دردسر تشابه اسمی برای استاد انتقامجو!

دردسر تشابه اسمی برای استاد انتقامجو!

یک استاد دانشگاه پس از مشاهده اسم نامزد سابقش در شبکه لاین تصمیم گرفت از او انقام بگیرد. او عکس و شماره جدید زن جوان را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد؛ غافل از اینکه به خاطر شباهت اسمی، مزاحم اینترنتی زن دیگری شده است!
کد خبر: ۶۰۷۱
بازدید : ۱۴۴۸
۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۷
یک استاد دانشگاه پس از مشاهده اسم نامزد سابقش در شبکه لاین تصمیم گرفت از او انقام بگیرد. او عکس و شماره جدید زن جوان را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد؛ غافل از اینکه به خاطر شباهت اسمی، مزاحم اینترنتی زن دیگری شده است!
 
به گزارش جام جم، هفته گذشته زن جوانی با حضور در پلیس فتای استان خراسان رضوی از مردی به اتهام مزاحمت‌های اینترنتی شکایت کرد و گفت: ماجرای این مزاحمت‌ها از سه ماه پیش در شبکه اجتماعی لاین شروع شد. مردی پیامی ارسال کرد مبنی بر اینکه دلش برایم تنگ شده و می‌خواهد دوباره نزدم بازگردد. با خواندن این متن، تعجب و گمان کردم شاید ارسال‌کننده این پیام قصد شوخی داشته است بنابراین به آن توجهی نکردم تا اینکه چند روز بعد دوباره همان پیام‌ها را دریافت کردم. نمی‌دانستم هدف این مرد ناشناس چیست.
 
وی اضافه کرد: پیامی برایش فرستادم و گفتم مرا با فرد دیگری اشتباه گرفته و من نامزد دارم. حتی موضوع را به شوهرم نگفتم تا دست از این مزاحمت‌ها بردارد اما به مزاحمت‌هایش ادامه داد و ماجرا به همین جا ختم نشد. او علاوه بر این متن‌ها، تصاویری از دوران نامزدی‌اش را هم برایم فرستاد. آن زن شباهتی به من نداشت و فقط نام او با من مطابقت داشت. هر چه از فرد مزاحم می‌خواستم دست از این کارها بردارد بی‌فایده بود.
 
شاکی تصریح کرد: از ترس اینکه شوهرم متوجه ماجرا شود و اتفاق بدتری بیفتد، موضوع را از او پنهان کردم اما شرایط بدتر شد. مزاحم اینترنتی این بار تصاویری از نامزدش را همراه با شماره تلفن من منتشر و ادعا کرد که من نامزد سابقش بوده‌ام و پس از جدایی، او را تا مرز خودکشی پیش برده‌ام. بعد از آن افراد مختلفی که مرا نمی‌شناختند در شبکه‌های اجتماعی برایم پیام‌های تهدیدآمیز و مطالب نامناسب ارسال می‌کردند. با دیدن این تصاویر و مزاحمت‌های سه‌ماهه این مرد، دیگر طاقت نیاوردم و تصمیم گرفتم از او شکایت کنم.
 
همزمان با تشکیل پرونده قضایی، جست‌وجوی پلیس فتا برای شناسایی و دستگیری مرد مزاحم آغاز شد تا اینکه دو روز پیش ماموران مخفیگاه او را در شهرستان قوچان شناسایی و او را دستگیر کردند.
 
متهم با انتقال به پلیس فتا در بازجویی، اظهارات ضد و نقیضی عنوان و ادعا کرد شاکی را نمی‌شناسد و نمی‌داند چه کسی مزاحمش شده است. در ادامه تحقیقات، متهم به ناچار قفل سکوت خود را شکست و به جرمش اعتراف کرد.
 
متهم در اظهاراتش گفت: من استاد یک دانشگاه در شهرستان قوچان هستم. نمی‌دانستم با این مزاحمت اینترنتی، خود و شاکی را به دردسر می‌اندازم. چند سال پیش با دختر جوانی آشنا شدم که همنام شاکی بود. چند ماه پس از نامزدی، مرا ترک کرد و نامزدی‌مان به هم خورد. آن زمان چند بار از او خواستم فرصتی دوباره به من بدهد تا شاید بتوانیم زندگی جدیدی را شروع کنیم که بی‌فایده بود. بعد از آن او از این شهر رفت و دیگر نتوانستم پیدایش کنم. او با زندگی‌ام بازی و احساساتم را جریحه‌دار کرد.
 
وی اضافه کرد: به دنبال فرصتی برای انتقام‌گیری از او بودم تا اینکه عضو شبکه‌های اجتماعی شدم تا شاید ردی از او پیدا کنم. سه ماه پیش در شبکه اجتماعی لاین دیدم نام یکی از اعضای یک گروه با نام و فامیلی نامزد سابقم مطابقت دارد. ابتدا برایش چند پیام محبت‌آمیز فرستادم و خواستم بازگردد که توجهی نکرد و خواست مزاحمش نشوم. در ادامه با منتشرکردن عکس نامزدم و تلفن شاکی تصمیم به انتقام‌گیری گرفتم. حالا که متوجه شدم شاکی را با نامزد سابقم اشتباه گرفته‌ام، از کار خود پشیمانم.
 
سرهنگ جواد جهانشیری رئیس پلیس فتای استان خراسان رضوی در این‌باره گفت: با اعتراف این استاد دانشگاه به مزاحمت اینترنتی برای شاکی، برای وی قرار قانونی صادر شد.
 
وی با هشدار به خانواده‌ها از آنها خواست اگر با فردی اختلافی دارند، با گفت‌وگوی حضوری به حل مشکل خود بپردازند، نه اینکه با انتقام‌گیری در فضای مجازی، ناخواسته با آبروی افراد بازی کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه