تیگوان2018 فقط 550میلیون!
بازار خودرو در آتش دلار و گرانی می‌سوزد

تیگوان2018 فقط 550میلیون!

ا بروز آشفتگی شدید در بازار خودروهای وارداتی، در کمال ناباوری قیمت محصولات فولکس‌واگن به مرز 410 و 550 میلیون تومان رسیده است. این در حالی است که بهمن ماه 96 قیمت مدل پاسات 275 و قیمت مدل تیگوان 279 میلیون تومان اعلام شده بود.
کد خبر: ۵۶۸۱۷
بازدید : ۲۰۲۱
۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۲

فرادید| گرانی در بازار خودرو وارد مرحله تازه‌ای شده و برخی از ساده‌ترین محصولات وارداتی بازارهای جهانی را به اتومبیل‌هایی فوق‌العاده گران و دور از دسترس تبدیل کرده است. در آخرین اتفاق، رکورد قیمت تیگوان و پاسات در بازار خودرو شکست تا مثال مشهور فیل هوا کردن برای ماموت خودرو عینیت پیدا کند.

تیگوان2018 فقط 550میلیون!

به گزارش فرادید، آخر چه کسی باور می‌کندیک نفر برای خرید دو اتومبیل اکونومی و عادی فولکس در ایران بیش از 100 هزار دلار پرداخت کند. ماموت خودرو اما با کمک سیاست‌های اقتصادی اخیر دولت موفق به انجام این مهم شده است! حدود 5 هفته پیش در نخستین روزهای سال 97 تصویری در فضای مجازی منتشر شد که در آن خیل عظیمی از متقاضیان محصولات فولکس را جلوی درب شرکت ماموت در صفی طولانی نشان می‌داد و از تقاضای بالا در ایران برای محصولات این برند حکایت داشت.

ما انروز خندیدیم و تعجب کردیم چرا باید اینهمه صف برای خرید محصولات اقتصادی و کاملا معمولی فولکس‌واگن در میرداماد شکل بگیرد. حالا اما مشخص شده آنها که نبض بازار در دستشان است و اهل معامله اند به خوبی ارزش خرید دو محصول تیگوان و پاسات را می‌دانند.

تیگوان2018 فقط 550میلیون!

درک این حضرات کارآفرین (در مفهوم اتریشی علم اقتصاد، اینترپیونرشیپ یا کارآفرین کسی است که هر فرصت را با هدف کسب سود در هوا می‌قاپد) از آتیه بازار فولکس در ایران بسیار دقیق بوده به طوری که در کمتر از 3ماه از ورود نخستین محصولات این برند به ایران شاهد 2 برابر شدن قیمت خودروهای مذکور هستیم.

در واقع با بروز آشفتگی شدید در بازار خودروهای وارداتی، در کمال ناباوری قیمت محصولات فولکس‌واگن به مرز 410 و 550 میلیون تومان رسیده است. این در حالی است که بهمن ماه 96 قیمت مدل پاسات 275 و قیمت مدل تیگوان 279 میلیون تومان اعلام شده بود. خب اینطور که از فضای بازار خودرو مشاهده می‌شود، افزایش سرسام‌آور قیمت دلار در کنار رشد میزان تعرفه واردات موجب شده تا دیگر کمتر کسی بتواند حتی به فکر خرید اتومبیل وارداتی باشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین