زورگیری با یک چشم!

زورگیری با یک چشم!

زورگیر ۴۴ ساله‌ای است که ۲۳ سابقه کیفری در پرونده‌اش دارد. مرد جوان که معروف به سامورایی است یک چشمش را در این زورگیری‌ها و شرارت‌ها از دست داده است. وی نخستین بار در ۱۸ سالگی پا به زندان گذاشت.
کد خبر: ۶۱۷۷۹
بازدید : ۶۶۳
۰۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۶
۵۵۵ سارق که کلکسیونی از جرایم را در پرونده خود دارند در پاتک شبانه پلیس پایتخت به دام افتادند. سردار حسین رحیمی - رئیس پلیس پایتخت- در حاشیه اجرای چهاردهمین طرح رعد گفت: مأموران ما با در دست داشتن ۳۳۰ حکم قضایی به مخفیگاه ۳۰۰ سارق، قاچاقچی و موادفروش وارد شدند و ۵۵۵ سارق را دستگیر کردند این افراد به یک‌هزار و ۲۵۰ فقره سرقت اعتراف کرده‌اند و بررسی‌ها نشان می‌دهد که حدود ۵۰ درصد آن‌ها سابقه دار هستند.
 
زورگیری با یک چشم!
 
رحیمی با اشاره به کشف ۲۰۷ دستگاه خودرو و موتورسیکلت سرقتی و همچنین ۴ هزار و ۵۰۰ قلم اموال مسروقه افزود: اقلام کشف شده حدود سه و نیم میلیارد تومان ارزش دارد که در حال حاضر پلیس باید پرونده تمامی آن‌ها را بررسی کند.
 
به گفته رحیمی، از اعضای این باند‌ها ۱۰ هزار دلار و ۴ هزار و ۸۰۸ یوروی تقلبی نیز کشف و ضبط شده و ارزش اموال کشف شده ۵ میلیارد تومان برآورد می‌شود. رحیمی همچنین از کشف ۱۷ انبار احتکار کاغذ، آهن آلات و لوازم خانگی قاچاق خبر داد.
 
سرقت با اسلحه قلابی
زن جوانی در میان متهمان دستگیر شده به چشم می‌خورد، زنی ۳۶ ساله که اعتیاد به مواد مخدر دارد. او و همسرش به عنوان مسافر سوار بر خودرو‌های عبوری شده و پس از طی مسافتی با تهدید اسلحه قلابی از راننده و سایر مسافران سرقت می‌کردند.
 
بدنبال گزارش سرقت‌های سریالی زوج جوان، مأموران پلیس پایتخت بلافاصله وارد عمل شدند. در چهره نگاری‌های صورت گرفته از سوی مالباختگان مشخص شد که مرد جوانی که دست به سرقت می‌زد سابقه دار بوده است. بدین ترتیب هویت عامل اصلی این سرقت شناسایی شد.
 
زمانی که مأموران برای دستگیری او اقدام کردند متهم جوان از پشت بام فرار کرد، اما همدست او که همسر صیغه ای‌اش بود بازداشت شد. در بازرسی از خانه متهم فراری اسلحه قلابی به دست آمد که مرد جوان برای اجرای نقشه هایش از آن استفاده می‌کرد. همچنین تعداد زیادی کیف و وسایل سرقتی نیز کشف شد.
 
متهم یک چشم 
یکی دیگر از متهمانی که در این طرح دستگیر شدند، زورگیر ۴۴ ساله‌ای است که ۲۳ سابقه کیفری در پرونده‌اش دارد. مرد جوان که معروف به سامورایی است یک چشمش را در این زورگیری‌ها و شرارت‌ها از دست داده است. وی نخستین بار در ۱۸ سالگی پا به زندان گذاشت.

سوپرمارکتی دزد
با نصب یک دستگاه داخل سوپرمارکتش نقشه سرقت از مشتری هایش را کشید. ماجرا از این قرار بود که مرد جوان دستگاه اسکیمری در کنار دستگاه کارت خوان گذاشته بود. زمانی که مشتری‌ها کارت شان را به او می‌دادند تا مبلغ خرید را برایشان بکشد او ابتدا کارت را وارد دستگاه اسکیمر می‌کرد و تمام مشخصات کارت از طریق این دستگاه به رایانه‌اش وارد می‌شد.
 
بعد از آن نقشه سرقت را اجرا می‌کرد. او با این روش بیش از ۶۰۰ میلیون تومان از حساب مشتری هایش سرقت کرده بود.
 
منبع: روزنامه ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه