دردسر معشوق داعشی برای دختر روس

دردسر معشوق داعشی برای دختر روس

مادر یک دانشجوی روس که هفته پیش به اتهام تلاش برای پیوستن به گروه «داعش» بازداشت شده، می‌گوید دخترش از نظر روحی و روانی به مردی که قصد داشت او را به این گروه جذب کند وابسته است.
کد خبر: ۵۸۲۱
بازدید : ۵۳۸۴
۱۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۷
نویسنده:دختر 19 ساله بازداشت شد
دردسر معشوق داعشی برای دختر روس

فرادید|
مادر یک دانشجوی روس که هفته پیش به اتهام تلاش برای پیوستن به گروه «داعش» بازداشت شده، می‌گوید دخترش از نظر روحی و روانی به مردی که قصد داشت او را به این گروه جذب کند وابسته است.
 
به گزارش رادیو اروپا، ماموران امنیتی روسیه اخیرا واروارا کارالووا، دختر ۱۹ ساله را به ظن تلاش برای جذب دیگران به گروه «داعش» بازداشت کرده‌اند. او تا اواخر ماه دسامبر در زندان ویژه اداره امنیت فدرال روسیه در بازداشت خواهد ماند.
 
بر اساس گزارش رسانه‌های روسیه، این دختر جوان پس از بازگشت از سفری به ترکیه در ماه ژوئن ارتباط خود با فردی که او را جذب کرده بود، ادامه داده است.
 
بازداشت واروارا در روز ۲۸ اکتبر افکار عمومی روسیه را به شدت متعجب کرده است. با وجودی که او در طول تابستان سعی کرده بود به گروه «داعش» بپیوندد در ماه ژوئیه مقامات امنیتی روسیه اعلام کردند که علیه او اعلام جرم نکرده‌اند و مدتی بعد آزاد شد.
 
هنوز هم جزئیات اتهامات و یا سوءظن‌ها نسبت به این دختر جوان در ابهام است. اما از روز ۳۰ اکتبر اطلاعات بیشتری در مورد پرونده او برملا شده است.
 
خبرگزاری اینترفکس از قول کیرا کارالووا، مادر این دختر نوشته است: «مشکل اصلی او این است که کاملا به این معشوق مجازی، یعنی همان فردی که او را به این افکار جذب کرده، وابسته شده و نمی‌تواند این وابستگی روانی را قطع کند. به نظرم او در حال حاضر اصلا از رفتارش آگاهی ندارد.»
 
خبرگزاری تاس از قول یک مقام مطلع از این پرونده نوشت که واروارا کارالووا به ارتباط خود با این فرد ادامه داده و حتی گفته که عاشق اوست.
 
به گفته این مقام، واروارا کارالووا گفته است: «من نمی‌توانستم جلوی خودم را بگیرم و ارتباط اینترنتی با او را ادامه دادم.»
 
از قرار معلوم او به بازپرسان گفته است که نه دلایل سیاسی و مذهبی بلکه عشق باعث شده که او ارتباط با این فرد را ادامه دهد. این مقام افزود که واروارا با روند تحقیقات همکاری کرده و جزئیات تمام شواهد را در اختیار آنها قرار داده است.
 
گزارش‌هایی که روز ۲۷ اکتبر، یک روز قبل از بازداشت واروارا منتشر شد ادعا می‌کردند فردی که قصد داشته او را جذب کند بازداشت شده است. اما جزئیات مربوط به افراد بازداشت شده حتی از موضوع سوءظن‌ها به این دختر جوان مبهم‌تر هستند.
 
وکیل مدافع واروارا در همان روز به خبرنگاران گفت که شنیده است سه نفر به اتهام تلاش برای جذب افراد به گروه «داعش» در چچن بازداشت شده‌اند. رسانه های روسیه این خبر را به طور وسیع پوشش داده و در مورد آن گمانه‌زنی کردند.
 
اما مقامات ناحیه چچن هر گونه بازداشتی در این ناحیه در ارتباط با پرونده واروارا کارالووا را تکذیب کردند.
 
وزیر کشور دولت محلی چچن گفت نیروهای انتظامی چچن و یا واحدهای محلی اداره امنیت فدرال روسیه هیچ اطلاعاتی از این بازداشت‌ها ندارند و افزود: «اما این سئوال مطرح می‌شود که چه منابعی به وکیل مدافع کارالووا گفته‌اند که موضوع بازداشت‌ها در ناحیه چچن را مطرح کند؟»
 
همزمان با انتشار خبرهای تایید نشده در مورد بازداشت این افراد در ناحیه چچن، رسانه‌های روسیه گزارش دادند که ماموران پلیس منزل یک مرد ۳۳ ساله را در يک روستای تاتار نشین در پنزا اوبلاست بازرسی کرده اند.
 
یک مقام انتظامی روز ۲۸ اکتبر به خبرگزاری تاس گفت این فرد مظنون به جذب شهروندان روس و احتمالا واروارا کارالووا برای پیوستن به گروه «داعش» است.
 
بر اساس گزارش‌ رسانه‌های روسیه این مرد در ماه مارس به ترکیه رفته است ولی در حال حاضر ممکن است در روسیه باشد.
 
واروارا کارالووا روز ۲۷ ماه مه از روسیه خارج شده و چندی بعد همراه با ۱۲ شهروند روس دیگر به اتهام تلاش برای عبور از مرز و رفتن به سوریه بازداشت شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه