40 روز معطلی در فرودگاه!
"نمی‌دانم چطور می‌شود که برخی تا این اندازه سنگدل باشند"

40 روز معطلی در فرودگاه!

چهل روز است که خانواده حسن احمد در ترمینال ایِ فرودگاه بین‌المللی شرمِت‌یووی مسکو زندگی می‌کنند.
کد خبر: ۵۷۴۸
بازدید : ۵۱۸۵
۱۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۰
40 روز معطلی در فرودگاه

فرادید| چهل روز است که خانواده حسن احمد در ترمینال ایِ فرودگاه بین‌المللی شرمِت‌یووی مسکو زندگی می‌کنند.
 
به گزارش فرادید به نقل از بیزینس اینسایدر، یک خانواده شش نفره‌ی کردِ سوری که در شمال عراق زندگی می‌کردند، پس از تهدیدات به وجود آمده توسط گروه تروریستی داعش تصمیم کردند تا وطن خود را ترک کنند. آن‌ها مصمم بودند تا به روسیه یعنی محل اقامت خانواده‌ی همسر احمد بروند.
 
اما کابوس از همان بدو ورود آن‌ها به فرودگاه شروع شد.
 
خانواده‌ی احمد در ابتدا دو هفته در بازداشت به سر بردند، زیرا مسئولین روسی ادعا می‌کردند که آن‌ها با گذرنامه‌های جعلی وارد خاک روسی شوند. تمام اعضای خانواده به استثنای دو عضو سه ساله و پنج ساله، صاحب گذرنامه عراقی. آن‌ها از طریق ملیت حسن، گذرنامه سوری دریافت کرده بودند.
 
روسیه به دلیل اینکه فکر می‌کرد گذرنامه‌های آن‌ها جعلی است، با درخواست پناهندگی‌شان نیز مخالفت کرد. این در حالی بود که مقامات روسی اصالت گذرنامه‌های آن‌ها را تایید کرده بودند.
 
خانواده احمد درخواست پناهندگی خود را دوباره ارائه کرده است، اما آن‌ها حق دارند در بازه زمانی بررسی درخواستشان وارد خاک روسیه شوند و به همین دلیل در فرودگاه مانده‌اند.
 
40 روز معطلی در فرودگاه

اعضای خانواده احمد در این مدت در محوطه‌ی شیشه‌ایِ ویژه استعمال دخانیات زندگی کرده‌اند و چمدان‌ها و وسایلشان دور آن‌ها را احاطه کرده است.
 
مقامات روسی شرایط را آن‌قدر بر خانواده احمد سخت گرفته‌اند که چند هفته پیش همسر احمد، گلستان، از حال رفت و همراه دو مامور محافظتی به بیمارستان منتقل شد. گلستان می‌گوید: «ما خانه و کاشانه‌مان را رها کردیم. ما فقط می‌خواستیم مانند بقیه مردم جهان در صلح و آرامش زندگی کنیم. اما آن‌ها به ما پناهندگی نمی‌دهند. آن‌ها می‌گویند که اینجا اروپا نیست.»
 
در حال حاضر تنها کاری که از آن‌ها برمی‌آید انتظار کشیدن است. آن‌ها نمی‌دانند که چه زمانی درخواستشان بررسی خواهد شد و تا روز آمدن جوابشان باید برای تامین غذا و لباس گرم، چشمشان به دست غریبه‌ها باشد. سازمان ملل نیز هر پنج روز یکبار برای آن‌ها بطری‌های بزرگ آب می‌برد.
 
40 روز معطلی در فرودگاه

شرایط آن‌ها وخیم‌تر شده است. تجهیزات گرمایشی فرودگاه از دو هفته پیش از کار افتاد و مشکلی را بر مشکلات خانواده احمد اضافه کرد. احمد می‌گوید: «نمی‌دانم چطور می‌شود که برخی تا این اندازه سنگدل باشند. نمی‌فهم. مردم از جنگ و خشونت پا به فرار گذاشته‌اند.»
 
جنگ داخلی سوریه شدت گرفته و گروه تروریستی داعش نیز در برخی مناطق این کشور حکمرانی می‌کند. شرایط پنج سال اخیر سوریه باعث شده تا میلیون‌ها نفر از این کشور به کشورهای دیگر بروند. صدها هزار نفر وارد کشورهای اروپایی و کشورها دیگر شده‌اند و هنوز بسیاری از آن‌ها سرپناه دائمی ندارند.
 
منبع: BusinessInsider
ترجمه: وبسایت فرادید

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۶
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۵
7
0
اون اقایی که فیگور لختی رو عکس میندازه رو بگین از کرملین بیاد پناهندگی بده
نمیمره که!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۶
1
9
فک کردی ایرانه چند میلیون افغانی بی حساب و کتاب بیان توش
جاهای دیگه صاحب دارن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۶
1
7
دنیا ببید ایرانی ها چطور با آغوش با از میلیون ها پناهنده افغانی و عراق و کرد ، سالهای سال پذیرایی که مردم عزیز ما حتی یک بار اعتراض هم نکردند،
آن وقت اروپای متمول با کمتر از یک میلیون نفر مهاجر حتی شبیه حیوان های خانگی شان هم رفتار نکردند!

متاسفانه آخر سر هم ما محور شرارت هستیم،
البته این قضیه به ضعف رسانه ای و سیاست های غلط ما هم مربوط میشود.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۶
5
2
یکی از بچه ها 3 سالشه یعنی بعد از شروع جنگ به دنیا اومده اخه مجبوری ؟!
آذر
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۶
8
1
وسط اين همه گرفتاري و فقر وبدبختي اين همه بچه آوردنت چي بود ؟هر چي شعور كمتر بچه بيشتر .
پیشنهاد ویژه