تمام استان‌ها برای وقوع احتمالی سیل آماده باشند
وزیر نیرو هشدار داد:

تمام استان‌ها برای وقوع احتمالی سیل آماده باشند

وزیر نیرو هشدار داد: همه استان‌ها به ویژه استان‌های شمالی و غربی در مقابل بارش‌های روزهای آینده و احتمال وقوع سیل آماده باشند.
کد خبر: ۵۶۳۳
بازدید : ۱۶۹۵
۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۹
وزیر نیرو هشدار داد: همه استان‌ها به ویژه استان‌های شمالی و غربی در مقابل بارش‌های روزهای آینده و احتمال وقوع سیل آماده باشند.
 
به گزارش مهر، حمید چیت چیان با اشاره به اینکه یک ماه و ۱۰ روز از سال آبی جدید می گذرد، گفت: میانگین بارش از اول مهر تاکنون به ۲۸ میلی متر رسیده که نسبت به پارسال ۲۲ درصد و نسبت به دراز مدت ۱۱۵ درصد افزایش نشان می دهد.
 
وزیر نیرو اظهارداشت: همه استان ها به ویژه استان های شمالی و غربی در مقابل بارش های روزهای آینده و احتمال وقوع سیل آماده باشند. ‌تمرکز این بارش ها در شمال و غرب کشور بوده و در برخی نقاط بارش زیاد و در برخی دیگر بارشی ثبت نشده است.
 
چیت چیان به سیل مخرب چند روز اخیر در لرستان و ایلام اشاره کرد و گفت: قطع برق در این دو استان که در اثر وقوع سیل اتفاق افتاده بود در همان روز اول حادثه برطرف شد و از دیروز شهر ایلام و کوهدشت مشکلی از نظر آب نیز ندارد.
 
وی اضافه کرد: آب شهر ایلام از دو منبع سد ایلام و چشمه گل گل تامین می شود که در حادثه سیل این چشمه به زیر آب فرو رفته بود که این مشکل برطرف شده و ۵۸۰ لیتر در ثانیه آب در اختیار مردم قرار می گیرد.
 
وزیر نیرو خاطرنشان کرد: پیش از این ۵۳۰ لیتر آب در شهر ایلام توزیع می شد اما به دلیل وقوع سیل ساکنان این شهر برای شستشو آب بیشتری نیاز دارند. استان های اصفهان، ‌ کردستان و سایر استان های همجوار استان های لرستان و ایلام برای کمک رسانی اقدام کردند.
 
چیت چیان درباره حجم آب سدهای کشور نیز گفت:‌ بارش های اخیر در نقاطی مانند سد سیمره و کرخه ذخیره حدود ۳۰۰ میلیون متر مکعبی ایجاد کرده که البته در مقایسه با ظرفیت سد کرخه (۷ میلیارد مترمکعب) و ظرفیت سد سیمره (بیش از یک میلیارد مترمکعب)، ناچیز است.
 
وی ابراز امیدواری کرد در روزهای آینده شاهد بارش های خوبی باشیم و تابستان ۹۵ را هم به خوبی بگذرانیم.
برچسب ها: استان سیل هشدار
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه