کادیلاک اسکالاد پرفروش‌ترین شاسی‌ بلند آمریکا شد
نگاهی به بازار اس‌یووی های فول‌سایز آمریکا در نیمه نخست 2018

کادیلاک اسکالاد پرفروش‌ترین شاسی‌ بلند آمریکا شد

کادیلاک اسکالاد در نمونه پایه با ۷ درصد رشد فروش در این شش ماه حدود ۱۰۸۳۸ دستگاه فروش داشته است. در عین حال این خودرو در نمونه ESV هم با رشد 3درصدی مواجه شده و حدود 7124 دستگاه فروش کرده است تا به این ترتیب، کادیلاک حدود 18 هزار دستگاه از انواع مدل‌های اسکالاد را تحویل مشتریان دهد.
کد خبر: ۶۱۸۶۲
بازدید : ۲۷۴۸
۰۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۱
فرادید| در حالی که مجموع فروش شاسی‌بلند‌های لوکس و فول سایز در بازار آمریکا در شش ماهه نخست سال به حدود ۶۰ هزار دستگاه محدود شده، اما رشد فروش گسترده لینکلن ناویگیتور از تغییر و تحول در این بخش از بازار حکایت دارد. کادیلاک اسکالاد، مرسدس بنز جی‌ال‌اس، رنجروور اتوبیوگرافی، لینکلن ناویگیتور، اینفینتی کیو ایکس ۸۰، لکسوس ال‌ایکس ۵۷۰، بنز جی کلاس جدید و بنتلی بنتایگا در این کلاس رده‌های اول تا نهم خودرو‌های پرفروش بازار را در اختیار دارند.
 
کادیلاک اسکالاد در نمونه پایه با ۷ درصد رشد فروش در این شش ماه حدود ۱۰۸۳۸ دستگاه فروش داشته است. در عین حال این خودرو در نمونه ESV  هم با رشد 3درصدی مواجه شده و حدود 7124 دستگاه فروش کرده است تا به این ترتیب، کادیلاک حدود 18 هزار دستگاه از انواع مدل‌های اسکالاد را تحویل مشتریان دهد.

به گزارش فرادید، برند کادیلاک همچنان با اسکالاد بیشترین فروش را دارد و با دو سری عادی و ESV در حال افزایش فروش است. کادیلاک اسکالاد در نمونه پایه با ۷ درصد رشد فروش در این شش ماه حدود ۱۰۸۳۸ دستگاه فروش داشته است. در عین حال این خودرو در نمونه ESV  هم با رشد 3درصدی مواجه شده و حدود 7124 دستگاه فروش کرده است تا به این ترتیب، کادیلاک حدود 18 هزار دستگاه از انواع مدل‌های اسکالاد را تحویل مشتریان دهد.
 
سری جی‌ال‌اس محصول مرسدس بنز آلمان هم با علیرغم افت ۳۴ درصدی کماکان دومین مدل موفق بازار است و حدود ۱۰۰۱۹ دستگاه در شش ماهه اول ۲۰۱۸ فروش داشته است. رنجروور هم گرچه ۲ درصد فروش کرده، ولی با فروش ۹۴۳۸ دستگاهی سومین خودرو این سگمنت است. ناویگیتور، اما خوش‌فروش‌ترین محصول بازار است و ۹۱۱۵ دستگاه در شش ماهه اول سال خریدار شده است.

ناویگیتور در حالی رتبه چهارم بازار را کسب کرده که حجم کلی بازار با کاهش ۳.۱ درصدی روبرو شده است. البته در فصل دوم سال ۲۰۱۸ تقاضا برای محصولات مخالف این بخش حدود ۴.۵ درصد رشد داشته است. این بین دو پیروز بزرگ نیمه نخست سال در این کلاس را بایستی کادیلاک اسکالاد و لینگلن ناویگیتور اعلام کرد.

لینکلن نویگیتور که سال گذشته مجموعا ۱۰۲۵۰ دستگاه فروش داشت، موفق شده تا پایان ماه هفتم سال ۲۰۱۸ بیش از ۱۰ هزار دستگاه فروش داشته باشد. این خودرو آمریکایی که روی پلفترم مشترک با فورد اکسپدیشن بنا شده به لطف طراحی جسورانه فضای کابین و فرم لوکس پوزه و بدنه، موفق شده نظر بسیاری از خریداران آمریکایی از محصولاتی نظیر لکسوس ال ایکس، مرسدس بنز GLS و رنجروور برگردانده و بالاتر از کادیلاک اسکالاد خود را به عنوان محصولی مدرن و موفق در بازار معرفی کند.
 
کادیلاک اسکالاد در نمونه پایه با ۷ درصد رشد فروش در این شش ماه حدود ۱۰۸۳۸ دستگاه فروش داشته است. در عین حال این خودرو در نمونه ESV  هم با رشد 3درصدی مواجه شده و حدود 7124 دستگاه فروش کرده است تا به این ترتیب، کادیلاک حدود 18 هزار دستگاه از انواع مدل‌های اسکالاد را تحویل مشتریان دهد.

این رویه که از زمان معرفی نسل تازه ناویگیتور شروع شده موجبات رشد فروش ۸۲ درصدی این محصول در بازار آمریکا را فراهم کرده و در بازاری که عمده رقبا در دوره افت فروش به سر می‌برند، سهم چهارم را به لینکلن داده است.اما به غیر نسل تازه اینفینتی کیو ایکس ۸۰ که با نزول ۱۰ درصدی کمتر از ۹ هزار دستگاه فروش داشته، بنز هم شرایط خوبی را در این کلاس سپری نمی‌کند. در واقع مهم‌ترین بازنده نیمه نخست سال را می‌توان نسل تازه بنز جی کلاس دانست که علیرغم معرفی در امریکا هر روز طرفدارانش کمتر شدهو در ماه ششم و هفتم سال نیز بازهم افت فروشی به میزان منفی ۱۴ درصد را تجربه کرده است.

بدترین فروش ماه هم از آن اس‌یووی سوپرلوکس بنتایگا ساخت بنتلی انگلستان است که با نزول ۳ درصدی روبرو شده تا شاسی‌بلند مهیب انگلیسی مجموعا در این شش ماهچیزی بیش از دستگاه در آمریکا فروش نکرده باشد. در نهایت باید گفت بازار شاسی‌بلند‌های بزرگ و لوکس آمریکا تا نیمه نخست سال در سلطه کادیلاک اسکالاد است، اما گویا در نیمه دوم سال باید منتظر پادشاه جدید این بخش یعنی لینکلن ناویگیتور باشیم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه