کی‌روش حالا چه می‌خواهد؟

کی‌روش حالا چه می‌خواهد؟

سرمربی پرتغالی تیم ملی حالا هم که در اوج محبوبیت قرار دارد به جای اینکه مانند همه به خوشحالی بپردازد، از زاویه دید خودش خوشحالی را فراموش کرده و برای آینده تیم ملی در تلاش است که بهترین شرایط کاری را برای خودش به وجود بیاورد تا باز هم بتواند در ایران موفق شود.»
کد خبر: ۵۹۵۷۹
بازدید : ۲۴۰۳
۰۸ تير ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۵
کی‌روش حالا چه می‌خواهد؟
 
کمال بردبار| چرا حالا می‌توانستی مثل یک سردار فاتح رفتار کنی. تو بازی را برده بودی. مردم این را می‌دانستند. مردم این را می‌دانند. تایید بزرگان فوتبال جهان و مهم‌ترین تحلیلگران شبکه‌های ورزشی جهان، ضمیمه موفقیت بزرگ تو بود.
 
تو نشان دادی که احاطه ات بر فوتبال، بر دنیای فوتبال، بر تاکتیک و مسائل روانی و سیستم‌های آماده سازی ورای تصورات علی کریمی و خداداد عزیزی و مهرداد میناوند و مهدی رحمتی است. همه این بزرگان هرچند به روی خود نمی‌آورند، اما بازی را به تو باختند. بدجور هم باختند. تمام اعتبارشان را زیر سوال دیدند.
 
حالا خداداد عزیزی عزیزتر از جان بیاید و بگوید «این تیم ملی فرقی با تیم‌های ملی قبلی نداشت فقط بهتر دفاع کرد و گرنه قبلی‌ها هم حذف شدند و این تیم هم حذف شد.» خنده دارترین حرف ممکن. مثل اینکه بگوییم خداداد عزیزی چرا با تیم ملی به جام جهانی فرانسه رفت و مثلا چرا باغمیشه نرفت؟ عزیزی هم در جام جهانی گل نزد، باغمیشه هم احتمالا گل نمی‌زد!
 
جناب کی روش تو موجب شدی بزرگان فوتبال ما برای آنکه شکستشان را نپذیرند، به چنین استدلالات خنده داری برسند. اما تو در اوج پیروزی در حالی که هزاران نفر به استقبال تیم باشکوهت آمده بودند، هر رفتاری داشتی جز رفتاری مناسب یک مرد موفق ۶۷ ساله که هدایت رئال مادرید و تیم ملی پرتغال را در کارنامه داشته و حالا در ایران هم در حد یک قهرمان ملی ارزیابی می‌شود.


شعله ور کردن آتش اختلاف قدیمی آن هم به خاطر یک اظهار نظر ساده از طرف برانکو، اشتباه بزرگی بود جناب کی روش، رفتارت غیر حرفه‌ای بود. برای تو که در ایران و حتی در فوتبال جهان نماد مسلم نگریستن تمام حرفه‌ای به فوتبال هستی، انگ غیر حرفه‌ای بودن بسیار دردناک است؛ و خب از هرطرف نگاه می‌کنیم این حرف‌ها آن هم در چنین موقعیتی یک حرکت صددرصد غیر حرفه‌ای است.

ماجرای یک اقلیم ودوپادشاه
1. هرچقدر هم طرفدار و عاشق کی روش باشیم، نمی‌توانیم چشممان را روی اخلاق عجیب او ببندیم. اینکه اگر کسی از چشم کی روش بیفتد، تحت هیچ شرایطی دیگر نمی‌تواند نظر مثبت جناب آقای سی کیو را جلب کند و نامش همیشه در بلک لیست مرد خوش تیپ پرتغالی قرار می‌گیرد.
 
بهترین مثال این نظریه، برانکو ایوانکوویچ است. مربی‌ای که حامیان کی روش معتقدند او خواسته یا ناخواسته توی کار مربی محبوبشان می‌گذارد، اما مصاحبه جدید برانکو آنقدر ناراحت کننده نبوده که کی روش اینگونه از کوره در برود.
 
ماجرا از آنجا آغاز شد که سرمربی پرسپولیس بازیکنان لیگ برتری را بهترین بازیکنان تیم ملی در جام جهانی معرفی کرده. اظهار نظری که باعث شد. کی روش خیلی زود با مصاحبه آتشینش درباره برانکو، شیرینی عملکرد درخشان تیمش در جام جهانی را تلخ کند و حالا دوباره شاهد جنگ او و پروفسور و حامیان این دو نفر هستیم


۲. مصاحبه کی روش علیه برانکو آنقدر تند بود که هم گرشاسبی به این قضیه واکنش نشان داد و هم سایت باشگاه پرسپولیس علیه سرمربی تیم ملی بیانیه صادر کرد.
 
از دید گرشاسبی، کی روش یک مربی بی انصاف است که می‌خواهد همه چیز را به سود خودش مصادره کند و سایت پرسپولیس هم خواهان تذکر فدراسیون به سرمربی تیم ملی و توجیه او شده.
 
طبیعتا کی روش هم در مقام پاسخگویی به گرشاسبی بر آمده و دوباره برانکو را متهم کرده. سرمربی تیم ملی به خبرگزاری فارس گفته: «برانکو بود که به اردو‌های تیم ملی در فصل لطمه زد و مخالفت و ممانعت‌هایی با تمرینات یک ونیم روزه تیم ملی در پک انجام داد.
 
او تلاش کرد تا ساختمان پک را بگیرد و در موضوع تجهیزات دخالت کرد. او صحبت‌های سم گونه‌ای راجع به بازیکنان داشت و با این حرف‌ها سمپاشی کرد. آقای گرشاسبی یک بار برای همیشه او را ساکت کنید. وقتی او راجع به بازیکنان داخلی صحبت می‌کند، نباید هیچ وقت هزاران دلاری را فراموش کند که برای بازیکنان اوکراینی خرج کرد و یک دقیقه هم آن‌ها بازی نکردند.»
 
3. کیروش تیر آخر را در بخش پایانی مصاحبه اش شلیک کرده. اینکه برای ماندن در ایران شرط بزرگی دارد. اینکه با او باید باشد یا برانکو. اگرچه رئیس فدراسیون فوتبال خیلی با اطمینان از ادامه همکاری با کی روش صحبت کرده، اما صحبت‌های مربی پرتغالی نشان می‌دهد که هنوز نمی‌توان او را به صورت قطعی، سرمربی تیم ملی در جام ملت‌ها دانست. کی روش گفته: «آقای پروفسور! این کشور برای بودن من و شما کوچک است. من برادرم و خانواده ام را در کنارم ندارم. الان مردم باید تصمیم بگیرند، یا من یا شما.»
 
سایت نود، این بخش از صحبت‌های کی روش را پروژه حذف برانکو نامیده و نوشته: «این پیام را به مسئولان فدراسیون فوتبال ایران داده است که اگر می‌خواهید در جام ملت‌های آسیا روی نیمکت تیم ملی ایران حضور داشته باشم، یکی از راه هایش این است که برانکو ایوانکوویچ، سرمربی کروات پرسپولیس از فوتبال ایران برود.
 
کی روش بعد از اینکه به فوتبال ایران آمد و از زمانی که با نتایج درخشان خود مقبولیتی در بین هواداران و حتی مسئولان به دست آورد، با حمایت کامل همین هواداران و مسئولان تقریبا هر کسی را که به اعتقاد خودش با منافع او در تیم ملی در تضاد بود، کنار زد.
 
او در راه حذف افراد از اطراف تیم ملی با هیچ کس هم در این سال‌ها تعارف نداشت. کی روش از مدیری که بیشترین تلاش را برای حضور او در فوتبال ایران انجام داده بود تا مربی‌ای را که زمانی نزدیکترین فرد فوتبالی در ایران به او بود، به راحتی کنار زد.
 
سرمربی پرتغالی تیم ملی حالا هم که در اوج محبوبیت قرار دارد به جای اینکه مانند همه به خوشحالی بپردازد، از زاویه دید خودش خوشحالی را فراموش کرده و برای آینده تیم ملی در تلاش است که بهترین شرایط کاری را برای خودش به وجود بیاورد تا باز هم بتواند در ایران موفق شود.»
 
منبع: روزنامه هفت صبح
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
France
۰۶:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
0
0
پول بیشتر میخواد مگه عقلش کمه درگیرحاشیه بشه بعد از حذف قهرمانانه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
0
0
خداداد عزیزی نخود هر آش!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
0
0
جالب بود
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۰
0
0
بابا ردش کنید بره
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۰
0
0
ای خدا، ای خدا، ای خدا
این همه پول یامفت رو دادید به این یارو بس نیس، تمومش کنید دیگه، ای بابا! یعنی یه آدم دلسوز و عاقل توی این فداراسیون نیست که دلش برای این مردم بسوزه تا این همه پول بیت المال رو حیف و میل نشه!!!
بسه دیگه!!!!
نگاه