبازی هایش می گوید رئیس جمهور استقلالی است. جالب اینجاست ماجرای استقلالی بودن حسن روحانی هم این شکلی لو رفته. نقل است بعد از صعود تیم ملی به جام جهانی و بازگشت به تهران، در دیدار رئیس جمهور با بازیکنان، لحظه ای که روحانی با یکی از استقلالی ها به شدت خوش و بش می کند، یکی از نزدیکان می گوید: «حاج آقا استقلالی هستند و بازی هایتان را پیگیری می کنند!» 

گزارشگران هم که.... معلوم است
عادل فردوسی پور در بچگی پرسپولیسی بوده و این را جلوی فرهاد مجیدی اعتراف کرد. وقتی ستاره استقلالی ها رو به او گفت که «پدرت در دبی به من گفت عادل از اینهایی بود که هر جمعه پرچم به دست می رفت ورزشگاه تا پرسپولیس را تشویق کند.» جواد خیابانی هم که استقلالی است. از استقلالی بودن او هم همین بس که در دوران اوج رهبری فرد از طرف فتح الله زاده با این بازیکن تماس گرفت تا استقلالی اش کند. جواد آن وقت ها در یکی از مجلات فتح الله زاده کار می کرد. مزدک هم جزو استقلالی هاست اما جالب اینجاست که در گزارش هایش اینقدر تو کار استقلال می گذارد که معمولا آبی ها در ورزشگاه علیه اش شعار می دهند!

کریمی و مجیدی؛ اول استقلالی یا پرسپولیسی؟
درباره علی کریمی هنوز ادعای ثابت شده ای وجود ندارد ولی اول او به استقلال نزدیک شد و بعد به پرسپولیس رفت. فتح الله زاده مدیرعامل سابق استقلال هم می گوید که کریمی با آنها تمام کرده بود و لحظه آخر عابدینی روی هوا او را زد. ماجرا از این قرار است که در جام رمضان کریمی با تیم فتح حاضر می شود. قبل از حضور در این بازی ها استقلالی ها دنبال کریمی بودند اما تماشاگران آبی پس از درخشش علی مقابل سالنی بازان استقلال، علیه اش شعار می دهند و این مسئله باعث ناراحتی شدیدش می شود تا سر از پرسپولیس در بیاورد. با این حال درباره کریمی هنوز ابهام هایی هست ولی درباره برادرش فرشید اصلا. او از همان بچگی استقلالی بود و هنوز هم هست!
 
خیلی خیلی جالب است که دقیقا همان شایعات و خبرهایی که درباره کریمی بوده، درباره مجیدی ستاره استقلالی ها هم حضور داشت. نقل است او در سال های حضور در بهمن معمولا با پیراهن های قرمزش به تمرین می رفت. رسانه های سال 77 خبرهایی نوشتند از انتقال مجیدی به پرسپولیس. اتفاقا او حتی به دیدار عابدینی رفت و نزدیک بود قرارداد بندد. عابدینی می گوید: «راست و حسینی بگویم. با فرهاد بسته بودیم ولی متوجه شدم استقلالی است. وقتی دیدم آبی را بیشتر دوست دارد گفتم حضور او در پرسپولیس نه به صلاح خودش است و نه تیم ما.»  

ماجرای خنده دار اکبرپور و کریم باقری
آقا کریم یک استقلالی بوده. مدرکش هم موجود است. فقط لازم است این چند جمله را از علیرضا اکبرپور بخوانید: «اهل دروغ نیستم. آقا کریم استقلالی دو آتیشه بود و من و او سر این ماجرا کری داشتیم!» اکبرپور با این حرف خودش را هم لو می دهد. او که سال ها پیراهن استقلال را پوشیده، می گوید: «من آن موقع پرسپولیسی دو آتیشه بودم و بدجور کری خوانی می کردیم. از دست قضا بعدها من استقلالی شدم و کریم پرسپولیسی.»  

عابدزاده و ماجرای یک راز
نفر آخر لیست هم احمدرضا عابدزاده است؛ کسی که اول برای استقلال بازی کرد و بعد پرسپولیس. زندگی عابدزاده قطعا دو نیمه داشته؛ یک نیمه استقلالی و یک نیمه پرسپولیسی. او اول به استقلال رفت و سه سال برای آنها بازی کرد. به خاطر مصدومیتش و رفتاری که استقلالی ها داشتند به سپاهان رفت و بعد هم پرسپولیس. عابدزاده را نمی توان پرسپولیسی خواند؛ با اینکه بخش اعظمی از دوران حرفه ای اش را در این تیم بازی کرده. احمدرضا خودش هم در یک مصاحبه گفت: «این که استقلالی ام یا پرسپولیسی یک راز است.» در واقع او با این کار نشان داد که می خواهد هواداران دو تیم را داشته باشد. ولی فراموش نکنید او اول به استقلال رفت!

مدرکش هست
چهره هایی هم هستند که مدرک مستند درباره تمایل شان به رنگ مخالف در گذشته وجود داشته. مثلا دایی برای استقلال اردبیل بازی کرده یا فتح الله زاده که در پرسپولیس خوی توپ می زده. قلعه نویی هم عضو شاهین بوده و هنوز خیلی ها از جلسه معروفش با پروین نقل و قول هایی می آورند. رضا عنایتی مهاجم سابق استقلال هم که پرسپولیسی بوده و شاهد در این زمینه زیاد است؛ حداقل همبازی هایش در ابومسلم این را اعتراف کرده اند. آقا رضا با اولین پول قلمبه ای که در ابومسلم گرفت یک پیکان گوجه ای خرید، آن هم به عشق پرسپولیس!

رحمتی...!
درباره گلر استقلال هم بحث هایی هست؛ منظورمان مهدی رحمتی است. اخیرا یکی از استقلالی های قدیم وقتی با خبرنگاری گپ می زد، با خنده به او گفت: «نمی خواهم بگویم مهدی رحمتی پرسپولیسی بوده! حالا شما هم از کنارش بگذر و دیگر سوال نپرس....!»  

ماجرای عجیب مهدوی کیا
فتح الله زاده مدیرعامل استقلال می گوید: «حاجی جان با مهدوی کیا تمام کرده بودم. حیف که حال ندارم این کمدم را بگردم وگرنه قرارداد او را به شما نشان می دادم!» یعنی مهدوی کیا هم استقلالی بوده؟ دوستان قدیمی کیا که می گویند او شدیدا پرسپولیسی بوده است اما خبر می رسد که دایی های مهدوی کیا استقلال دو آتیشه بودند و هستند.  
 
ماجرای این چند نفر
درباره بعضی استقلالی ها و پرسپولیسی  ها هم از این بحث ها بود. سراغ پاسی های قدیم بروید اعتراف می کنند که آرش برهانی در این تیم چطور برای استقلالی ها کری می خواند؟ مهرداد میناوند هم می گویند استقلالی بوده ولی خودش با تکذیب این موضوع می گوید: «داداش مدرک دارم. بنده سر اینکه در پاس پیراهن قرمز می پوشیدم، داستان داشتم. حتی فیروز کریمی می خواست اذیتم کند.» درباره بهروز رهبری فرد هم همین داستان ها هست. اینکه استقلالی بود وفقط به خاطر محمد پنجعلی که بچه محل شان بود پرسپولیسی شد. حسین کعبی هم که اعتراف کرده استقلالی بوده.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه