افشاگری فریدون زندی در نود

افشاگری فریدون زندی در نود

هافبک پیشین تیم ملی فوتبال ایران و تیم استقلال با بیان اینکه پدرش پرسپولیسی است، بزرگترین اشتباهش را حضور در تیم استیل آذین عنوان کرد. فریدون زندی همچنین تاکید کرد که فوتبال ایران کثیف است.
کد خبر: ۵۹۸۳
بازدید : ۲۴۱۴
۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۳
هافبک پیشین تیم ملی فوتبال ایران و تیم استقلال با بیان اینکه پدرش پرسپولیسی است، بزرگترین اشتباهش را حضور در تیم استیل آذین عنوان کرد. فریدون زندی همچنین تاکید کرد که فوتبال ایران کثیف است.
 
فریدون زندی این هفته میهمان حضوری برنامه نود بود و ناگفته‌هایش را از تصمیم برای خداحافظی از فوتبال، تجربه حضورش در ایران و بزرگترین حسرتش عنوان کرد:
 
* فارسی من هنوز خوبِ خوب نشده ولی بهتر شده است.
 
* کلیپ «آمدم، خوش آمدم» جالب و خنده دار است و خوشحالم که از ذهن مردم نمی روم.
 
* برای خداحافظی چند ماه فکر کردم. به نظرم الان زمان خوبی برای خداحافظی است. هرچند این تصمیم خیلی سخت است.
 
* فقط عکسهای مصدومیتم در تیم الاهلی را دیدم. می خواستم یکبار فیلم این مصدومیت را ببینم که فیلم را قطع کردم. بعد از مصدومیت، استخوان پایم بد جوش خورد و دوباره عمل کردم. آن موقع گفتم خداحافظی کنم ولی باز هم انگیزه پیدا کردم که برگردم. اما تنها تمرین کردن خیلی سخت بود.
 
* آرزویم بود به استقلال برگردم. برای همین دنبال تیمهای دیگر نرفتم.
 
* الکی دنبال استقلال نبودم. با مظلومی و مهدی رحمتی در تماس بودم و دیدم آنها بدشان نمی آمد من به این تیم بروم ولی در نهایت نفهمیدم چه کسی مرا نخواست. هر کسی تقصیر یک نفر دیگر می انداخت.
 
* وقتی تیم به اردوی کردان رفت با من تماس گرفتند که با استقلال تمرین کنم ولی من به کردان نرفتم. من چهار ماه قبلش با استقلال تمرین کرده بودم و اوکی بودم. دیگر قبول نکردم که بروم کردان تست بدهم. البته استقلالی‌ها مستقیم به من نگفتند بیا تست بده، ولی وقتی می گویند بیا تمرین کن، معنایش همین است.
 
* متاسفانه روز بعدش که تماس گرفتم، دیگر هیچکس جواب تلفن مرا نداد. دو ماه بعد باز هم صحبت شد که به استقلال بروم که بازهم جور نشد.
 
* وقتی موضوع چیزهای دیگر است، ناراحت می شوم. دقیقا نمی دانستم موضوع چیست. حاضر بودم بدون پول به استقلال برگردم و در ازای هر بازی که انجام می‌دهم، پول بگیرم ولی گویا همین موضوع باعث بدتر شدن اوضاع شد چون انگار برای بعضی ها پول نداشت!
 
* وقتی برای اولین بار به ایران آمدم، برخورد مردم خیلی خوب بود. به خاطر مردم واقعا از حضور در ایران پشیمان نیستم ولی می دانستم فوتبال ایران کثیف است. من یک چیزهایی در اینباره شنیده بودم. الان دیگر دنبال ایجاد حاشیه نیستم ولی این چند ماه من و خانواده ام اذیت شدیم.
 
* اگر به گذشته برگردم، صد درصد پیشنهاد بازی در ایران را قبول می‌کنم. وقتی به ایران آمدم، در آلمان خارجی شدم و آنطور که باید حمایت نشدم ولی الان پشیمان نیستم.
 
* من تنها دو رگه تیم ملی بودم. من هم درباره افت بازیکنانی که به ایران می آیند، فکر می کنم ولی نمی دانم علتش چیست.
 
* حضور در تیم استیل آذین بزرگترین اشتباهم بود ولی حتی با تصمیم اشتباه، آدم می تواند پیشرفت کند.
 
* سه چهار سال ایران بودم ولی کلا ۴۰، ۵۰ درصد پولم را گرفتم.
 
* اگر ایران امکانات آلمان را داشت، نمی دانم فوتبال ایران کجا بود. انگار اینجا نمی خواهند متوجه شوند. در فوتبال ایران پول خرج می شود ولی راه را اشتباه می روند. باید به بازیکنان جوان برسند. مسئولان باید به ۱۰ سال دیگر فکر کنند نه یک سال دیگر.
 
* بعد از یکسال و نیم و در زمان کارلوس کی‌روش به تیم ملی دعوت شدم. از روز اول که به اردوی تیم ملی رفتم، احساس خوبی نداشتم. آن موقع 31 سال داشتم. وقتی بعد از یکسال و نیم به تیم ملی بر می گردید، انتظار بیشتری از سرمربی دارید. برای همین حرفهایی زدم.
 
* پدرم پرسپولیسی است ولی برای من قبل از آنکه به ایران بیایم، برایم استقلال و پرسپولیس فرقی نداشت.
 
* حمید درخشان سال گذشته غیر مستقیم با من برای حضور در پرسپولیس صحبت کرد ولی من اصلا به این پیشنهاد فکر نکردم.
 
* دو ماه پیش تصمیم خداحافظی گرفتم و دیگر این تصمیم راه برگشتی ندارد.
 
* برای مربیگری به آلمان می روم؛ درست مثل وحید هاشمیان. دوست دارم در فوتبال بمانم و مربیگری کنم.
 
* بهترین گلی که زدم، در لیگ قبرس بود که پنج بازیکن را جا گذاشتم.
 
در نود چه گذشت؟
برنامه این هفته نود با نظرسنجی درباره مهمترین دلایل اشتباهات داوری آغاز شد. کافی نبودن دستمزد و بی انگیزگی داوران، کم توجهی به آموزش و ارتقا سطح قضاوت، ناآمادگی جسمی و روحی داوران و ناهماهنگی بین کمیته و دپارتمان داوری چهار گزینه این نظرسنجی بودند.
 
کمک داوری که با یک سوت، ناجی شد
در ابتدای برنامه، سعید آل وردی کمک داور دیدار تیم خانه به خانه بابل و صنعت نفت در استودیو حضور یافت. وی که هفته گذشته و در جریان این مسابقه در لیگ دسته اول جان محمود تیغ‌نورد بازیکن تیم نفت را نجات داده بود به توضیح درباره این اتفاق پرداخت و تاکید کرد که راه تنفسی این بازیکن را با سوت داور باز کرد تا از خفگی وی جلوگیری کند. تصاویر مربوط به این صحنه هم پخش شد که بعد از انتقال تیغ‌نورد به بیمارستان، آل وردی به خاطر افت فشار در کنار زمین نشست.
 
اعلام آخرین وضعیت انتخاب سرمربی سپاهان
اصغر باقریان مدیرعامل باشگاه سپاهان روی خط برنامه آمد و درباره انتخاب اسکوچیچ به عنوان سرمربی این تیم توضیحاتی ارائه کرد. وی در اینباره اظهار کرد: ما منتظریم تا وضعیت اسکوچیچ با فولاد نهایی شود. وقتی ایشان با فولاد فسخ قرارداد کرد و آنرا به ما ارائه داد آنوقت اقدام می‌کنیم.
 
انتقاد فردوسی پور از مایلی کهن،  اسدی و در نهایت کی‌روش
در این هنگام مجری و تهیه کننده برنامه نود از صحبتهای چند روز پیش باقریان مبنی بر التماس تیم ملی به سپاهان برای گرفتن بازیکن انتقاد کرد و کنایه‌ای به علیرضا اسدی و محمد مایلی کهن زد. فردوسی پور گفت: البته وقتی مدیرفنی تیم ملی امید این جور علنی با تیم ملی کشورش عناد دارد که هیچ جای دنیا نمی‌بینید و تیم ملی را مضمحل می‌کند این صحبت‌ها طبیعی است. وقتی آقای اسدی و تاج و کفاشیان همه با هم مشکل دارند و علیه تیم ملی صحبت می‌کنند این اتفاقات باعث می‌شود همه، تیم ملی برایشان ارزش نداشته باشد و این موضع‌گیری‌ها را انجام دهند. امیدواریم وفاق و همدلی در فوتبال شکل بگیرد.
 
فردوسی پور چند دقیقه بعد و پس از پخش یک آیتم دیگر، گفت: واقعا آقای کی‌روش هم مصاحبه بدی علیه آقای اسدی داشت و بعد هم مصاحبه بدتری که آقای مایلی کهن داشت. مطمئنا اینها هیچ کمکی به تیم ملی نمی‌کند.
 
ادعای عجیب رویانیان
گزارشی از بدهی‌های باشگاه پرسپولیس به خاطر قرارداد سنگین مانوئل ژوزه سرمربی پیشین سرخپوشان پخش شد که این قرارداد در زمان محمد رویانیان ثبت شده بود. رویانیان در واکنش به این گزارش توضیحاتی برای برنامه نود فرستاد: ژوزه علی کریمی را در مقطعی از تیم اخراج کرد که من از کریمی حمایت کردم. این مربی قصد داشت به پرتغال برود که به او گفتم یا نرو و یا اگر برگشتی تکلیفت را روشن کن چون آن موقع علیه کی‌روش مصاحبه کرده بود. ضمن اینکه بدهی ما به ژوزه ۳۱۲ هزار یورو بود که با بدهی دستیارانش ۴۰۰ هزار یورو می‌شد نه بیشتر. الان هم آمادگی این را دارم که ژوزه را محکوم کنم!
 
هافبک پرسپولیس باید اخراج می‌شد
هدایت الله ممبینی کارشناس داوری برنامه این هفته بود. او هم همانند سایر کارشناسان دیگر داوری تاکید کرد که اخراج ایمان صادقی دروازه بان پرسپولیس در بازی با ذوب آهن اشتباه بوده و حتی برخورد صادقی با مهاجم ذوب آهن خطا نبوده است. ممبینی همچنین خاطرنشان کرد که احمد نوراللهی به خاطر انجام خطا روی بازیکن ذوب آهن باید از زمین مسابقه اخراج می شد.
 
جهانبازی و علامت‌ مخفیانه برای اخراج دروازه‌‌بان پرسپولیس
یدالله جهانبازی داور دیدار پرسپولیس با ذوب آهن و اشتباهش در اخراج ایمان صادقی دروازه‌بان سرخپوشان گفت: اگر دقت کنید توپی که به مهاجم ذوب آهن رسید، یک پاس ۵۰ متری بود و هیچ داوری به آن نمی‌رسید. من هم به کمک اولم نگاه کردم و تصمیم گرفتم.
 
وی درباره اینکه اصلا مشورتی با کمک خود نداشت و خودسرانه کارت داد، یادآور شد: من یک نگاه کوچک به کمک کردم. ما علامتهای مخفی داریم که از این علامتها استفاده کردیم. کمک اول پرچم زد و اصرار داشت که دروازه بان پرسپولیس مرتکب خطای هند شده است. من هم وقتی به پنج متری صحنه رسیدم، کارت قرمز را درآوردم نه قبل از آن.
 
زندی: از رفتنم به استقلال به بعضی‌ها پول نمی‌‌رسید
یکی از جالب‌ترین بخش‌های برنامه این هفته حضور فریدون زندی بود. زندی اعترافات زیادی در این برنامه داشت و گفت که پدرش پرسپولیسی است. هافبک سابق استقلال تاکید کرد که حاضر بود امسال بدون پول برای استقلال بازی کند و حتی صحبتهایی هم در اینباره انجام داده بود ولی حضورش در این تیم یکباره کنسل شد. زندی همچنین با تاکید بر اینکه بزرگترین اشتباهش حضور در تیم استیل آذین بود، گفت: فوتبال ایران کثیف است و از حضورم در استقلال به بعضی ها پول نمی‌رسید.
 
مناظره درباره اشتباهات داوری
با حضور فریدون اصفهانیان رئیس کمیته داوران، صحبت و مناظره درباره اشتباهات داوری آغاز شد. رضا غیاثی و علی خسروی در مصاحبه‌های از پیش ضبط شده از منتقدان شرایط فعلی داوری بودند. غیاثی در اینباره گفت: مشکل این است که داوران با شکم‌هایی شبیه به شکم ما قضاوت می‌کنند. خسروی هم با انتقاد از کمیته داوران، گفت: از زمانی که آقای اصفهانیان آمده بحث داوران شهرستانی و تهرانی به وجود آمده و این اصلا شایسته نیست.
 
اصفهانیان در بخشی از صحبت‌هایش تاکید کرد که نه داوران مهندسی شده حرکت می کنند و اتفاق دیگر و داوران کاملا در سلامت هستند و هیچ شبهه ای در آن وجود ندارد.
 
مخالفت اسدی با انتخاب کامرانی‌فر به عنوان رئیس دپارتمان داوری
اصفهانیان همچنین درباره انتقادها از بازگشت مسعود عنایت به جایگاه دپارتمان داوری، گفت: من دو گزینه عنایت و کامرانی فر را به دبیر کل فدراسیون معرفی کردم ولی آقای اسدی کامرانی فر را انتخاب نکرد و در نتیجه عنایت انتخاب شد. اصفهانیان همچنین از بسیاری از اتفاقات داوری از جمله محرومیت یدالله جهانبازی، سفر زمینی داوران و مسائلی از این دست اظهار بی اطلاعی کرد.
 
در نظرسنجی برنامه این هفته حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر شرکت کردند که ۴۳ درصد کم توجهی به آموزش و سطح قضاوت رای دادند تا از دید مخاطبان نود، بزرگترین دلیل اشتباهات داوری مشخص شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه