مهناز افشار؛ خبر از یک بحران پنهان!

مهناز افشار؛ خبر از یک بحران پنهان!

مهناز افشار پس از موفقیت سال گذشته‌اش با کمدی پرفروش «نهنگ عنبر ۲» در هفته‌های اخیر «دارکوب» به کارگردانی بهروز شعیبی را روی پرده دارد. فیلمی مادرانه که تِمِ اجتماعی دارد و داستان جدال دو زن بر سر یک بچه را به تصویر می‌کشد. زنی که بچه را به دنیا آورده و دیگری که بچه را بزرگ کرده است.
کد خبر: ۶۱۸۱۰
بازدید : ۲۳۷۲
۰۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۶
فاطمه پاقلعه‌نژاد| مهناز افشار پس از موفقیت سال گذشته‌اش با کمدی پرفروش «نهنگ عنبر ۲» در هفته‌های اخیر «دارکوب» به کارگردانی بهروز شعیبی را روی پرده دارد. فیلمی مادرانه که تِمِ اجتماعی دارد و داستان جدال دو زن بر سر یک بچه را به تصویر می‌کشد. زنی که بچه را به دنیا آورده و دیگری که بچه را بزرگ کرده است.
 
مهناز افشار؛ خبر از یک بحران پنهان!
مهناز افشار بازیگر فیلم دارکوب

سوژه‌ای که به نظر تکراری می‌آید، اما با پردازش کاراکتر‌های این دو زن که یکی به اعتیاد دچار است توانسته قصه‌ای نو روایت کند. مهناز افشار که در این فیلم با امین حیایی و سارا بهرامی همکاری کرده درباره «دارکوب» و نقشی که ایفا کرده به سوالات ما پاسخ داده که در ادامه می‌خوانید.

در سال‌های اخیر در کارنامه شما تعداد نقش‌های کمدی بیشتر بوده. «دارکوب»، اما یک کار درام و جدی بود. کلا کدام ژانر را بیشتر می‌پسندید و برای‌تان جذابیت بیشتری دارد؟
بازی در هیچکدام از این ژانر‌ها برای من اولویت نیست. چیزی که برای من مهم‌تر است قصه است و اگر بخواهم دقیق‌تر بگویم موضوع قصه و گروهی که در آن پروژه باید با آن‌ها کار کنم برایم از هر چیزی مهم‌تر است.

در «دارکوب» دو کاراکتر زن داریم که یکی از این کاراکتر‌ها به نظر سخت‌تر می‌رسد. پیشنهادی که به شما شد از ابتدا همین کاراکتر بود؟
هر کاراکتری سختی خاص خودش را دارد. قطعا شخصیت‌هایی که تیپ هستند سختی از نوع خاص خودشان را برای شکل دادن به آن کاراکتر را دارند، ولی شخصیت‌هایی که تیپ نیستند هم سختی خاص خودشان را دارند و در سینمای امروز یک شخصیت معمولی را زندگی کردن هم چالش‌های خودش را دارد.

از ابتدا همین کاراکتر به شما پیشنهاد شد؟
پیشنهادی که از ابتدا به من شد همین نقش نیلوفر بود. این کار به یک شکلی به بازیگر‌های دیگری هم پیشنهاد داده شده بود و به من هم همینطور. من اصلا قصد بازی در این کار را نداشتم، برای اینکه در آن زمان اصلا آمادگی بازی در این کار را نداشتم و از طرفی هم تعهدات دیگری هم داشتم برای همین تصمیم نداشتم سر این کار بروم.
 
 
مهناز افشار؛ خبر از یک بحران پنهان!
بازیگران فیلم دارکوب
 
به همین دلیل کار را رد کردم و این نقش به بازیگر‌های دیگری هم پیشنهاد شد که آنطور که من می‌دانم آن‌ها هم نرفتند. در نهایت آقای رضوی یک بار دیگر به من پیشنهاد دادند و من قبول کردم.

چطور راضی شدید؟
دلیل اصلی که در نهایت این کار را پذیرفتم بچه‌ای بود که در آن وجود داشت و اینکه بتوانم به بخشی از مادر‌ها در این زمینه هم کمک کنم که سرپرستی بچه‌ای را پذیرفتند، ولی کسی آن‌ها را جدی نمی‌گیرد و ما همیشه ظاهر بحران را می‌بینیم. بعضی اوقات یک اتفاق تصویرش بحرانی نیست، ولی در داخلش خیلی غم‌انگیز است. دلم می‌خواست در این ماجرا نقشی داشته باشم و برای همین قبول کردم.

اگر کاراکتری که سارا بهرامی ایفا کرد هم به شما پیشنهاد می‌شد می‌پذیرفتید؟ فکر می‌کنید از پسش برمی‌آمدید؟
الان نمی‌دانم باید در موقعیتش قرار بگیرم. اینکه از پسش برمی‌آمدم یا خیر را هم نمی‌دانم باید نقش را ایفا می‌کردم و خروجی کار را می‎دیدیم.

سال گذشته در تئاتر «الیورتویست» بازی کردید و الان همان گروه قرار است کار «بینوایان» را روی صحنه ببرد، برای بازی در آن به شما پیشنهادی داده شده؟
شنیدم که قرار است «بینوایان» هم اجرا شود، برای‌شان آرزوی موفقیت می‌کنم. خیر، من پیشنهادی نداشتم و اگر هم داشتم قبول نمی‌کردم برای اینکه من اصولی دارم وقتی یک کار خاصی را انجام می‌دهم که یک بار است بار دوم تکرارش نمی‌کنم، ترجیح می‌دهم لذت ثبتش در کارنامه‌ام همان یک بار باقی بماند.
 
مهناز افشار؛ خبر از یک بحران پنهان!
 
چقدر تئاتر برای شما جدی است باتوجه به اینکه این روز‌ها تئاتر رونق بیشتری گرفته و مخاطب خودش را پیدا کرده است؟
خیلی خوشحالم که تئاتر اینقدر جدی گرفته شده و دست تمام کسانی که باعث این اتفاق شده‌اند درد نکند. تئاتر برایم خیلی جدی است، ولی نه به شکل مرسومی که الان در کار‌های سینمایی‌ام دارم. پیشنهاد کار تئاتر هم هست، ولی نمی‌روم و ترجیح می‌دهم سالی یک تئاتر آن هم برای ساخته شدن، در اصل برای سینما، بروم. در حقیقت تئاتر برایم یک کلاس درس است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه