علاقه رنو-نیسان به باتری‌های چینی

علاقه رنو-نیسان به باتری‌های چینی

این شرکت باتری‌های مورد نیاز خودروسازان آلمانی نظیر فولکس‌واگن و ب‌ام‌و را نیز تامین می‌کند از حمایت دولت چین نیز بهره‌مند است و در سال گذشته شاهد رشد ۳۴ درصدی فروش بود.
کد خبر: ۵۶۶۴۴
بازدید : ۸۸۱
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۹

یک تولید کننده چینی باتری‌های مورد نیاز شرکت‌های نیسان و رنو را تامین خواهد کرد. به گزارش نشریه ژاپنی نیکی، شرکت CATL در نخستین همکاری خود با یک خودروساز ژاپنی باتری‌های مورد نیاز برای تولید سدان برقی نیسان به نام «سلفی» را تامین خواهد کرد.

علاقه رنو-نیسان به باتری‌های چینی

بناست سلفی در نیمه دوم سال‌جاری به بازار چین عرضه شود. شرکت خودروسازی نیسان قصد دارد ظرف مدت ۵ سال لااقل ۲۰ مدل خودروی تمام برقی در بازار چین عرضه کند که سلفی نخستین آنهاست. برد مسافتی این خودرو ۳۳۸ کیلومتر است. رنو دیگر عضو اتحاد رنو-نیسان-میتسوبیشی نیز قصد دارد باتری‌های این شرکت چینی را در ارائه نسخه برقی خودروی «کانگو» به کار بگیرد. این شرکت باتری‌های مورد نیاز خودروسازان آلمانی نظیر فولکس‌واگن و ب‌ام‌و را نیز تامین می‌کند. این شرکت که از حمایت دولت چین نیز بهره‌مند است، در سال گذشته شاهد رشد ۳۴ درصدی فروش بود. خودروهایی برای دریافت کمک هزینه برقی‌سازی دولت چین در اولویت هستند که باتری‌های‌ چینی در تولید آنها به کار گرفته شده باشند.

 

 

منبع : دنیای اقتصاد

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه