جدول/ بازار مسکن در منطقه ۱۰ تهران

جدول/ بازار مسکن در منطقه ۱۰ تهران

منطقه ۱۰ شهر تهران این روز‌ها به دلیل برخورداری از چند ویژگی عمده مورد توجه گروه به‌خصوصی از متقاضیان خرید مسکن قرار گرفته است.
کد خبر: ۶۰۵۳۹
بازدید : ۴۹۷
۲۷ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴
منطقه ۱۰ شهر تهران این روز‌ها به دلیل برخورداری از چند ویژگی عمده مورد توجه گروه به‌خصوصی از متقاضیان خرید مسکن قرار گرفته است. بررسی‌ها نشان می‌دهد به دنبال جهش قیمت مسکن و رشد شدید قیمت در مناطق مصرفی و پرتقاضا مانند منطقه ۵ تهران بخش قابل توجهی از خریداران مصرفی متقاضی خرید آپارتمان در این مناطق با افت شدید قدرت خرید مواجه شدند، در نتیجه تقاضای خود را به سمت خرید واحد‌های مسکونی کوچک‌متراژ‌تر یا جابه‌جایی به محلات ارزان‌قیمت‌تر هدایت کردند.
 
در این میان برخی خانه‌اولی‌ها و سایر متقاضیان کم‌پول که عملا توان مالی خود را برای خرید آپارتمان به خصوص در منطقه ۵ از دست داده‌اند منطقه ۱۰ را به‌عنوان منطقه‌ای مناسب‌تر به لحاظ سطح قیمت‌ها برای خرید مسکن انتخاب کرده‌اند.
 
منطقه ۱۰ نیز در غرب شهر تهران واقع شده است و به دلیل نزدیک بودن به منطقه ۵ به لحاظ جغرافیایی، معمولا اولین انتخاب متقاضیان کم‌پول خرید مسکن برای مهاجرت از بازار مسکن منطقه ۵ محسوب می‌شود؛ هر چند منطقه ۱۰ به دلیل برخورداری از حجم قابل قبول و عرضه مناسب فایل‌های مربوط به فروش آپارتمان‌های ریزمتراژ و کوچک‌متراژ همواره از سوی برخی خانه‌اولی‌ها و متقاضیان خرید مسکن که بودجه کافی برای خرید مسکن در مناطق بالاتر ندارند و در عین حال نزدیکی به مرکز شهر برای آن‌ها اولویت دارد مورد توجه بوده است.
 
منطقه ۱۰ شهر تهران در خرداد ماه امسال حدود ۷ درصد از کل معاملات انجام‌شده در این ماه را به خود اختصاص داد که سهم نسبتا بالایی از کل معاملات شهر تهران محسوب می‌شود؛ میانگین قیمت مسکن در این منطقه براساس آمار‌های رسمی حدود ۴ میلیون تومان اعلام شده است؛ در این منطقه در خرداد سال جاری ۱۰۲۶ فقره معامله خرید آپارتمان به ثبت رسید.
 
 
بازار مسکن
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین