بازداشت یک بوکسور به اتهام سرقت

بازداشت یک بوکسور به اتهام سرقت

دوربین‌های مدار بسته نصب‌شده در اتاق خواب یک آپارتمان، دزد بوکسور را شکار کرد.
کد خبر: ۵۵۳۵
بازدید : ۱۴۴۵
۰۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۱
دوربین‌های مدار بسته نصب‌شده در اتاق خواب یک آپارتمان، دزد بوکسور را شکار کرد.
 
به گزارش ایران، مأموران پلیس کلانتری 14 ساری وقتی برای بررسی محل حادثه به آنجا رفتند با دیدن دوربین‌های مداربسته به پایش تصویر اتفاقات چند ساعت پیش پرداختند. در جریان همین بررسی‌ها بود که برای چند لحظه در تاریکی داخل یکی از اتاق خواب‌ها تصویری از دزد سمج دیده شد.
 
مأموران که همین تصویر را برای ردیابی دزد جوان کافی می‌دانستند اقدام به وضوح نمای آن کردند و چهره واقعی دزد آپارتمان مشخص شد.
 
به دنبال به دست آمدن این سرنخ، مأموران برای شناسایی مشخصات دزد تنومند وارد عمل شدند و در میان تصاویر آلبوم مجرمان حرفه‌ای توانستند ردی از این دزد به دست آورند.
 
با شناسایی مشخصات دزد جوان، تجسس‌ها برای به دست آوردن ردی از مخفیگاه این تبهکار آغاز شد تا اینکه مأموران دریافتند او که ایمان نام دارد و 28 ساله است در یکی از محله‌های شرقی مرکز استان مازندران پنهان شده است.
 
با توجه به این سرنخ‌ها مأموران این منطقه را به صورت نامحسوس تحت مراقبت‌های ویژه خود در آوردند و رفت و آمد‌های افراد را زیر نظر گرفتند تا اینکه متوجه مراجعه دزد جوان به مخفیگاهش شدند.
 
مأموران کلانتری بلافاصله وارد عمل شدند و دزد جوان را در تله خود انداختند و او را به محاصره در آوردند.
 
مرد جوان که همه راه‌های فرار را به روی خود بسته می‌دید خود را تسلیم کرد و با انتقال این مرد ورزشکار به کلانتری، تحقیقات از وی درباره سرقت آغاز شد.
 
دزد سمج در مراحل نخستین بازجویی‌های پلیسی ادعای بی‌گناهی کرد و پلیس که سماجت‌های دزد جوان را برای انکار دید، تصاویر ثبت‌شده از وی در داخل اتاق خواب آپارتمان محل سرقت را به نمایش درآورد.
 
مرد تبهکار که راز خود را فاش‌شده می‌دید، ناچار لب به اعتراف گشود و پرده از اقدامات خلافکارانه‌اش برداشت. ایمان در اعترافات خود ادعا کرد: از ورزشکاران رشته بوکس هستم و در چند مسابقه هم شرکت کرده‌ام اما در جریان همنشینی با دوستان ناباب به دام اعتیاد و شیشه گرفتار شده‌ام.
 
وی افزود: اوایل تصور می‌کردم به راحتی هر بار که بخواهم قادر هستم اعتیاد را کنار بگذارم اما بعد از آلوده‌شدن متوجه شدم افیون مرا چنان در دستان خود اسیر کرده است که چاره‌ای جز اطاعت از او ندارم. روزهای نخست به هر ترتیبی بود پول تهیه مواد را تأمین می‌کردم اما این اواخر دیگر توان پرداخت نداشتم، به همین دلیل به فکر دزدی افتادم. وقتی روز حادثه دیدم لامپ این آپارتمان خاموش است و کسی در خانه حضور ندارد از راه دریچه کوچکی که در راهرو برای سرویس بهداشتی تعبیه شده بود وارد آپارتمان شدم و دست به سرقت زدم.
 
مأموران وقتی مجرم ورزشکار را برای تشریح چگونگی ورود به داخل ساختمان به محل سرقت بردند از جهش بلند او تعجب کردند چرا که دریچه سرویس بهداشتی در ارتفاع بالایی واقع شده بود و هر کسی امکان ورود از آنجا به داخل را نداشت.
 
با توجه به اعترافات این مرد، با صدور دستورات قانونی از سوی بازپرس دادسرای ساری متهم تا انجام تحقیقات تکمیلی درباره سایر اقدامات خلافکارانه‌اش در اختیار پلیس قرار گرفت.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه