نگاهی به پرونده یک مجری ممنوع‌التصویر
«امشب» از بلاتکلیفی درمی‌آید؟

نگاهی به پرونده یک مجری ممنوع‌التصویر

برنامه «امشب» که پیشتر اعلام شده بود از هفته آینده با اجرای علی ضیاء بار دیگر به آنتن شبکه اول سیما برمی‌گردد، با اعلام رسمی ممنوع‌التصویری این مجری، در آستانه‌ی پخش در بلاتکلیفی انتخاب مجری به سر می‌برد.
کد خبر: ۵۷۸۱
بازدید : ۶۷۸۲
۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۸
برنامه «امشب» که پیشتر اعلام شده بود از هفته آینده با اجرای علی ضیاء بار دیگر به آنتن شبکه اول سیما برمی‌گردد، با اعلام رسمی ممنوع‌التصویری این مجری، در آستانه‌ی پخش در بلاتکلیفی انتخاب مجری به سر می‌برد.
 
به گزارش ایسنا، کمتر از یک هفته قبل یکی از مدیران شبکه اول از بازگشت برنامه «امشب» با اجرای سید علی ضیاء خبر داد، اما این مجری در آستانه‌ی پخش تاک‌شوی شبکه اول ممنوع‌التصویر شد تا طبق اعلام معاون سیما سری جدید «امشب» این امکان را داشته باشد که به روال سابق خود به روی آنتن برود ولی مجری آن باید فرد دیگری باشد.
 
اما تاکنون خبری رسمی درباره‌ی جایگزین مجری سابق برنامه «امشب» اعلام نشده است.
 
برنامه «امشب» تا زمانی که علی ضیاء عازم حج شود، به روی آنتن رفت و سپس قطع شد، ولی پس از بازگشت این مجری از حج، قرار شد از هفته آینده مجددا به آنتن برگردد.
 
مدیرگروه اجتماعی شبکه یک سیما به ایسنا اعلام کرده بود: ما اکنون آمادگی پخش این برنامه را داریم و فقط مشکلمان استودیو است؛ یعنی اگر استودیو برنامه مشخص شود از هفته آینده «امشب» را خواهیم داشت.
 
وی گفته بود، برنامه «امشب» قرار است نسبت به سری گذشته کمی متفاوت‌تر و هدفمند‌تر باشد.
 
پخش ویدئویی در فضای مجازی مجری «امشب» را به دردسر انداخت. در این ویدئو نشان داده می‌شود که در جریان دیدار دو تیم استقلال و پرسپولیس، علی ضیاء به پرویز مظلومی، سرمربی تیم استقلال توهین می‌کند.
 
این تصاویر واکنش‌های متفاوتی را در بین جامعه فوتبالی و همچنین مخاطبان تلویزیون در پی داشت. تا اینکه روز سه‌شنبه پرویز مظلومی در نشست مطبوعاتی‌اش، به اظهار نظر در این خصوص پرداخت.
 
البته مجری تلویزیون بعد از حاشیه‌ی پیش آمده، متنی را در اینستاگرام خود منتشر و در آن اعلام کرده بود که این متن را با همه‌ی قلبش نوشته است.
 
این متن به شرح زیر است:
 
«سلام. امیدوارم حالتون خوب باشه. تا حالا توی هیچ موضوعی و به هیچ کسی و هیچ وقت من بی‌ادبی نکردم. اتفاقی که توی بازی افتاد از هیجان زیاد بود و البته کار اشتباهی هم بود. با آقای مظلومی حرف می‌زنم و امروز می‌بینمشون و تمام تلاشم رو می‌کنم از دلشون دربیارم و از همه طرفدارهای تیم استقلال هم خیلی معذرت می‌خواهم که ناراحتشون کردم و بهشون می‌گم که تا چند روز پیش اصلا چنین شعاری رو نشنیده بودم و بلد نبودم و من هم شروع نکردم و از بددلی هم نگفتم. فقط می‌خواهم منو ببخشید چون برام محترم هستید و ممنونم از مهربونی و بزرگواریتون.»
 
اما این عذرخواهی در فضای مجازی هم کافی نبود؛ چراکه معاون سیما با تایید ممنوع‌التصویری ضیاء اعلام کرد: زمان در نظر گرفته‌شده مشخص نیست. پرونده این مجری در کمیته انضباطی مجریان صداوسیما مطرح شده تا بررسی شود و پس از بررسی موضوع مشخص می‌شود که تا چه زمان ممنوع‌التصویر خواهد بود.
 
پورمحمدی درباره برنامه «امشب» که قرار بود سری جدید آن نیز با اجرای علی ضیاء روی شبکه یک سیما برود، تاکید کرده است، سری جدید به روال سابق خود می‌تواند به روی آنتن برود ولی قطعاً مجری آن فرد دیگری خواهد بود.
 
ممنوع‌اتصویری مجری «امشب» به یکی از بخش‌های خبری سیما هم کشیده شد. شامگاه گذشته در بخش خبری 20:30 اعلام شد که علی ضیاء تا اطلاع ثانوی ممنو‌ع‌التصویر شده و اجازه اجرای برنامه در صداوسیما را ندارد.
 
اما مجری جوان تلویزیون که اظهاراتش درباره‌ی سرمربی تیم فوتبال استقلال حسابی دردسرساز شده است، شامگاه سه‌شنبه با وساطت حبیب کاشانی به هتل المپیک، محل اقامت آبی‌پوشان رفت و رسما از پرویز مظلومی عذرخواهی کرد. او با یک دسته‌گل آبی به سمت سرمربی استقلال رفت و ضمن عذرخواهی از مظلومی به او گفت که تحت تاثیر جو قرار گرفته بوده و قصدش بی‌احترامی نبوده است. مظلومی هم با پذیرفتن عذرخواهی وی گفت که می‌داند او جوان است و از حق خود در این زمینه گذشت کرده است.
 
بر این اساس باید دید آیا اقدام جدید ضیاء در جهت عذرخواهی از سرمربی استقلال می‌تواند معاون سیما و کمیته انضباطی تلویزیون را برای لغو این ممنوع‌التصویری و بازگشت ضیاء به «امشب» متقاعد کند یا تاک‌شوی شبانه شبکه اول باید جدا به فکر مجری جدیدی برای خود باشد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه